Detroit

Retro – Senna defekttel együtt is nyert

1986-ban ezen a napon, az USA Nagydíjon Ayrton Senna sok felejthetetlen győzelme közül is az egyik legnagyobbat szerezte Detroitban.

Palou-siker, Power-parádé és törések Detroit utcáin

A pole-ból induló spanyol nyert, a címvédő remekelt, Grosjean és O’Ward is falnak ütközött: eseménydús futammal folytatódott az IndyCar-szezon.

Power a 16. helyről előretörve nyert Detroitban

Az utolsó körökben drámaian fogyott az előnye, de megőrizte az első helyet az ausztrál, aki ezzel hét forduló alatt a hatodik különböző győztes lett az IndyCar 2022-es szezonjában.

IndyCar: Nagy hajrá után duplázott a McLaren-pilóta

Hiába vezetett szinte végig Josef Newgarden a második detroiti futamon, egy hajrában történt újraindítást követően Patricio O’Ward tört az élre, s ezzel ő lett a szezon első duplázója.

IndyCar: Hatalmas becsapódás, dráma és Ericsson-győzelem Detroitban

Felix Rosenqvist óriási ütközése és Romain Grosjean balesete miatt kétszer is megszakították az első detroiti IndyCar-futamot, amelyen végül Will Power drámája után az ex-F1-es svéd győzött.

Hármas ütközés az élen, Ericsson második lett Detroitban

Az utcai futam számos balesetet hozott, Scott Dixon megszerezte szezonja első futamgyőzelmét, az ex-F1-es Marcus Ericsson pedig első dobogóját az IndyCarban.

IndyCar: Newgardené az első, lerövidített detroiti felvonás

Szakadó eső köszöntött az IndyCar mezőnyére szombaton, amely csúszássál kezdte a detroiti duplaforduló első futamát: a nedves-száraz versenyen Josef Newgarden olvasta legjobban a körülményeket.

Rommá tört biztonsági autó és Hunter-Reay-győzelem az IndyCar vasárnapi versenyén Detroitban

Bizarr közjátékkal indult a 2018-as IndyCar-szezon detroiti duplafordulójának második futama, miután a pace car vendégvezetője elmért egy kanyart és ripityára törte a rá bízott Chevyt. A futamot végül Hunter-Reay nyerte.

A legszűkebb elit tagja lett újabb futamgyőzelmével Scott Dixon

Hetedik éve nem tud futamot nyerni a legkisebb Andretti az IndyCarban - helyette Scott Dixon diadalmaskodott, pályafutása során immár negyvenkettedszer. Ezzel felkúszott az örökranglista harmadik helyére, nem akárkik mellé.

Detroitban tárgyal az IndyCarról a McLaren

Egyre komolyabbnak tűnik a lehetőség, hogy az F1-es istálló már 2019-ben csatlakozik az amerikai szériához. A hétvégi versenyen Zak Brown és Gil de Ferran fog tárgyalni a lehetséges partnerekkel.

Retro - Senna uralkodik, egy olasz kivégzi a Ferrarikat

Visszatekintünk 1988-ba, amikor is az utcai pályák királya, Ayrton Senna Detroitban sem talált legyőzőre a nagy hőségben, míg a Ferrari istállót egy olasz pilóta vágta haza néhány kör alatt. A leintés után a pilóták össztüzet zúdítottak a pályára.

IndyCar: Nem dőlt meg a 106 éves rekord

A detroiti duplaforduló második versenyét, akárcsak az elsőt, szintén Rahal Letterman Lanigan Racing pilótája, Graham Rahal húzta be - nagy a tömörülés a bajnokság élén.