2024. június 1. szombat

Nemzetközi hírek

Női versenyző tart az F2-be

Sophia Flörsch, a 23 éves német versenyző az egyetlen, aki nőként pontot tudott szerezni az F3-as sorozatban. Flörsch úgy érzi, készen áll a következő lépcsőfok megugrására.

MotoGP, WRC, IndyCar: a hétvége menetrendje

Olaszországban versenyeznek a motorosok és a ralisok, az IndyCar mezőnye pedig egyből folytatja idényét az Indy 500 után: mutatjuk a programot és a közvetítéseket.

Indy 500: Drámai végjáték a vihar után

Négy órát csúszott a 2024-es Indy 500 kezdése, de megérte kivárni a versenyt: szenzációs csata után Josef Newgarden duplázni tudott.

Már négy dobogónál tart Molnár Martin

A Virtuosi Racing magyar versenyzője megduplázta dobogóinak számát az újoncok értékelésében.

Elképesztő végjáték az F2-ben

Egy unalmas F3-as futam után elképesztő F2-es versenyt láthattunk Monacóban: a 15. helyről indulva, hatalmas szerencsével húzta be a futamgyőzelmet a Williams-junior.

FE: Porsche-győzelem Kínában

Meglepően eseménytelen versenyt hozott a Formula-E vasárnapi sanghaji futama, amelynek végén Porsche-győzelem született, egy McLaren és egy Andretti fért még fel a dobogóra.

Újonc siker az F2-ben, tömegbaleset az F3-ban

Taylor Barnard rajt-cél sikerét hozta az F2-esek szombati futama Monacóban, míg az F3-ban az Alpine bolgár akadémistája diadalmaskodott. Mindkét versenyen előkerült a piros zászló.

F3, F2: Piros zászlós időmérők Monacóban

Több piros zászló is színesítette a Formula-3 és a Formula-2 időmérőit Monacóban, az utóbbiak kvalifikációján pedig majdnem egy hatalmas baleset is bekövetkezett.

RX: Hét magyar készül az Európa-bajnokságra

Öten az RX1, ketten az RX3 géposztályba neveztek be a szezonnyitóra. Többen hétvégén Máriapócson készültek fel, ahol egy korábban vb-n szereplő Renault Megane is rajthoz állt.

Pole-rekord és Penske-henger az Indy-időmérőn

Új csúcsot beállítva Scott McLaughlin szerezte meg a rajtelsőséget a 108. Indy 500-ra, megelőzve két csapattársát. A 2022-es győztes Marcus Ericsson majdnem pórul járt.

F2: Bokszdrámák után Red Bull-os győzelem

Bearman lefulladt, Cordeel a kerekét hagyta el a bokszutcában az élről kiállva, így Isack Hadjar nyert vasárnap Gabriel Bortoleto előtt. Az F3-ban újoncsiker született.

F2, F3: Az utolsó kör döntött a sprinteken

Az F2-es és az F3-as sprintverseny is az utolsó körben dőlt el Imolában. Az F1-es ülésre hajtó Bearman és Antonelli csak az ötödik és tizenegyedik helyen végzett.