2024. március 19. kedd
Túraautó

DTM: Látványos BMW-győzelem a szezonzárón

A Német Túraautó Bajnokság 2017-es idénye több mint százötvenezer néző előtt, Marco Wittmann kilencedik sorozatbeli diadalával ért célba vasárnap délután. A bajor prémiumgyártó dupla pole pozícióval és két dobogós helyezéssel zárta a szezon utolsó versenyhétvégéjét.

2017. október 13-15. között a németországi Hockenheimring adott otthont a Német Túraautó Bajnokság (DTM) idei utolsó versenyhétvégéjének, amelyet az Audi, a BMW és a Mercedes pályagépei mellett egy látványos bemutató erejéig a Nismo és a Lexus versenyautói színesítettek. A hétvége két futamát a lelátókról nem kevesebb, mint 152 000 motorsport-rajongó követte figyelemmel élőben.

bmw-dtm-hockenheim-2017-02

A verőfényes szombati időmérőn Timo Glock autózta ki a mezőny leggyorsabb köridejét a DEUTSCHE POST BMW M4 DTM versenyautóból, 1:30.648 perces idejével így ő indulhatott pole pozícióból márkatársa, a SAMSUNG BMW M4 DTM volánjánál helyet foglaló Maxime Martin mellől. A kiváló rajt után Glock elhúzott a mezőnytől, Maxime Martin azonban idejekorán átadta második helyét az audis Jamie Green-nek. Glock és Green látványos párbajt vívott az élen az első helyért, a dobogó legfelső fokára pedig végül Jamie Green állhatott fel. A verseny második felében, a kötelező box-kiállások után Mike Rockenfeller Martint és Glockot is megelőzte, a BMW német és belga pilótája így a harmadik és a negyedik helyen érkezett be a célba. Timo Glock ezzel megszerezte sorozatbeli kilencedik dobogós helyét. A BMW Bank M4 DTM kanadai pilótája, Bruno Spengler a futam hajrájában húzott el az audis Mattias Ekström mellett, így a pontot érő tizedik helyen végzett. Marco Wittmann szombaton a tizenharmadik, Tom Blomqvist a tizenötödik, míg Augusto Farfus a tizenhetedik lett.

bmw-dtm-hockenheim-2017-01

Vasárnap ismét a BMW szerezte meg a pole pozíciót: Tom Blomqvist, a BMW Driving Experience M4 DTM brit pilótája 1:30.491 perces időeredménnyel, pályafutása során harmadik alkalommal érdemelte ki a rajtrács első kockáját. A kiváló rajtot követően a harmadik helyről induló Marco Wittmann azonnal feljött a második helyre, Tom Blomqvist mögé felzárkózva pedig hamar jelentős előnyre tettek szert. A futam felénél öt BMW-pilóta autózott pontszerző helyen, a kötelező kiállás után pedig Marco Wittmann abszolút elsőként gurult ki a boxból a Red Bull BMW M4 DTM versenyautóval. A kétszeres bajnok magabiztosan vezette a mezőnyt, Tom Blomqvist autójába azonban a mercedeses Robert Wickens beleszállt hátulról, ezzel véget vetve a fiatal brit pilóta versenyének. Marco Wittmann megszerezte szezonbéli első és DTM-pályafutása kilencedik futamgyőzelmét, a pontot érő hatodik és hetedik helyen pedig Maxime Martin és a Shell BMW M4 DTM brazil pilótája, Augusto Farfus érkezett be a célba. Timo Glock a tizenkettedik, míg Bruno Spengler a tizennegyedik helyen végzett.

bmw-dtm-hockenheim-2017-04

„A 2017-es idény egy rendkívül látványos hétvégével zárult. A 152 000 néző fantasztikus hangulatot varázsolt a Hockenheimringre, ahol két nagyszerű, fair futam részesei lehettünk. Szombaton Timo Glock állhatott dobogóra, Marco Wittmann vasárnapi győzelme pedig a szezon tökéletes lezárása. Az utolsó futamon három pilótánk is pontszerző helyen végzett, a tizennyolc idei megmérettetésből négyet ráadásul abszolút győztesként ünnepelhettünk. Jóllehet, 2012-es visszatérésünk óta ez az első olyan szezonunk, amelyet serleg nélkül zárunk, hatalmas köszönettel tartozom az egész istállónak. Nagyon kemény idény volt, de mindenki beleadott apait-anyait, egészen az utolsó kockás zászlóig. Gratulálok René Rastnak és az Audinak az idei címekhez! A Hockenheimring ismét bebizonyította, hogy mitől olyan különleges ez a széria: a rendkívül szoros küzdelmek, a fantasztikus pilóták és a szenvedélyes rajongók találkozásától” – fogalmazott Jens Marquardt, a BMW Motorsport igazgatója.

bmw-dtm-hockenheim-2017-03

A Német Túraautó Bajnokság 2017-es szezonját az Audi német pilótája, az újonc René Rast nyerte. A legjobb csapatnak járó trófeát idén az Audi Sport Rosberg csapat, míg a gyártók közötti pontverseny aranyérmét az Audi hódította el. A BMW legeredményesebb pilótája az egyéni pontverseny ötödik helyén záró Marco Wittmann, legsikeresebb csapata pedig a BMW RBM csapat lett, amely az összetett tabella negyedik helyét szerezte meg. A gyártók végtelenül kiélezett versenyében a BMW idén a dobogó harmadik fokára állhatott fel.