Fuji

Megfuttatta a Porsche, de tarolt a Toyota

A táv kétharmadáig a Porsche vezetett Fujiban, mégis a hazaiak ünnepelhettek kettős győzelmet és a gyártók világbajnoki címét a WEC-ben.

Kettős Toyota-siker Japánban, pontegyenlőség a szezonzáró előtt

Egy csapatutasításnak is köszönhetően a Buemi, Hartley, Hirakawa trió nyerte Fujiban a hatórást, ezzel a vb-tabellán utolérték az Alpine-t. WRT-elsőség az LMP2-ben, dupla Ferrari-diadal a GTE Próban.

Hidrogénnel írt történelmet a Fuji 24 órás futamon a Toyota

Alighogy bemutatta, rögtön a mélyvízbe dobta hidrogén üzemű belső égésű motorral szerelt versenyautóját a Toyota. Az emissziómentes Corolla Sport a világ egyik legkíméletlenebb futamán esett át a tűzkeresztségen.

Japánban versenyautók merészkedtek a pályára!

Ebben a kényszerszünetben a technikai sportok iránt vágyakozók a legkisebb dolgoknak is tudnak örülni, és oly sok törlés után végre érkezett egy biztató jel: élő sportesemény zajlott a Super Formula fuji tesztjén.

Jackie Chan csapata és a Jota Sport is dobogós Fujiban

A Goodyear a FIA World Endurance Championship (WEC) bajnokság Japánban megrendezett Fuji futamán, egész hétvégén kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A Goodyear abroncsokkal felszerelt autók végül két dobogós eredménnyel zártak, emellett az abroncsgyártó a WEC történetében először megszerezte az első rajthelyet. A Jota Sport izgalmas versenyben a második helyen végzett a Goodyear abroncsain, a Jackie Chan DC Racing a vezető hely megszerzése után végül harmadikként futott be, míg a High Class Racing a nyitó szakaszokban teljesített kiválóan. A WEC következő, négyórás sanghaji versenyére november 10-én kerül sor.

Ismét megállíthatatlan volt a Toyota úthengere

Újabb domináns győzelmet aratott a japán márka a Hosszútávú-vb legutóbbi fordulóján Fujiban. Buemi, Hartley és Nakajima az első győzelmét szerezte a 2019/2020-as szezonban.

Button dobogós lehetett volna a WEC-ben

Jenson Button még vezette is a WEC futamát Fujiban egy óra elteltével, de az SMP Racing autójának megbízhatatlansága miatt végül elvesztette pályafutása első, lehetséges dobogós helyét.

Legyőzte Alonsóékat a testvérautó Fujiban

Hiába indult az időmérőt követő büntetés miatt az LMP1-es mezőny végéről a #7-es Toyota, így is a Mike Conway, Kamui Kobayashi, Jose Maria Lopez trió diadalmaskodott a WEC japán futamán.

WEC: Alonsóék kikaptak, mégis pole-ban

A spanyollal közösen kvalifikáló Buemi hibázott gyorskörén, így a #7-es autóé lett a rajtelsőség a Fuji 6 óráson, nem sokkal később azonban a rajtrács végére sorolták. Az LMP2-ben Maldonadóék DragonSpeedje végzett a legjobb helyen.

Hazai pályán, Fujiban megy újra a Toyota és Alonso

A TOYOTA GAZOO Racing Le Mans győztes, Fernando Alonsoval kiegészült csapata kétségkívül mindent megtesz majd a hétvégén Japánban azért, hogy a hazai rajongóknak legyen mit ünnepelni a Fuji 6 órás versenyen, ami egyben a 2018-2019-es FIA Hosszútávú Világbajnokság (WEC) negyedik fordulója is. A csapat eddig hat alkalomból ötször aratott diadalt hazai pályán, amióta 2012-ben visszatért a hosszútávú versenyzés világába. Az augusztusi Silverstone-i csalódást követően mindenre készek, hogy megszerezzék a csapat harmadik kettős győzelmét a Fuji Speedway pályán, tovább növelve ezzel előnyüket a bajnokságban.

Alonso két hetet tölt majd Japánban

Fernando Alonso a hétvégi Formula-1-es Japán Nagydíj után egy héttel a Hosszútávú Világbajnokságban is Japánban áll majd rajthoz. A spanyol alig várja, hogy eltölthessen Japánban egy kis időt.

Hazai pálya: Kettős Lexus-győzelem Fujiban

Kettős győzelmet aratott a LEXUS LC500 a „hazai” FUJI pályán rendezett, 500 mérföldes futamon a SUPER GT ötödik fordulójában, a japán prémiumgyártó hamar legendává váló szupersportautója a dobogó legfelső és második fokát is elhozta.