USA

Power domináns győzelmet aratott Mid-Ohióban

A pole-ból induló ausztrál csak a bokszkiállások idejére engedte ki a kezéből a vezetést, így végre nyerni tudott idén. A bajnokságot vezető Scott Dixon tizedik lett, de így is jelentős az előnye.

Alig egy héttel ezelőtt derült ki, hogy a mostani hétvégén is versenyezni fog az IndyCar mezőnye, a szervezők ugyanis most pótolják be az augusztusról elhalasztott dupla fordulót Mid-Ohióban. Az első versenyre Will Power szerezte meg a rajtelsőséget, amely karrierje során már a 60. volt, ezen a pályán pedig már az ötödik.

power-indycar-midohio-1

Szombaton pedig végre ezt ki is tudta használni: a Penske ausztrálja végig magabiztosan vezetve, az első helyet csak a bokszkiállások idejére átadva megszerezte idei első győzelmét, amely a mid-ohiói pályán is az első volt számára. A dobogóra a címvédő csapattárs, Josef Newgarden, valamint őt a hajrában megközelítő Alexander Rossi állhatott még fel.

Nem volt viszont túl jó napja Scott Dixonnak: az összetettben fölényesen vezető pilóta csupán a 17. helyről startolhatott, onnan pedig a tizedik pozícióig tudott felzárkózni a leintésig. Aggódnia így sem kell, hiszen továbbra is 76 pontos az előnye Newgardennel szemben, s már csak négy futam van hátra az évadból – a következő rögtön vasárnap következik ugyanitt.