DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak Pilóták Csapatok
2020. október 27. kedd

Sajtóközlemény

Audi R8 LMS és RS e-tron GT tanulmány: amikor jelen és jövő találkozik

Mindketten Neckarsulmból származnak, a jelen és a jövő sportautóinak vonzerejét képviselik és tükrözik mindazt a szenvedélyt, amellyel az Audi fejleszti és építi autóit. Az Audi R8 LMS, mint sikeres GT3 versenyautó és az új Audi RS e-tron GT prototípus most először találkozik a világ legnagyobb GT3-as eseményén, a Spa-i 24 órás versenyen.

MHH Kart Team: Levi kalandjai a Hungaroringen

Akár dobogóra is állhatott volna Losonczy Levente, az ESET V4 Clio Kupa szezonzáróján, ám egy kicsit türelmetlen lekörözéssel megfosztotta magát a második helytől, így két ötödik helyezést szerzett. A négy fordulós bajnokságban pedig annak ellenére, hogy a brnói hétvégét a vírushelyzet miatt ki kellett hagynia, az ötödik helyen végzett. Az eredménynél azonban sokkal fontosabb volt a rengeteg tapasztalat, amit a hazai pályán szerzett.

Záró futam éjjel – hihetetlen izgalmakkal

Ez az idei drift szezon olyan volt, mint egy fura könyv: az eleje nagyon unalmas volt, de a végére úgy felpörögtek az események, hogy senki sem akarta, hogy véget érjen. Év elején mindenki alig várta, hogy végre gumifüstbe burkolózzanak a versenypályák. Jött a vírus, se verseny, se drift, se izgalom.

„Látni és látszani 2020” kampány

Az ORFK-OBB idén október 19. és december 6. között rendezi meg „Látni és látszani 2020” kampányát, amellyel szeretnék felhívni a figyelmet az őszi időjárás okozta vezetésbiztonsági kihívásokra. Ebben az időszakban a járművezetők felelőssége járművük felkészítése a megváltozott út és fényviszonyokra. Az őszi-téli átállással kapcsolatos felkészülés időszerű, melynek keretében fontos a futómű, az akkumulátor, a világítás és a fékrendszer ellenőrzése, a gumiabroncs szezonális cseréje, a jól működő ablaktörlő, a jégkaparó, a jégoldó spray és a megfelelő ablakmosó folyadék vagy a páramentesítő használata.

Első körös dráma és százszázalékos Borkovic a Hungaroringen

Eseménydús versenyeket és magyar sikereket is hozott a vasárnap a hungaroringi Laptiming Kupán – az alábbiakban az egyes kategóriák küzdelmeiről készült sajtóközleményeket idézzük.

Kilenc helyet javítva szerzett értékes pontokat Tóth László Spa-Francorchamps-ban

A 17. helyről rajtolva ért célba nyolcadikként Tóth László, a Bhaitech Racing magyar versenyzője a Formula Renault Eurocup Spa-Francorchamps-ban rendezett idei hetedik fordulójának szombati második futamán. Tóth ezzel hat pontot szerzett, és a 30 perc + 1 körös versenyen ő javította a második legtöbbet a rajtpozíciójához képest, nála csak a futamgyőztes jött előre több pozíciót.

Magyar sikerek és bizarr baleset a Laptiming Kupán

Tim Gábor bajnok lett, LMP-s autók harcoltak a győzelemért és ritkán látható baleset a felvezető körben: ezek történtek a hungaroringi Laptiming Kupa szombati felvonásán.

Ekkor mutatják be a Toyota új WEC-autóját

Hivatalosan is megerősítették, hogy 2021. január 11-én rántják le a leplet a Toyota Le Mans-i Hypercar versenyautójáról.

Hamilton lett az LG SIGNATURE márka nagykövete

Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy a hatszoros Formula-1 világbajnok Lewis Hamilton lett az LG SIGNATURE, azaz a vállalat prémium otthoni megoldásait összefogó márka globális nagykövete.

Kiss Norbert fölcsapott évkönyvosztogatónak

Kücsön Gyula, Sarud önkormányzati képviselője, Berecz Mátyás, Eger alpolgármestere, Dr Berecz Kálmán, Kápolna polgármestere, Horváth Richárd, Hatvan polgármestere és Morvai János, Kál polgármestere. Ők voltak azok, akik az Autósport és Formula Magazin nemrégiben lezárult pályázatának keretében elsőként átvették a kiadó Autósport évkönyveit, , amelyeket iskoláknak, könyvtáraknak, művelődési házaknak ajánlott fel.

Gumiszerviz a koronavírus idején

Csökkent a gumiszervizek forgalma a tavaszi lezárások idején, harmaduk pedig még ennél is gyengébb eredményre számít az őszi szezonban – ez derült ki az Apollo Vredestein Kft. friss kutatásából, melynek keretében hazai gumiszervizeket kérdeztek tapasztalataikról. Párhuzamosan a vásárlókat is megkérdezték, többségük sem az árakban, sem a kiszolgálás sebességében nem számít változásra, pedig ez utóbbit – a pontos, várakozás nélküli gyors munkát – tartják az egyik legfontosabbnak a fertőzés elkerüléséhez.

Újabb környezetbarát gyártási megoldást vezet be a Toyota

A világ legzöldebb autógyártójaként ismert Toyota a jövőben olyan különleges bevonat-rábélyező gépet használ majd, amelynek révén jelentősen mérsékelhető a környezeti terhelés és átalakítható a bevonatképzési eljárás, miután szükségtelenné teszi a galvanizálási eljárást. A japán autógyártó az iparág általanos károsanyagkibocsátásának csökkentése érdekében versenytársai számára is elérhetővé teszi a technológiát.