USA

Newgarden nyert az óriásit mentő Rossi előtt Texasban

A pole-ból induló Takuma Sato elütötte a szerelőjét, így a babérokat végül Josef Newgarden aratta le az óriási mentést bemutató Alexander Rossi előtt az IndyCar Texas Motor Speedwayen rendezett oválversenyén.

1560053353-1154703993

A korábbi austini fordulót követően a szezonban már másodszor utazott Texas államba az IndyCar mezőnye, arra a pályára, ahol 1997 óta minden évben megfordul a sorozat. Az első rajthelyet szombaton Takuma Sato szerezte meg, aki tartotta is a vezetést a 248 körös futam 60. köréig, ekkor azonban balul elsült bokszkiállása miatt háromkörös hátrány került: a japán túlszaladt a megállóhelyén, elsodorta egyik szerelőjét – aki szerencsére sértetlen maradt – és a falnak koccanva állt meg. A komoly időveszteség miatt Sato végül csak a 15. helyen ért célba.

Ryan Hunter-Reay került az élre, aki viszont négy bokszkiállással operált a többség által követett hárommal szemben, ami visszavetette őt, és végül az 5. hely lett a legtöbb, amit ki tudott hozni a futamból. Ugyan a győzelmet végül begyűjtő Josef Newgarden is négyszer állt ki tankolni, esetében viszont ez egy a futam közben meghozott taktikai húzás eredménye volt, amiből profitált is. A táv kétharmadánál, egy sárga zászlós időszak alatt állt ki sokakkal ellentétben, majd az élre került, amikor a többiek megejtették utolsó bokszlátogatásukat, a Penske pilótája pedig kellő előnyt tudott kiépíteni ahhoz, hogy az élre térjen vissza saját utolsó tankolását követően is.

A verseny záró szakaszában üldözői között alakult ki komoly dráma: Colton Herta a második helyért támadta Scott Dixont, a belső íven való bebújási kísérlet vége azonban ütközés lett, mindketten a falban találták magukat, a mögöttük érkező Alexander Rossinak pedig kapkodós kormánymozdulatra volt szüksége, hogy elkerülje a két autót, és a sajátját is kontroll alatt tartsa. Az Andretti pilótája aztán még Newgarden ellen is próbálkozott, de előzni már nem tudott, így ebben a sorrendben futottak be az első két helyen. A Rahal Letterman Lanigan Racingnek Sato drámája után vigaszdíjként Graham Rahal szállított azért egy harmadik helyet, míg mögötte eddigi legjobb eredményével a Formula-2 tavalyi botrányhőse, Santino Ferrucci zárt.