USA

IndyCar: A címvédő az első háromszoros győztes

Josef Newgarden uralkodott a Road Americán, de ingadozó eredményei miatt a bajnokságban továbbra is csak negyedik. Power futama hamar véget ért, valamint bemutatkozott egy korábbi F1-es tesztpilóta.

Az IndyCar-szezon 10. fordulója, a Road Americán tartott Kohler Grand Prix Josef Newgarden versenye volt: miután az alabamai győzelmét követő öt futam egyikén sem ért célba nyolcadiknál jobb helyen, ezúttal pole-pozícióból domináns szereplést nyújtott, egyetlen kört leszámítva vezetve az egész versenyt.

Az élmezőny valamennyi résztvevője három kiállás mellett tette le a voksát: ezzel a taktikával Ryan Hunter-Reay és Scott Dixon jelentettek fenyegetést a győzelemre, de hiába maradtak Newgarden közelében, nekik végül a második és harmadik hely jutott vasárnap.

A Penske-versenyző Newgarden csapattársa, a második helyről induló Will Power a rajtot követően azonnal visszaesett, mivel elveszett autójából a motorerő, majd egyetlen körrel később kiállt. Az eleinte harmadik helyen haladó Alexander Rossi volt a futam másik nagy vesztesége, aki jobb hátsó gumiprobléma miatt kényszerült a bokszba, és 17. helyre esett vissza. A Road Americán mutatkozott be az IndyCarban a mexikói Alfonso Celis jr., a Force India korábbi fejlesztőpilótája, aki 21. helyen végzett debütáló hétvégéjén.

A bajnokságban Power 393 egységgel vezet, 45-tel a pontegyenlőségben álló Hunter-Reay-vel és Rossival szemben. Bár Newgarden az egyetlen, aki három versenyt tudott nyerni, a győzelmein kívül a top 6-ba sem fért bele, ezért negyedik a tabellán 50 pont lemaradásban.