Admin
2020. február 26. szerda

Detroit

IndyCar: Newgardené az első, lerövidített detroiti felvonás

Szakadó eső köszöntött az IndyCar mezőnyére szombaton, amely csúszássál kezdte a detroiti duplaforduló első futamát: a nedves-száraz versenyen Josef Newgarden olvasta legjobban a körülményeket.

Rommá tört biztonsági autó és Hunter-Reay-győzelem az IndyCar vasárnapi versenyén Detroitban

Bizarr közjátékkal indult a 2018-as IndyCar-szezon detroiti duplafordulójának második futama, miután a pace car vendégvezetője elmért egy kanyart és ripityára törte a rá bízott Chevyt. A futamot végül Hunter-Reay nyerte.

A legszűkebb elit tagja lett újabb futamgyőzelmével Scott Dixon

Hetedik éve nem tud futamot nyerni a legkisebb Andretti az IndyCarban - helyette Scott Dixon diadalmaskodott, pályafutása során immár negyvenkettedszer. Ezzel felkúszott az örökranglista harmadik helyére, nem akárkik mellé.

Detroitban tárgyal az IndyCarról a McLaren

Egyre komolyabbnak tűnik a lehetőség, hogy az F1-es istálló már 2019-ben csatlakozik az amerikai szériához. A hétvégi versenyen Zak Brown és Gil de Ferran fog tárgyalni a lehetséges partnerekkel.

Retro - Senna uralkodik, egy olasz kivégzi a Ferrarikat

Visszatekintünk 1988-ba, amikor is az utcai pályák királya, Ayrton Senna Detroitban sem talált legyőzőre a nagy hőségben, míg a Ferrari istállót egy olasz pilóta vágta haza néhány kör alatt. A leintés után a pilóták össztüzet zúdítottak a pályára.

IndyCar: Nem dőlt meg a 106 éves rekord

A detroiti duplaforduló második versenyét, akárcsak az elsőt, szintén Rahal Letterman Lanigan Racing pilótája, Graham Rahal húzta be - nagy a tömörülés a bajnokság élén.

IndyCar: A hetedik győztes a hetedik versenyen

A két kiállás bizonyult nyerőnek a hárommal szemben a detroiti utcai pályán. Rahal megszerezte a győzelmet, változott a bajnoki éllovas személye, Gutierrez pedig körhátrányban debütált a szombati versenyen.

Újabb ex F1-es követné Alonsót az Indy 500-ra

Esteban Gutierrez a múlt hétvégén balesetet szenvedő Sebastian Bourdais-t helyettesíti az IndyCarban. A mexikói a hirtelen jött lehetőségről, és a további elképzeléseiről beszélt.

Speciális versenykormányt tervezett a BMW

A tökéletesen precíz irányítást garantáló versenykormányt Dr. Ian Robertson, a BMW AG igazgatótanácsának tagja adta át Detroitban, a 2017-es Észak-Amerikai Nemzetközi Autószalon színpadán Jimmy Spithillnek, az ORACLE TEAM USA csapat kapitányának.

IndyCar: Káosz az első körben, Power győzött

Nem hazudtolta meg magát az amerikai széria az idei nyolcadik versenyen, Detroitban sem, ahol Will Power időmérős büntetése ellenére is meg tudta szerezni szezonja első győzelmét.

Újabb ex-F1-es aratott diadalt az IndyCarban

Sebastien Bourdais taktikája győzelmet ért Detroitban - a francia pilóta a verseny nagy részét uraló Penskék és Conor Daly elől hódította el a győzelmet a duplaforduló nyitányán.

Amikor... Egy betolt autó bajnoki címet ért

Legújabb visszaemlékezős írásunkban az USA-ban rendezett F1-es nagydíjak legjavát idézzük fel - mind a 10 helyszínre visszapillantva egy-egy momentum erejéig, igaz, több pálya csak egyszer kapott helyet a versenynaptárban.