2024. március 19. kedd

Nürburgring

Retro – Schumacher botrányt keltő visszatolása

A 2003-ban ezen a napon rendezett Európa Nagydíjon hatalmas szabályértelmezési botrányt váltott ki, amikor a pályabírók visszatolták a kicsúszó Michael Schumacher. És közel sem ez az egyetlen dolog, ami miatt emlékezhetünk erre a futamra.

Tízből nyolcat nyert Kristoffersson, megérkezett a Lancia

Az ötszörös világbajnok domináns 2022-es évét jól összefoglalva tízből nyolcadik győzelmét szerezte a Nürburgringen. Az RX3-ban szintén a bajnok, Kobe Pauwels nyerte az utolsó versenyt.

Kamion Eb: Kiss Norbert vasárnap is dobogós lett

Bár a kvalifikáción az első lehetett volna, végül egy büntetés miatt csak a 10. helyen zárt a magyar pilóta, aki ezek után a harmadik, és a negyedik futamon is kiválóan teljesített a Nürburgringen.

Kamion Eb: Győzelem a kamionversenyzés szentélyében!

Nagyszerűen alakult a szombati nap Kiss Norbert számára a Nürburgringen. A magyar versenyző azok után, hogy megnyerte az időmérő edzést, egy futamgyőzelemmel, és egy negyedik hellyel zárt.

Magyar versenyző a Nürburgringi 24 órás futam dobogóján

Két GT3-as autó mögött kategóriája harmadik helyén végzett a Toyota Gazoo Racing Europe csapata a Nürburgringi 24 órás futamon. A három német pilóta mellett negyedikként a magyar Lengyel Ádám ült a Toyota GR Supra GT4 volánja mögött.

MINI-teszt a 24 órásra

A Nürburgring legendás futamára készülve a MINI John Cooper Works sikeresen futotta meg első tesztköreit a BMW Group dél-franciaországi tesztközpontjában.

A MINI visszatér a nürburgringi 24 órás megmérettetésre

Tízévnyi kihagyás után a MINI John Cooper Works 2022-ben ismét rajthoz áll a Nürburgring legendás 24 órás futamán. A Nürburgban épített versenyautót a privát színekben induló Bulldog Racing állítja rajtrácsra az SP3T kategóriában.

Pontazonossággal dőlt el a vb-cím a havas Nürburgringen

A benzinmotoros korszak utolsó versenyét négy pont különbséggel kezdte az éllovas Timmy Hansen és üldözője, Johan Kristoffersson – a két rivális végül pontosan ugyanannyi ponttal zárta a szezont, a győzelmek száma döntött közöttük.

Ilyen egy pályanap a Nordschleifén

A zöld pokolban nem csak versenyeket tartanak, így a profi pilóták mellett mások is kipróbálhatják magukat a legendás pályán. A népszerű vlogger, Tom Scott most megmutatja ennek részleteit

Albon győzelmet szerzett a DTM-ben

Az F1-et megjárt versenyzőnek tökéletes napja volt a Nürburgringen, pole-pozíciót és győzelmet ért el a Ferrarival. A szárazon is kaotikus futamon a mezőny több mint harmada kiesett, kétszer volt bent a safety car.

DTM: Van der Linde nyert szombaton

Az Audi dél-afrikai pilótája a pole-pozícióból tudott nyerni, ezzel pedig idei harmadik győzelmét aratta a szériában. A dobogóra még a beugróként szereplő Luca Stolc és Philip Ellis fértek még fel.

Hat versenyt rendeznek a Nürburgringen Kiss Norbiéknak

Igazi „hosszú hétvége” vár a Kamion-Eb résztvevőire július 16-18 között. A Nürburgringen hat versenyt is rendeznek, azaz a bajnokság szempontjából fontos lehet, ki milyen eredményt ér el.