Ralikrossz hírek

Utolsó körös izgalmak, Grönholm nyert

A négyből harmadik győzelmére pályázó Kristofferssont a dobogóról is letaszították Finnországban. A döntő utolsó kanyarjaiban zajlottak az események vasárnap.

Újra Kristoffersson, második a helyi hős

Háromból kettőre növelte győzelmei számát a WRX nagy visszatérője. Finnországban Ekström kiesett az elődöntőben, dobogóra állt viszont a szabadkártyás Juha Rytkönen.

Ekström a WRX-ben, Block a Projekt E-ben

A höljesi dupla második fordulóján Mattias Ekström megelőzte az első felvonást nyerő Johan Kristofferssont, pedig csak a második sorból rajtolt a döntőben. Útjára indult az Európa-bajnokság, valamint elektromos kategória, a Projekt E is Svédországban.

Kristoffersson visszajött, látott és győzött

Egy napba sűrítve lezajlott a ralikrossz-világbajnokság szezonnyitó fordulója Svédországban. Mintha 2018-at írnánk, Johan Kristoffersson a Volkswagennel uralta a mezőnyt.

Idén is ott lesz Szabó Krisztián a WRX-ben

Egy hónappal a szezonkezdet előtt érkezett a jó hír: Szabó Krisztián rajthoz áll a ralikrossz-világbajnokság 2020-as évadában is, a GRX alakulat Hyundai i20 versenygépével kiválasztott helyszíneken.

Visszatér a WRX-be a világverő világbajnok!

Nagy hír a ralikrossz számára, hogy egy WTCR-es kitérő után újra a vb-n indul Johan Krisoffersson, aki utolsó két évében 24-ből 18 futamgyőzelmet szerzett. A címvédő Timmy Hansen is már biztosan a rajtrácson lesz.

Megtudtuk: Csapatot vált a WRX magyarja

Egy világbajnok csapatától egy világbajnok csapatához szegődik a ralikrossz-világbajnokság másodévese. Marcus Grönholm istállójának tagja lesz, ez pedig márkaváltást is jelent.

Marton Gergely az ország öt legjobbja között

Csütörtökön a nagyszabású TOP50 Magyar Autóversenyző díjátadó gálán ralikrossz Európa-bajnokság ezüstérmesét a rangsor 5. helyezettjeként szólították színpadra.

Miben más egy ralikrosszautó, mint az utcai?

Az Európa-bajnokság második helyezettje, Marton Gergely hasonlította össze versenygépét, az Audi A1 Super1600 RX-t és a forgalomban használt modellt. A szabályzat előírja, hogy a vezetőoldali ajtónak gyárinak kell lennie – ezt leszámítva azonban nehéz egyezést találni.

Szabó Krisztián: Van még bennem tartalék

A 2019-es Rallikrossz-világbajnokság utolsó futamán Szabó Krisztián újra bejutott az elődöntőbe. Első teljes világbajnoki szezonjában a pontversenyben előkelő tizedik helynek örülhetett.

Pontegyenlőséggel Timmy Hansen a világbajnok

A ralikrossz-világbajnokság két esélyese két pont különbséggel állt a döntő rajtjához Dél-Afrikában. A páros ütközése után Bakkerud végzett előrébb, de pontazonossággal Hansen nyerte az összetettet.

Öt dolog, amit az élsport tanított

A nemzetközi autósportnak olyan szintjén, amilyen a ralikrossz Európa-bajnokság, az érvényesüléshez elengedhetetlen a folyamatos fejlődésre, tanulásra való hajlam.