WRX

Véget ért Kristoffersson győzelmi sorozata, nő a dobogón

A svéd címvédőt négy elsősége után a portugál forduló második napján büntetés fosztotta meg az újabb győzelemtől. Helyette Niclas Grönholm diadalmaskodott, akinek eddig nem jött ki a lépés a szezonban. Társaságában pedig először állt női pilóta a WRX dobogóján. Az Európa-bajnokságon Ide és Pauwels diadalmaskodott, Kárai megvillant néhány futamon.

Négyből négy: Kristoffersson megállíthatatlan

A Ralikrossz-világbajnokság portugáliai állomásának szombatján is dominált a svéd: egyetlen futamot nem ő nyert a nap során, de azt is csak defekt miatt, így továbbra is hibátlan a 2022-es mérlege.

WRX: Kristoffersson továbbra is verhetetlen

A Ralikrossz-világbajnokság Rigában rendezett dupla futamának második napján is megállíthatatlannak bizonyult Johan Kristoffersson. Kárai Tamás az EURO RX1 értékelésben a hatodik helyen végzett.

WRX: Kristoffersson Rigában is nyert az első napon

A Ralikrossz-világbajnokság mezőnye első elektromos szezonjának második helyszínén, Lettországban fut ezen a hétvégén dupla fordulót. Továbbra sem bő a mezőny, mindössze nyolc pilóta nevezett.

Ez történt a WRX elektromos érájának első versenyén

Sovány, nyolcfős mezőnnyel és új formátummal indult az RX1e szabályrendszer Norvégiában – végül a világbajnokság rekordtartója, Johan Kristoffersson jegyezte az első győzelmet.

Szabó Krisztián rovata: Szabályváltozások

A 2022-es a változások éve több nagy nemzetközi sorozatban is. A Formula–1-ben radikálisan átalakult az aerodinamika, a WRC-ben Rally1-es autók érkeztek hibrid hajtással, a Ralikrossz-világbajnokságon pedig a benzinmotort leváltják teljesen elektromosra, egységes lesz az erőforrás, az akkumulátor és a hajtás is.

Szabó Krisztián: Megtiszteltetés, hogy első lettem a TOP50 listán

Ralikrossz-világbajnokságon elért sikerei révén 2021-ben Szabó Krisztiánt szavazták meg a legjobb magyar autóversenyzőnek az Autósport évkönyv készítői. A 29 éves ralikrosszos két harmadik helyezést szerzett, de elárulta, ennél többre vágyott.

Nem biztos, hogy a világbajnokságon marad Szabó Krisztián

Magyarország eddigi legjobb eredményeit érte el a ralikrossz legmagasabb szintjén, de előfordulhat, hogy 2022-ben egy másik sorozatban látjuk a TOP50 Magyar Autóversenyző lista első helyezettjét. Ami biztos: elektromos autóval fog versenyezni.

WRX: Kristoffersson győzött, Hansent kizárták, Szabó Krisztián újra dobogón

Hó fogadta szombat reggel a WRX mezőnyét a Nürburgringen. Timmy Hansen döntőből való diszkvalifikálása után mindössze négy pont maradt bajnoki előnye – óriási összecsapás várható vasárnap az egyszeres és háromszoros világbajnok közt.

Program: Ne maradj le semmiről a hétvégén!

F1-es futam ugyan nem lesz az ősz utolsó és advent első hétvégéjén, de így sem fogunk unatkozni, hiszen a WTCR és a WRX is a szezonzárót futja majd – mutatjuk a menetrendet.

Ne maradj le semmiről hétvégén! - program

Michelisz és Szabó újabb sikeréért szurkolhatunk a hétvégén, míg Kiss harmadszor lehet Európa-bajnok, de versenyez a Pure ETCR és a Superbike mezőnye is - mutatjuk a menetrendet és a tv-közvetítéseket.

Először dobogón magyar a Ralikrossz-világbajnokságon

A hazai autósport fontos mérföldkövét jelentő esemény történt Spa-Francorchamps-ban: Szabó Krisztián harmadik pozícióban végzett a WRX döntőjében. Nem csupán ő, magyar ralikrosszos sem ért el korábban ilyen eredményt. Egy Európa-bajnokot is felavattak Belgiumban.