DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. január 15. szerda

Verstappen Hamilton előtt a Forbes kereseti listáján

Közzétette a legjobban kereső sportolók listáját a Forbes. A lap a tavaly májustól idén májusig tartó 12 hónapos időszakot vizsgálta, e szerint pedig Max Verstappen lett a legtöbbet kereső Formula-1-es versenyző. A Forbes szerint a regnáló világbajnok ez idő alatt 81 millió dollárt keresett, ebből 76 millió származott a Red Bull-os szerződéséből, és 5 millió az egyéb pályán kívüli tevékenységeiből. Ezzel Verstappen a lista 17. helyet kaparintotta meg, így négy pozícióval előzi a hétszeres F1-es világbajnok Lewis Hamiltont, aki 21. lett. A Mercedes britjének bevétele 69 millió dollár volt az előző 12 hónapban, viszont ő ebből 12 milliót keresett a pályán kívüli szerződéseivel, és „csak” 57 milliót kapott a csapatától. A Forbes-listát amúgy a labdarúgó Cristiano Ronaldo vezeti 260 millió dolláros bevétellel.

f1-verstappen-hamilton

Marko: Ha megkapja a szuperlicencet, megvan a megállapodás Hertáról

A Formula.hu is hallott arról a forgatókönyvről az elmúlt hetekben, hogy a Fernando Alonsót és Oscar Piastri elvesztő Alpine Pierre Gaslyra csapna le. A franciát ugyan már bejelentették az AlphaTaurihoz 2023-ra is, a Red Bull ugyanakkor nyitott rá, hogy elengedje a pilótát, amennyiben kapnak „cserébe” valamit. Ez pedig a sajtóhírek szerint Colton Herta lehet: a többszörös IndyCar-győztes amerikait ültetnék második számú csapatának autójába az energiaitalosok. A fő akadálya ennek az lehet, hogy Herta nem rendelkezik a szuperlicenc kiadásához szükséges ponttal, az FIA viszont állítólag vizsgálja, hogy különengedélyt adjon a pilótánakmég ha ez több csapatfőnöknek és magának az F1-vezér Stefano Domenicalinak sincs feltétlenül az ínyére.

Mindenesetre a Racer szaklap arról számolt be, hogy az említett igazolások már csak az FIA jóváhagyásától függnek, s ezt maga Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója jelentette ki Zandvoortban: „Bámulatos módon az összes érintett féllel és csapattal megállapodásra jutottunk. Először kell egy határozott válasz az FIA-tól, aminek szerintem Monzáig meg kell lennie” – fogalmazott Marko, aki hozzátette, hogy mindez természetesen Gasly Alpine-hoz szerződését is jelentené: „Ha működik a megállapodás, akkor az Monzában megtörténik, és természetesen Pierre számára is.”

Marko elmondása szerint egyébként megnézték a szabályokat, és szerinte a koronavírus-járvány miatti helyzet okán lehetőség van arra, hogy Herta megkapta az FIA engedélyét. „Nyert hét futamot az IndyCarban, ami szerintem hasonlítható értékben egy F1-es nagydíjhoz, szóval sajnálatos lenne, ha nem kapná meg a szuperlicencet” – nyilatkozta.

herta-indycar-2

Tsunodára tízhelyes rajtbüntetés várhat Monzában

Mint beszámoltunk róla, Perez és Tsunoda is látogatást tett a stewardoknál a Holland Nagydíjat követően különböző esetek miatt, de a komoly szankciókat mindketten megúszták. A japán versenyzőt azért idézték be a felügyelők, mert a kerékcseréjét követően félreállt, mivel azt hitte, hogy nem megfelelően tették fel az egyik kereket, de mint később kiderült, a differenciálművel volt problémája az AlphaTauri pilótájának. A csapatrádión ezt követően szóltak neki, hogy a kerekekkel nincsen semmi probléma, így próbálja meg újraindítani a motort, és hajtson tovább.

Igen ám, csakhogy eddigre Tsunoda már kikötötte a biztonsági övét, így be kellett hajtania a bokszba ismételten, ahol - ha már arra járt - lecserélték neki a kerekeket, hogy kiderüljön a probléma valós oka és vissza is kötötték az övét. A kikötött övvel való vezetés miatt idézték be tehát Tsunodát a felügyelők, ami miatt megrovásban részesült, de itt mg nincs vége a történetnek. Ugyanis ez már a japán ötödik megrovása volt, s a sportszabályzat kimondja, hogy amennyiben egy versenyző egy naptári éven belül öt megrovásban részesül, és abból legalább négy közvetlenül vezetési szabálysértés miatt volt, akkor a pilóta a soron következő versenyére egy tízhelyes rajtbüntetést kap, így Tsunoda jó eséllyel a mezőny végéről tudja majd csak megkezdeni az Olasz Nagydíjat, mivel bár ez nem volt vezetési szabálysértés, amit Zandvoortban elkövetett, de az előző négy alkalom igen:

1. Bahreini Nagydíj: feltartotta Lelerc-t a második szabadedzésen.
2. Ausztrál Nagydíj: feltartotta Sainzt a második szabadedzésen.
3. Ausztrál Nagydíj: szükségtelenül lassan vezetett a bokszba bevezető körén az időmérő edzésen.
4. Monacói Nagydíj: feltartotta Magnussent a második szabadedzésen.

Ítéletet hirdettek Perez és Tsunoda ügyeiben

Több esetet is a futam után tekintettek át a felügyelők a Holland Nagydíjon. Sergio Perezt és Carlos Sainzt az első kerékcseréknél történt incidens miatt idézték be a stewardok: a mexikói áthajtott a Ferrari kerékpisztolyán a kiállása után. A Red Bull-versenyzőt azonban nem büntették: az indoklás szerint a csapat képviselőinek meghallgatása és a videofelvételek megtekintése után arra jutottak, hogy bár a bal hátsó kerékhez tartozó pisztoly a megszokottnál távolabb feküdt az aszfalton, de még a belső sávban, míg Perez a lehető leghamarabb a gyorssávba hajtott a szervizelése után, az incidens mérlegelésénél pedig azt is figyelembe vették, hogy különösen szűk a bokszok kialakítása Zandvoortban.

A másik ügy Yuki Tsunodához kapcsolódott, aki a futam során gyors egymásutánban kétszer is leparkolt a pályán. Az első leállása után azonban még újraindult a csapata utasítására – csakhogy addigra a japán már meglazította a biztonsági övét a kiszálláshoz (ezt igazították meg neki az AlphaTauri szerelői a bokszlátogatásakor). A stewardok emiatt megrovásban részesítették Tsunodát, mivel nem biztonságos módon vezette az autót. Az ezzel kapcsolatos dokumentumban azt is megerősítették, hogy a pilóta első megérzéseivel ellentétben egyáltalán nem volt gond a kerék rögzítésével, így nem volt szó veszélyes kiengedésről a kerékcsere után.

sai-per-pit-1

Csak a szokásos: Ferrari-baki és Verstappen-győzelem – ez történt Zandvoortban

A Ferrari újra bakizik a bokszutcában, Hamilton feltámad, majd rossz stratégia miatt visszaesik, Verrstappen pedig zsinórban negyedszer nyer. Ez volt a 2022-es Holland Nagydíj. A videó a képre kattintva tekinthető meg!

Ez történt az F2 és F3 vasárnapi versenyein

Rendkívüli izgalmakat hozott, főleg az F2 vasárnapi versenye. Tekintsétek meg az alábbi képekre kattintva az utánpótlás-sorozatok vasárnapi versenyeinek összefoglalóit.

Formula-3:

 

Formula-2:

Piastri: Nem utasíthattam el a lehetőséget azért, mert ezzel Danielt túrom ki

Pénteken végre eldőlt, hogy Oscar Piastri a McLarennél fog bemutatkozni a Formula-1-ben 2023-ban. A tavalyi Formula-2-es bajnok ezzel éppen honfitársa, Daniel Ricciardo helyére érkezik a wokingiakhoz Lando Norris mellé. Piastri elmondta: nagyon tiszteli Ricciardót, de nem utasíthatta vissza a mclarenes lehetőséget csak amiatt, mert épp őt túrná ki ezzel.

„Ausztrálként szerencsétlen helyzet, hogy az egész mezőnyből épp Daniel helyére fogok érkezni” – mondta el a fiatal pilóta a Formula1.com hasábjain. „Danielt már vagy tíz éve követem rajongóként, igazából amióta elkezdtem versenyezni. Rettenetesen tisztelem őt: a sportban elért eredményeit, a győzelmeit és a dobogóit, de a személyiségét is, amit behoz a sportba. Úgy gondolom, ő egy fantasztikus személyisége a sportunknak. A legjobbakat kívánom neki, bármit is hozzon számára a jövő. Ugyanakkor nincs lehetőségem kiválasztani, hogy melyik pilóta helyét veszem át. Nem utasíthatom a lehetőséget azért, mert aki előzőleg elfoglalta azt az ülést, épp Daniel volt. A McLaren nagyon szeretett volna a fedélzeten látni, és ez egy túl jó lehetőség volt ahhoz, hogy visszautasítsam.”

piastri-dppi-2022-f1

fotó: DPPI

A MotoE-ben is csúcsra ért a Supersport-vb-t domináló svájci

Megvan az első 2022-es bajnok a gyorsaságimotoros-vb-n: az elektromos MotoE Világkupában dőlt el az összetett elsőség sorsa a misanói szezonzáró első, szombati futama után. Dominique Aegerter tavaly drámai finálé után maradt le a végső sikerről, idén azonban roppant kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott: három győzelmet aratott, de ami ennél is fontosabb, hogy egyetlen kivétellel az összes futamot a dobogón zárta (most második lett), így már a vasárnapi verseny eredményétől függetlenül behozhatatlan előnyre tett szert az eddig ötször nyerő Eric Granadóval szemben.

Aegerter elképesztő formában van, hiszen tavaly a MotoE ezüstérme mellett világbajnok lett a Supersportban, ahol idén még dominánsabb teljesítményt nyújt: az eddigi 12 futamból kilencet megnyert (ráadásul zsinórban!), úgyhogy ott is jó esélye van a címvédésre – igaz, a döbbenetes eredménysor ellenére sincs messze tőle a második helyeket halmozó Lorenzo Baldassarri, Sebestyén Péter csapattársa.

 

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Barbadosi győzelem és új bajnoki éllovas az F3-ban

A Formula-3-asok főversenye nyitotta a vasárnapi programot Zandvoortban. A pole-ból Zane Maloney startolhatott, de Victor Martins jobban indult és kemény manőverrel az élre állt. Nem sokáig körözhetett zavartalanul azonban a mezőny, Brad Benavides és William Alatalo ütközése miatt ugyanis pályára gurult a biztonsági autó. Az újraindításnál maradt Martins az első, Jak Crawford viszont támadta Maloney-t, ám ő vesztett rajta ezen, ugyanis elfékezte magát és több pozíciót veszített.

A táv feléhez érve aztán Maloney lendült támadásba, és egy szép megmozdulással vissza is szerezte a rajtnál elveszített vezetést. Martins ezután sem lélegezhetett fel, Franco Colapinto ugyanis megpróbált elmenni mellette – ezt a csatát aztán a David Vidales leálló autója és a Gregoire Staucy gépéről lerepülő törmelék miatt beküldött safety car akasztotta meg. És ezzel még nem volt vége a biztonsági autós fázisoknak: később a Juan Manuel Correával összeakadó Rafael Villagomez sóderágyban ragadó autója miatt is szükség volt az SC-jelzésre.

Az utolsó két körben már nem történt változás az élen: Maloney idei második győzelmét aratta, a barbadosi mellé pedig Martins és Colapinto állhatott fel a dobogóra. Martins ezzel újra élre állt a bajnokságban: öt ponttal előzi meg az ezúttal csak ötödik Isack Hadjart. Mögéjük a ma negyedik Roman Stanek zárkózott fel harmadiknak, hátránya 17 pont Martins mögött. A Prema bajnokesélyes duója nagy előzéseket produkált a mezőny sűrűjéből indulva, de csak Oliver Bearman ért fel a pontszerző tizedik helyre (bár még vizsgálni fogják). A címért még ők is versenyben vannak: Bearman 20, Arthur Leclerc 25, a közéjük ékelődő Maloney 24 pontra van az éllovastól. A debütáns Sebastian Montoya kettős pontszerzéssel (dupla 8. hely) mutatkozott be az F3-ban. A mezőny magyarja, Tóth László a 25. helyen látta meg a kockás zászlót. A szezon egy hét múlva, Monzában zárul.

maloney-f3-zandvoort-dppi

Hol veszített 21 ezredet Leclerc Verstappenhez képest? – videó

Az idei legkisebb különbség döntött a Holland Nagydíj rajtelsőségéről Max Verstappen és Charles Leclerc között előbbi javára, az F1 pedig egymás mellé rakta a két versenyző Q3-as gyorskörét. Ezen az látszik, hogy az első szektor után még a ferraris vezetett, sőt egy ponton egy tized fölé is nőtt a fórja, a 8-as kanyarban azonban sokat veszített a hollandhoz képest. Ennek ellenére Leclerc az utolsó kanyarig újra előnybe került, a 21 ezredmásodperces lemaradást pedig onnan kigyorsítva, a célvonalig szedte végül össze. A videó IDE vagy a képre kattintva nézhető:

verstappen-leclerc-q3-video-1

Jön a futamok napja: íme a vasárnapi menetrend

Az F1-es Holland Nagydíj mellett rengeteg más versenyt nézhetünk meg a mai nap folyamán, íme a peogram.

Vasárnap (szeptember 4.)

8:45 Formula–3, második futam (00:40-től M4 Sport)

10:20 Formula–2, második futam (10:45-től M4 Sport)

11:00 Moto3, futam (Aréna4)

12:20 Moto2, futam (Aréna4)

14:00 MotoGP, futam (Aréna4)

15:00 Formula–1, futam (M4 Sport)

15:30 MotoE, második futam

17:06-18:00 WRX, elődöntők és döntő

21:30 IndyCar, futam

-00122035_546

fotó: dppi

F2: Az utolsó körös újraindítás sem vette el Armstrong győzelmét a sprinten

Marcus Armstrong a Formula-2 sprintfutamának mind a 29 körét vezette: a második startpozícióból már a rajtnál megelőzte Clement Novalakot. Az új-zélandinak végig állnia kellett francia üldözője nyomását, aki egy késői baleset folytán kapott még egy váratlan lehetőséget. A mezőny női pilótája, Tatiana Calderon a kavicságyban kötött ki a 26. körben, biztonsági autós periódust követően pedig az utolsó körre még újraindították a versenyt. Armstrong azonban kivédte Novalak támadásait, a Hitech új-zélandija idén már harmadszor nyert versenyt.

A második Novalak első Formula-2-es dobogóját szerezte a pole-pozícióból, a szintén elsőéves Dennis Hauger állt a legalsó fokra. Nem szerzett pontot a bajnokság első és második helyezettje sem: Felipe Drugovich 10. helyen végzett – vasárnap a rajtelsőségből viszont erős eredménnyel szépíthet –, fő üldözője, az időmérőn balesetező Theo Pourchaire pedig felzárkózás közben már a második körben kavicságyba csúszott, innentől pedig a mezőny végén ragadt.

Az F2-es sprintfutam eredménye:

  Versenyző Csapat Idő/hátrány
1 Marcus Armstrong Hitech Grand Prix 43:42.549
2 Clément Novalak MP Motorsport 0.880
3 Dennis Hauger Prema Racing 1.990
4 Liam Lawson Carlin 2.517
5 Jüri Vips Hitech Grand Prix 3.026
6 Ayumu Iwasa DAMS 3.318
7 Richard Verschoor Trident 4.268
8 Logan Sargeant Carlin 4.650
9 Jack Doohan Virtuosi Racing 4.840
10 Felipe Drugovich MP Motorsport 5.458
11 Frederik Vesti ART Grand Prix 6.287
12 Amaury Cordeel Van Amersfoort Racing 6.719
13 Enzo Fittipaldi Charouz Racing System 7.416
14 David Beckmann Van Amersfoort Racing 8.103
15 Roy Nissany DAMS 8.940
16 Jehan Daruvala Prema Racing 9.719
17 Ralph Boschung Campos Racing 9.818
18 Calan Williams Trident 10.445
19 Marino Sato Virtuosi Racing 11.288
20 Théo Pourchaire ART Grand Prix 11.470
  Tatiana Calderón Charouz Racing System kiesett
  Olli Caldwell Campos Racing kiesett

5000 eurót ért a McLaren bokszutcai hibája

A szabadedzések alapján jó kvalifikációs teljesítményben reménykedhettek a McLarennél, ám az istálló végül felemás napot zárt. Míg Daniel Ricciardo a Q1-ből sem tudott továbbmenni, és mindössze csak a 17. helyen zárt, addig csapattársa, Lando Norris a hetedik legjobb volt szombaton. Bár utóbbi egy egészen jó eredménynek tűnik, sajnos nem lehetnek teljesen elégedettek, miután az időmérő edzés első szakaszában veszélyesen engedték ki a brit pilótát Yuki Tsunoda elé, aminek majdnem egy ütközés lett a vége. A történtek miatt a felügyelők egy 5000 eurós pénzbírsággal sújtották a wokingi csapatot.

Verstappen a holland szurkolóknak: Ez hülyeség, ne csináljátok

Késett a Q2 kezdete a Holland Nagydíj időmérőjén, mert egy szurkoló bedobott egy narancssárga füstgránátot a pálya. A helyi szervezők már a hétvége előtt is felhívták a figyelmet arra, hogy ilyen nem fordulhat elő, az FIA hivatalosan megerősítette, hogy az eset után, még a Q2 kezdetét megelőzően a biztonságiak el is vezették a lelátóról a bűnöst, mindenesetre Max Verstappen kapott egy kérdést ezzel kapcsolatban a kvalifikációt követő sajtótájékoztatón.

„Ez nagyon hülye dolog. Tartani egy ilyen füstölőt még jó dolog, bár ott sem mindegy, hogy mennyit, a pályára dobni viszont egyszerűen hülyeség. Ha jól tudom, ki is tessékelték az illetőt. Szóval ne csináljatok ilyet, nem jó senkinek, kidobhatnak titeket, nem látjátok a futamot, számunkra pedig megállítják a munkát, mert veszélyes. Ne csináljátok” – mondta Verstappen a Formula.hu jelenlétében.

wo9obyuyjewkn0ed9ay7

fotó: Formula1.com

Eldőlt: Marquez részt vesz a misanói teszten

Néhány nap múlva visszatér a MotoGP-be Marc Marquez: a sorozat orvosi csapata fittnek nyilvánította a spanyolt, aki már a San Marinó-i Nagydíj helyszínén tartózkodik, így kedden motorra ülhet a misanói kollektív teszten. A nyolcszoros világbajnok két éve eltört jobb felkarcsontját nyár elején műtötték meg negyedszerre is, azóta folyamatosan jól haladt a gyógyulása és a rehabilitációja, nemrég pedig már a motoros edzéseket is engedélyezte neki az orvosi stábja. Mivel az aragóniai gokartpályán való körözése is biztatóan alakult, a minap a Repsol Honda közölte, hogy Marquez útnak indult Misanóba azzal a céllal, hogy részt vegyen az említett teszten, a mostani zöld jelzéssel pedig az utolsó akadály is elhárult az elől, hogy újra GP-gép nyergében lássuk a spanyolt.

A Honda már korábban is jelezte, hogy amennyiben olyan állapotban lesz, számítanának Marquez segítségére a teszten, a japán gyártó ugyanis minden eddiginél komolyabb gödörben van jelenleg, és 29 éves versenyzőjüktől azt remélik, hogy segíthet nekik kilábalni belőle. Azt egyelőre nem kommunikálta a csapat, hogy mindez azt is jelenti-e, hogy Marquez a két hét múlva esedékes Aragóniai Nagydíjon már a versenyen is rajthoz áll-e, ez vélhetően a teszten tapasztaltaktól is függ majd.

marquez-motogp-honda-teszt

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Wolff szerint Hamilton a pole-ért harcolt, de Perez hibája benne volt a pakliban

Nem tudott igazán nagyot domborítani a Holland Nagydíj időmérő edzésén a Mercedes, mert a végén Sergio Perez megforgása miatt sem Lewis Hamilton, sem George Russell nem tudta befejezni a második próbálkozását. Ők mentek a sor végén a saját döntésük miatt és végül erre fáztak rá, pedig Toto Wolff szerint a pole is elérhető volt Hamilton számára. Így sem elégedetlen, félmosollyal, bár meglehetősek szűkszavúan foglalta össze az eseményeket.

„Igen, nagyon frusztráló a helyzet, egy tizeddel előrébb voltunk Verstappennél és Leclerc-nél, szóval Lewis a pole-pozícióért harcolt. Előrébb volt, de nyilvánvalóan nem ez történt a végén. Checo nagyon nyomta neki, hibázott, az ilyenek megtörténnek. Elveszíthetjük a pole-t egy sárga zászló miatt, de amiatt is, hogy korábban megyünk ki, szóval mindig utólag tudni, hogy mi volt a jobb választás. Bármi lehetséges holnap, jó versenyautónk van, a második sorból rajtolunk, meglátjuk, hogy mire megyünk ezzel” – mondta Wolff az időmérőt követően. 

wolff

„Ki lehet esni műszaki hiba, motorhiba és Latifi miatt”

A nap aranyköpése az Alfa Romeo-csapatfőnök Frederic Vasseur-től származik, a francia a következőt mondta a csapatfőnökök szombati sajtótájékoztatóján Zandvoortban:

„A kieséseknél nincsen szerencse vagy balszerencse. Néha műszaki hiba, néha motorhiba, néha Latifi miatt történik” – viccelődött a csapatvezető a kétes hírnevű kanadaival, aki legutóbb Spában (teljesen szándék nélkül) Valtteri Bottas kiesését okozta.

Drága mulatság volt az Alpine-nak a CRB-hez fordulni

Miután az Alpine és a McLaren is állította, érvényes szerződése van Oscar Piastrival 2023-ra, a francia csapat az FIA szerződéseket felülvizsgáló bizottságához fordult döntésért: melyik istálló tarthat jogot az ausztrál fiatalra. Az Alpine veszített, emiatt pedig neki kell állnia a CRB-tárgyalás költségeit.

Az Alpine-nak saját költségein túl ki kell fizetnie a McLaren részét (230 ezer font), Piastri kiadásait (120 ezer font), a CRB költségeit (16 ezer svájci frank), valamint a négy döntőbíró honoráriumát: Ian Hunter 74 ezer font, Dr. Klaus Peter Berger 35 ezer font, Matthieu de Boisseson 37 ezer dollár, Stefano Azzali 34 ezer font díjazást számított fel. A CRB dokumentuma hozzáteszi, a testület tagjai 1000 fontos óradíjat számítottak fel.

A számla a különböző valutákat összesítve 530 ezer angol fontot tesz ki, ami átszámítva 240 millió forinttal egyenértékű. A CRB-határozatból nyilvánvalóvá vált, hogy Piastri szerződtetését az Alpine baltázta el tétovázásával, ráadásul a csapat egy kisebb vagyont is kifizetett azért, hogy ez napvilágra kerüljön – drága mulatság volt a csapatnak a Piastri ügy…

Kiteheti tartalékos posztjából Piastrit az Alpine

Furcsa helyzet állt elő azzal, hogy bár Oscar Piastri és az Alpine viszonya a Magyar Nagydíjat követő szerződésbotrány miatt megromlott, az ausztrál tartalék- és tesztpilóta kötelezettségeinek megfelelően a holland hétvégén, akárcsak előtte Belgiumban szokásos szimulátoros kötelezettségeit végzi a csapatnál. Jelenleg december 31-ig van érvényes szerződése az Alpine-nal, de könnyen lehet, hogy a csapat ezt felbontja, miután a szerződéseket felügyelő CRB döntésével nyilvánvalóvá vált, az ausztrál a McLarennél folytatja.

„Velünk van ezen a hétvégén, folytatja a szimulátoros munkát” – mondta a Formula.hu részvételével zajló szombati sajtótájékoztatón Otmar Szafnauer Alpine-csapatfőnök. „Már csak a mai és holnapi nap van vissza, hétfőn pedig összeülünk vele és eldöntjük, hogyan tovább. Hétfőn megszületik a döntés, de most nem akarok ezen gondolkodni.”

Piastri friss interjújában sem mondott hízelgő dolgokat az Alpine-ról, ráadásul értékes tudást vihet át a McLarenhez – érthető, hogy ez utóbbit az Alpine szeretné elkerülni, viszont a szerződésbontás valószínűleg azt is jelentené, hogy Piastri rövidesen munkába állna új csapatánál, ami szintén a riválist erősítené.

F3: Holland csapat győzött a holland sprinten

Caio Collet, az MP Motorsport versenyzője nyert a Formula-3 holland futamának szombati napján Juan Manuel Correa és Zak O' Sullivan előtt. Az első sorból az ART versenyzői, Correa és Grégoire Saucy indultak a tegnap megszerzett 11., illetve 12. helyeiknek köszönhetően. Saucy visszaesett a rajtnál, azonban Correa megtartotta helyét és mögé Collet érkezett meg, aki a magyar sprintfutamon aratott győzelmet.

A 4. körben a pole-pozíciós még vissza tudta verni a támadást, azonban egy körrel később már nem volt válasza a brazil pilóta próbálkozására. Ezt követően Correa mögött feltűnt Zak O'Sullivan is, azonban ő már nem tudott túljutni az amerikai versenyzőn. A negyedik helyet Jonny Edgar szerezte meg, az ötödik Saucy lett. A további pontszerző pozíciókért a bajnoki címért küzdő versenyzők harcoltak, a hatodik Isack Hadjar, a hetedik Victor Martins, a nyolcadik peidg a bemutatkozó Sebastian Montoya lett, aki körökön keresztül tartotta fel sikeresen Jak Crawfordot. A tizedik helyet Roman Stanek szerezte meg.

A pontverseny élmezőnyéből Oliver Bearman a 11., Arthur Leclerc pedig a 12. lett. A mezőny magyar versenyzője, Tóth László a 27. pozícióban futott be. A tabella továbbra is nagyon szoros, Hadjar 111 ponttal vezet, mögötte 108, illetve 105 ponttal áll Martins és Bearman. A negyedik helyen Leclerc 101, az ötödiken pedig Stanek 97 egységgel áll. A holnapi futamon az első helyről Zane Maloney indulhat Martins elől.

Kiderült, kik a legnépszerűbb versenyzők a MotoGP-ben

A nyáron nagyszabású közlemény-kutatást folytatott le a MotoGP a Nielsen és a Motorsport Network segítségével, amelynek főbb tanulságait Misanóban ismertették. Bár idén csökkennek a nézőszámok a helyszínen és a tv-ben egyaránt, a kutatás azt mutatta ki, hogy hűséges rajongótábora van a gyorsaságimotoros-vb-nek: a kitöltők 82 százaléka már legalább hat éve követi a sportot, s ugyanennyi százalékuk legalább 15 versenyt megnéz egy szezonban. A MotoGP-vel összefüggésbe hozott leggyakoribb öt kifejezés az „izgalmas”, a „versengő”, a „szórakoztató”, a „világszínvonalú” és a „kiszámíthatatlan” volt: a rajongók 94 százaléka szerint produkál izgalmas versenyzést a széria, 79 százalékuk pedig a világ legizgalmasabb versenysorozatának nevezte – ami persze érthető, elvégre rajongók töltötték ki a kérdőívet.

Persze talán az lehet a legérdekesebb, hogy mely versenyzők és csapatok voltak a legnépszerűbbek – főleg úgy, hogy a visszavonulása révén Valentino Rossi már nem volt választható opció. Az eredmények alapján a regnáló világbajnok, Fabio Quartararo a legnépszerűbb: a Yamaha franciáját 21 százalék szavazta az első helyre, de csaknem a voksok felében ott volt a top 3-ban. Marc Marquez lett a második: 19,8 százalék tette az első helyre, de csak 32 százalék az első háromba. A képzeletbeli dobogót Francesco Bagnaia tette teljessé (11 százalék választotta a kedvencének). A csapatok között szoros volt a verseny a Monster Yamaha és a gyári Ducati között: 1,4 százalék választotta el őket egymástól, a harmadik hely pedig a Repsol Hondáé lett. A pályák közül egyébként Mugellót (60 százalék), Assent (48) és Phillip Islandet (37) nevezték a legfontosabbnak.

quartararo-motogp-motorosok-1

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!