2024. május 21. kedd

Suzuki

Kinevezte új főnökét az Alpine

Már régóta tudni lehetett, hogy a Suzuki MotoGP-csapatának feje, David Brivio a Renault-utódhoz tart. Az olasz a versenyigazgató posztot kapta meg – hogy ez pontosan mit takar, még az Alpine-nál sem tudják.

Nem helyettesíti Briviót a Suzuki

Sajtóhírek szerint a „kékek” nem neveznek ki konkrét csapatmenedzsert a várhatóan az F1-be távozó Davide Brivio helyére, inkább a vezetés többi tagja között osztják majd el a feladatokat.

Hivatalos: Brivio távozik a Suzuki éléről

Egy nappal az F1-es pletykák felröppenését követően a tavaly vb-címet szerző „kékek” megerősítették, hogy Davide Brivio távozik a csapatvezetői posztról – az nem derült ki, ki veszi át a helyét.

Mir: Ausztria jelentette a fordulópontot

A MotoGP újdonsült világbajnoka elárulta, miért a spielbergi fordulóktól kezdődően lendült igazán formába, s miért volt annyira kiegyensúlyozott a Suzuki idei versenygépe.

Nem nyomasztotta a „tökéletes motor” jelző a Suzukit

A vb-címet nyerő csapat főnöke, Davide Brivio szerint eleve nem lehet azt mondani egy MotoGP-gépre, hogy az tökéletes, de elismerte: valóban remek egyensúlyt találtak a különböző területek között.

Joan Mir és a Suzuki nyerte a 2020-as MotoGP-t

A SUZUKI ECSTAR versenyzője, Joan Mir a Suzuki GSX-RR nyergében 171 ponttal megszerezte a 2020-as MotoGP világbajnoki címét. Ifjabb Kenny Roberts 2000-es győzelme után 20 évvel ismét egy Suzuki-versenyző nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokságot.

Hazai elsőséggel indult a MotoGP portugál szezonzárója

Miguel Oliveira érte el a legjobb időt az első portimaói edzésen, megelőzve Vinalest és az Aprilia párosát – akik kifejezetten jól szerepeltek, hiszen az itteni teszten is GP-motorokkal körözhettek.

Mir: Még többet jelent Suzukival győzni

A Valenciában elért hetedik helyével már egy futammal a szezon vége előtt bebiztosította vb-győzelmét a fiatal spanyol, aki szerint bátor döntés volt a „kékeknél” debütálnia, de ez most kifizetődött.

Morbidelli nagy csatában nyert, Mir világbajnok a Suzukival

A pole-ból induló petronasos parádés utolsó kör után tartotta maga mögött Millert, míg a Suzuki spanyolja hetedik hellyel biztosította be a „kékek” 2000 utáni első vb-címét.

Morbidelli a pole-ban, Mir csak a 12.

A Petronas SRT olasz versenyzője szerezte meg a rajtelsőséget a Valenciai Nagydíjon, megelőzve Jack Millert és Takaaki Nakagamit. A vb-éllovas suzukis csak a negyedik sorban – de fő üldözője is.

Milleré a valenciai péntek, Mir bukott

A pramacos ausztrál érte el a legjobb időt a második szabadedzésen, miközben a vb-éllovas suzukis egy kicsúszást is begyűjtve nem áll Q2-t érő pozícióban az első edzésnapot követően.

Mir nem aggódott a nyeretlenség miatt, Rins nem adja fel

Már délelőtt érezte a vb-éllovas suzukis, hogy ez lehet az a nap, amikor végre megszerzi első MotoGP-s győzelmét, miközben csapattársa a nagy hátránya ellenére sem mondott még le a címről.