A Honda bekezdett az időmérő edzés elején, a pontverseny éllovasa, Tiago Monteiro és Robert Huff már 5 perccel a Q1 kezdetén követően befért 1:47 alá. A hetedik percnél a második szabadedzésen diadalmaskodó Thed Björk vette át a vezetést, Michelisz Norbi pedig még csak ekkor hajtott ki első, igazi mért körére. Ekkor még meglepetésként hatott, hogy Ficza Ferenc René Münnichet megelőzve állt a sorrendben, hat tizeddel megelőzve a német pilótát.
Túljutva a Q1 felén, Michelisz Norbert a negyedik helyre ugrott fel, José Maria Lopez viszont a tapasztaltak fényében demoralizáló fölénnyel, négy és fél tizeddel vette ét a vezetést. Időközben Robert Huff zárkózott fel mögé a második pozícióba, Yvan Muller viszont nem tudta olyan jól munkára fogni a Citroent, és csak a tizedik helyre zárkózott fel. A Q1 végén talán Hugo Valente kiesése jelentette a legnagyobb meglepetést, mellette még John Filippi, Gregoire Demouistier, René Münnich és Ficza Ferenc búcsúzott az időmérőtől - a magyar pilóta nyolc tizedre maradt el a német idejétől.
Lopez első, Q2-ben futott körében még nem tudta megdönteni az előző szakaszban mért idejét, Thed Björk így hat ezredre zárkózott fel mögé hat perc után. Az utolsó két percre mindenki kidübörgött a bokszból, és a kockás zászló meglengetésekor még Gabriele Tarquini állt az első verseny pole-ját jelentő 10. helyen, végül azonban Mehdi Bennani „kitaktikázta” őt, és szerezte meg a pozíciót. Első blikkre úgy tűnt, hogy a Honda is erre pályázik Michelisz Norbival, de a magyar versenyző végül a hatodik legjobb idővel zárta a Q2-t, ami ötödik rajtpozíciót jelent számára az első futamon.
Meglepetést jelentett Yvan Muller nyolcadik helye, a Q3 így egy Citroennel (Lopez), egy Volvóval (Björk), két Hondával (Huff és Monteiro) és egy Chevrolet-vel, a remek teljesítményt nyújtó Tom Coronellel folytatódott tovább. A holland pilóta másodikként pályára lépve jobb időt autózott annál Björknél, akiről korábban azt rebesgette a WTCC főnöke, hogy akár a pole-ért is harcban lehet majd.
Coronel aztán tovább örülhetett, hiszen Monteiro nem tudta megszorongatni a ROAL pilótáját, pedig a holland nem egyszer hibázott bele gyorskörébe. Persze José Maria Lopez ellen már nem tehetett semmit, aki több mint hat tizeddel múlta felül őt. Mivel Robert Huff már az első szektor után öt tizedes lemaradást halmozott fel, és végül harmadik lett, az argentin pilóta állíthatja pole-pozícióba autóját a főverseny végén - a zseniális teljesítményt nyújtó Coronel mellett.