USA

IndyCar: Newgarden úgy nyert Iowában, mint még senki

Egy versenyt az utolsó, egyet pedig az első helyről startolva nyert meg a Penske az iowai oválon – Josef Newgarden dolga ezúttal könnyebb volt, de a listavezető Scott Dixonnak még mindig nincs gyenge hétvégéje.

Az iowai oválpálya egy napig azzal a különleges jelenséggel büszkélkedhetett, hogy gyakrabban nyernek rajta IndyCar-futamot az utolsó helyről rajtolva, mint az elsőről: pénteken előbbi hőstettet sikerült végrehajtania Simon Pagenaud-nak, az pedig csak a másnapi versenyen történt meg először, hogy valaki a pole-ból húzza be a győzelmet ezen a helyszínen.

EdQXc8bWoAAHQK8

Josef Newgardennek nem élete legnehezebb futamát kellett teljesítenie, hiszen a 250-ből 214 kört az élen töltött, és a befutónál is 2,7 másodperc előnnyel rendelkezett csapattársa, Will Power előtt. A harmadik helyre Graham Rahal jött be a Rahal Letterman Lanigan Racinggel, így gondoskodva róla, hogy a Penske ne beszélhessen tökéletes eredményről, hiszen Pagenaud a negyedik helyre szorult. A szezon első három futamát megnyerő, és pénteken is a második helyen végző Scott Dixon pedig most is bejött ötödiknek, így riválisai ezúttal sem tudtak túl sok pontot faragni az előnyéből.

Ismét dobogóesélye volt a McLaren SP-nek, ezúttal Patricio O’Ward által, aki a táv utolsó harmadában járva a második helyről állt ki kerékcserére, ám a szervízelésen állva túl korán a gázra lépett, amikor a bal hátsó kerekét még nem rögzítették megfelelően. Így autóját vissza kellett tolni, amivel rengeteg időt veszített, és végül csak a 12. lett.

A verseny két balesetéért Ed Carpenter és Ryan Hunter-Reay volt felelős, de a péntekihez hasonló hajmeresztő eseteket most megúszta a mezőny.