Az Azerbajdzsáni Nagydíjjal folytatódik az F1-es szezon, de lesz MotoGP is Barcelonában, míg a WTCR-esek a Nordschleifén kezdik meg az idényt – mutatjuk az időtervet a tv-közvetítésekkel együtt.

WTCR: Hat magyar autó a 22 fős rajtlistán

Bár a bejelentések alapján már összeállt a mezőny, most a Túraautó-vk szervezői hivatalosan is közzétették a 2021-es indulók neveit, köztük három magyar pilótával és a négyautós Zengő Motorsporttal.

Idén is indul magyar pilóta a Zengővel

Michelisz Norbert és Tassi Attila mellett Boldizs Bencének szintén szurkolhatunk a 2021-es szezonban is. A Zengő Motorsport a negyedik Cupra sofőrjével még adós.

Négy autó, két spanyol sztárpilóta a Zengő Motorsportnál

Tavalyhoz képest is emeli a lécet a magyar csapat, amely összesen négy Cuprát indít idén a Túraautó-világkupában: Mikel Azcona marad, mellé pedig egy másik vb-futamgyőztes veterán érkezik.

WTCR: Új autó, régi csapat Michelisz számára

Három szezont követően lecseréli a WTCR-ben használt i30-as típust a Hyundai, így Michelisz Norbert és márkatársai idén egy új modellel szállnak harcba a túraautó-világkupa bajnoki címéért.

Tassi Attila idén a bajnoki címért menne

Az All-Inkl.com Münnich Motorsport magyar pilótája, Tassi Attila tavaly megszerezte első dobogós helyezéseit a WTCR-ben, idén pedig már a végső győzelemért szeretne harcba szállni.

Későbbre tolták a WTCR hungaroringi futamát

Frissített versenynaptárt adott ki a Túraautó-világkupa, amelyben már nem a magyar, hanem a német fordulóé a szezonnyitó: a mogyoródi versenyek augusztus végi időpontot kaptak.

Egy magyar már biztosan lesz idén is a WTCR-ben

Megvannak az első hivatalosan bejelentett versenyzők a Túraautó-világkupa 2021-es idényére: a Honda megtartja mind a négy eddigi pilótáját, így a tavaly dobogós helyezéseket szerző Tassi Attilát is.

Kettős Lynk & Co-sikerrel zárult a szezon

Santiago Urrutia nyerte a WTCR idei utolsó futamát a már bajnok Yann Ehrlacher előtt. Mikel Azcona ötödik a Zengő Cuprával, a magyarok közül Tassi hátraparancsolása után Michelisz lett a legjobb.

Május közepén a Hungaroringen indul a WTCR-szezon

Közzétették a Túraautó-vk 2021-es naptártervezetét, amelyben az idénynyitó szerepét tölti be a magyarországi forduló, s ha a járvány is lehetővé teszi, három hétvégét Ázsiában is rendezni fognak.

Ne maradj le semmiről a Török Nagydíjon!

Újabb visszatérő pályán folytatódik az F1-es szezon, de lesz MotoGP is, míg a WTCR és a WEC idénye véget ér – mutatjuk a hétvége teljes időtervét a tv-közvetítésekkel együtt.

Björk nyert, hármas Zengő-pontszerzés

Kettős győzelmet aratott a harmadik aragóniai futamon a Lynk & Co, a dobogót Tarquini tette teljessé. A magyarok közül Michelisz és Tassi is pórul járt, a zengősök viszont mindenki pontot szerzett.