2024. április 30. kedd

Newgarden

Newgarden nyert a körhátrányból visszakapaszkodó Dixon előtt Iowában

Josef Newgarden azzal, hogy szezonbeli negyedik győzelmét aratta 2019-ben, valamivel kényelmesebb előnyt alakított ki legfőbb bajnoki riválisával, Alexander Rossival szemben. Scott Dixon körhátrányból jött fel másodiknak.

Newgarden nyert az óriásit mentő Rossi előtt Texasban

A pole-ból induló Takuma Sato elütötte a szerelőjét, így a babérokat végül Josef Newgarden aratta le az óriási mentést bemutató Alexander Rossi előtt az IndyCar Texas Motor Speedwayen rendezett oválversenyén.

IndyCar: Newgardené az első, lerövidített detroiti felvonás

Szakadó eső köszöntött az IndyCar mezőnyére szombaton, amely csúszássál kezdte a detroiti duplaforduló első futamát: a nedves-száraz versenyen Josef Newgarden olvasta legjobban a körülményeket.

Újoncparádé és remek csaták az IndyCar szezonnyitóján

Mozgalmasan kezdődött, majd nyugalmasabban folytatódott az IndyCar 2019-es szezonjának első futama a floridai St. Petersburgben, melynek végén a tavalyi nehézségeket maga mögött hagyó Josef Newgarden ünnepelhetett.

229 élen töltött kör sem volt elég a győzelemhez az IndyCarban

Hiába nézett ki úgy, hogy sétagalopp lesz a bajnoki címvédő Josef Newgarden számára az idei IndyCar-szezon negyedik oválversenye, az amerikait hihetetlen pech sújtotta. A furcsa végjáték James Hinchcliffe-nek jött ki legjobban.

IndyCar: A címvédő az első háromszoros győztes

Josef Newgarden uralkodott a Road Americán, de ingadozó eredményei miatt a bajnokságban továbbra is csak negyedik. Power futama hamar véget ért, valamint bemutatkozott egy korábbi F1-es tesztpilóta.

Dixon hengerelt, a Penske szenvedett Texasban

Fordulatos versenyt hozott az IndyCar szombat esti futama, amelynek végén a négyszeres bajnok ünnepelhetett, s ezzel feljött a széria győzelmi örökranglistájának harmadik pozíciójába.

Will Power először, Roger Penske 17. alkalommal nyert Indy 500-at

A 102. indianapolisi 500 mérföldes versenyen sokáig úgy nézhetett ki, hogy valamelyik nagy név, mondjuk a Team Penske versenyzői, vagy éppen a pole-ból induló Ed Carpenter nyerhet. Végül bejött a papírforma.

Newgardent a hétfői esőben sem lehetett kitaktikázni

A vihar miatt félbeszakított és másnapra halasztott alabamai IndyCar-futam második felében sem úszta meg a mezőny a csapadékot, ez viszont most lehetőséget adott a taktikázásra. Bourdais és Dixon számításai azonban nem jöttek be.

Wickens a második versenyén is majdnem nyert az IndyCarban

Látványos versenyt hozott az USA elsőszámú formulaautós sorozatának phoenixi fordulója: a körhátrányból dobogóra álló Rossi és az újonc Wickens is nagyszerűen szerepelt, de a győzelem Josef Newgardené lett.

Az F1-be tart az IndyCar új bajnoka

Noha másfél-két évtizeddel nagy volt az átjárás, az utóbbi időben egyre nagyobb lett a szakadék a a két széria között - az IndyCar frissen megkoronázott bajnoka azonban komolyan fontolgatja a váltást.

Az új IndyCar-bajnoknak az F1-ben a helye, mondja versenyzőtársa

A Penske amerikai pilótája az elmúlt hétvégén megszerezte pályafutása első IndyCar-bajnoki címét, kollégája szerint megérdemelné, hogy Forma-1-es csapatok érdeklődni kezdjenek iránta.