2024. április 18. csütörtök

SuperFormula

Wehrlein nem vállal két sorozatot

Pascal Wehrlein, Fernando Alonsóhoz hasonlóan, párhuzamosan vállalt volna két szériát, ám végül egyik tervétől visszalépett, mert túlzsúfolt lett volna a német pilóta versenynaptára.

Wehrlein nem zárja ki az F1-es visszatérést

Ehhez viszont nagyon jól kell szerepelnie egykori sorozatában, a DTM-ben. Úgy gondolja, ha ismét bajnok tud lenni a szériában, egy új F1-es ülés is elérhető lehetne számára 2019-re.

Gasly Japánban vált kiváló pilótává

A Red Bull főtanácsadója úgy véli, a Toro Rosso idei egyik versenyzőjének nagy szüksége volt a japán Super Formula bajnokságban eltöltött esztendejére, mivel egészen más emberként tért vissza.

Gasly még verseny nélkül is megnyerhette volna a Super Formulát

A Toro Rosso üléséről a Super Formula bajnoki fináléja miatt lemondó Pierre Gasly végül balszerencsés döntést hozott a suzukai szezonzáró törlése miatt, ám még így is ott volt a kezében a címszerzés lehetősége.

Amikor egy F1-es futam többet ér egy bajnoki címnél

Pierre Gasly éppen akkor szerezhetné meg a japán Super Formula összetettbeli elsőségét, amikor az F1-nek Austinban lesz jelenése - a francia számára egyértelmű, melyik opciót választaná.

Látjuk még Kvjatot a Formula-1-ben?

Továbbra sem nyilvános, hogy a Sepangban debütáló Pierre Gasly hány versenyen marad a csapatban. A versenyző egy bajnoki címet is feláldozna az eggyel több nagydíjért: lehet, hogy Szingapúr volt Danyiil Kvjat utolsó versenye.

Ne maradj le semmiről hétvégén!

Ugyan F1-es futamot nem rendeznek az előttünk álló hétvégén, így is izgalmas sorozatok várnak ránk, amelyekből ráadásul jó párat a tv is közvetít majd - mutatjuk!

Norris máris kategóriát lép, itt az új Verstappen?

Már az évad elején elmondták a szakemberek, hogy Lando Norris kirobbanó tehetség és hamarosan a Formula-1-ben láthatjuk. Egyelőre rászolgál a bizalomra és máris feljebb léphet az F3-ból.

Sokat tanult a Red Bull tehetsége az elmúlt hónapokban

Pierre Gasly-t tavaly év végén a legtöbb sajtóorgánum már Danyiil Kvjat helyén látta a Toro Rossónál - a francia végül a japán Super Formulában kötött ki, most pedig elmondta, mi volt a legnagyobb tanulság a körülötte kialakuló pletykahadjáratból.

Egykori főnöke szerint a Red Bull-védenc megérett az F1-re

Zsinórban harmadik alkalommal fordul elő, hogy a GP2 címvédője nem kap azonnal lehetőséget az F1-ben, a Prema Powerteam irányítója azonban úgy véli, Pierre Gasly megérdemelné a lehetőséget.

Vandoorne válaszolt a GP2-főnök kritikájára

Az F1 betétszériáját irányító Bruno Michel nemrég megkérdőjelezte Stoffel Vandoorne Japánban tett kirándulásának hasznosságát, a belga azonban megvédte a mundér becsületét.

Felesleges volt Vandoorne Japánban töltött éve?

Az F1-es lehetőségre várva Stoffel Vandoorne a Super Formulában versenyzett 2016-ban. Nem ő az első GP2-es bajnok, akinek nem vezetett egyenes útja a rajtrácsra.