Admin
2019. szeptember 23. hétfő

DTM

Monza, Anderstorp és egyéb nyalánkságok a DTM naptárában

Tovább bővítette naptárát, izgalmas helyszíneket vonzott be és egy ezeréves hagyománnyal is szakított a DTM 2020-ra. Magyar forduló ezúttal sem lesz, viszont először száguldanak a világ legerősebb túraautói Monzában!

Kubica a DTM körül szaglászik

Mivel még jelenleg is erősen kérdéses, hogy a nagy visszatérést bemutató Robert Kubicának jut-e 2020-ra is versenyzői ülés a Formula-1-ben, a lengyel más sorozatokban is elkezdett nézelődni – derült ki az Audi főnökétől.

René Rast másodszor lett DTM-bajnok

A vasárnapi futam utolsó perceiben mind a győzelmet, mind a bajnoki címet illetően izgalmas fordulatok történtek a Nürburgringen. A napot Green nyerte a nagyot felzárkózó Frijns előtt, a 2019-es szezon Rasté lett.

Egyre közelebb Rast újabb DTM-bajnoki címe

René Rast már hatodik futamát tudta idén megnyerni, ezzel óriási lépést tett újabb bajnoki címe felé, köszönhetően annak is, hogy legfőbb riválisának, Nico Müllernek borzalmasan alakult az első nürburgringi futam.

Ne maradj le semmiről hétvégén!

F1 ugyan nem lesz, de négy nagy nemzetközi sorozat is versenyezni fog az előttünk álló hétvégén - mutatjuk a programot és hogy mikor melyiket hol lehet követni.

Buttonnal indul a DTM-ben a Honda

„Breaking” – kezdi ilyen felütéssel üzenetét Jenson Button a közösségi oldalán. A 2009-es F1-es világbajnok maga jelentette be, hogy ott lesz a DTM hockenheimi szezonzárójának mezőnyében, ám Super GT-pilótaként.

DTM: Rast javított, övé a második futam a nullázás után

Azok után, hogy az első futamon nullázott a Lausitzringen, René Rast a második futamon már nem talált legyőzőre, és a többiek a legfőbb bajnoki rivális Nico Müller vezetével mind mögötte futottak be. Ötös Audi-siker született.

DTM: Müller nyert, az éllovas nullázott

Audi-győzelem született a Lausitzringen rendezett DTM-hétvége első futamán, ám nem a listavezető René Rast örülhetett - sőt, ő egy technikai hiba miatt pontot sem szerzett.

Ne maradj le: mutatjuk a hétvégi programot

Versenyezni fog a MotoGP és az IndyCar mezőnye is, jön a DTM ötszázadik futama - nézzük, hogy mikor mire lesz érdemes figyelni az előttünk álló hétvége folyamán.

Exkluzív interjú Ferdinand Habsburggal, a száguldó magyar herceggel

A Habsburg név még a 21. században is jól cseng, de már nem az egymással viaskodó uralkodói házak, hanem a szponzorok között. Brands Hatchben a „trónörökössel” beszélgettünk hagyományőrzésről, szakágváltásról és motorerőről.

Hat tizeden belül a DTM három vasárnapi dobogósa

René Rast a pole-ból megnyerte a Német Túraautó-bajnokság vasárnapi futamát Brands Hatchben, de győzelme nem volt olyan sima, mint lehetett volna – ám visszajött a gyengébb rajtból és ellenállt a nyomásnak is.

Berger szemétnek tartja a WTCR esélykiegyenlítő rendszerét

Brands Hatchben összeültünk a Német Turaautó-bajnokságot irányító Gerhard Bergerrel, aki beszélt a Super GT-vel való egyesülésről, a W Series pilótáinak bevonzásáról, valamint elhintette a DTM névváltásának lehetőségét is.