Ekström

Kristoffersson visszajött, látott és győzött

Egy napba sűrítve lezajlott a ralikrossz-világbajnokság szezonnyitó fordulója Svédországban. Mintha 2018-at írnánk, Johan Kristoffersson a Volkswagennel uralta a mezőnyt. Egy másik exbajnok, Mattias Ekström lett a második, Szabó Krisztián ötödikként végzett elődöntőjében első hyundaios versenyén.

Ekström tippje: Szabó Krisztián 2019-ben Supercar Európa-bajnok lesz

Sajtótájékoztatót tartott Szabó Krisztián, kétszeres Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnok 2018. szeptember 20-án Budapesten, miután a hónap során első két Supercar Európa-bajnoki futamán indult a ralikrossz-világbajnok Mattias Ekström csapatában, az EKS-ben. Kiemelkedő teljesítményére ismét felfigyelt az autó-motorsport.

Nincs a világon izgalmasabb autóverseny a ralikrossznál!

A ralikrossz sajnos az autósport világának egy kis, eldugott szeglete. Pedig amit Lettországban, a világbajnokság rigai fordulóján láthattam, az alapján talán a totális őrület a legjobb szó a versenyekre. Örökre beleszerettem a ralikrosszba.

Ekström csapatában folytatja Szabó Krisztián

A Super 1600 kategória kétszeres Európa-bajnoka újra a ralikrossz kontinensbajnokságán versenyez, ezúttal azonban már az összkerékhajtású Supercar géposztályban áll rajthoz. Az EKS színeiben vág neki a szezon utolsó két versenyének.

Ekström vb-s csapatával tesztelt Szabó Krisztián

Először vezetett WRX-autót a ralikrossz Európa-bajnok: Szabó Krisztián Rigában két napon át tesztelte az EKS Audi S1-ét, a leggyorsabb Supercart, melyben eddig ült.

Visszatér egy búcsúversenyre a DTM-be a visszavonult Ekström

A kétszeres német bajnok Mattias Ekström télen jelentette be visszavonulását a túraautózástól, így búcsúfutamra nem kerülhetett sor. Az Audi a DTM-ben szokatlan módon egy extra autót állít ki Hockenheimben, hogy a svéd méltón leléphessen a színről.

Érzelmes pillanat: Ekström kiszáll a DTM-ből

Befejezi 17 éven át tartó pályafutását a Német Túraautó-bajnokságban a sorozat egyik ikonikus alakja. Mattias Ekström a továbbiakban a ralikrosszra fog koncentrálni, helyét pedig napjaink leghíresebb elveszett tehetsége veszi át.

Rast újoncként lett a DTM bajnoka

Négy versenyző harcolt a bajnoki címért a fináléban Hockenheimben: habár Mattias Ekström éllovasként kezdte a vasárnapi versenyt is, a széria bajnoka René Rast lett. Az utolsó futamot Wittmann nyerte.

Audi-győzelem, négyen húsz ponton belül!

Jamie Green a rajt után nem sokkal kőkemény küzdelemben nyomta le Timo Glockot, majd vissza sem nézve megnyerte az első hockenheimi futamot – vasárnap négy audis száll harcba a bajnoki címért!

Újra magyar Európa-bajnok a ralikrosszban

Ismételt Szabó Krisztián: akárcsak egy éve, Németországban a szezonzárón ismét megnyerte az Európa-bajnokság Super 1600-as kategóriáját. A világbajnokságon csaknem fél év után Ekström újra győzött.

Először nyert az éllovas, teljes Audi-dobogó

Hiába vezetett sokáig Jamie Green, Mattias Ekström a fináléban átvette tőle a vezetést, s a bajnokságban is élen álló svéd megszerezte idei első sikerét. Az Audi kisajátította a spielbergi dobogót.

Johan Kristoffersson a WRX harmadik világbajnoka

A tavalyi győztes is elismerően beszélt a svéd pilótáról, aki csapattársának, Petter Solbergnek mondott köszönetet a rigai sikere után – az álma vált valóra azzal, hogy felért a csúcsra.