GP2/3

Valószínűtlen győztes az F2-ben, baleset az Eau Rouge-ban

Az a Sergio Sette Camara nyerte a spái sprintfutamot, aki a hétvégét megelőzően egyetlen ponttal sem rendelkezett. Kevésbé meglepő, hogy a rajtrács végére száműzött Leclerc a mezőny első negyedébe zárkózott fel.

Az MP Motorsport versenyzője, Sergio Sette Camara már remek rajtjával élre állt a harmadik startpozícióból elindulva, és bár nem nagy előnnyel, de végig vezette a futamot, amely biztonsági autó alatt ért véget, miután a 15. körben Nobuharu Matsushita összetörte autóját az Eau Rouge-ban.

A brazil Sette Camara győzelme azért egészen valószínűtlen, mert Spáig a szezont eleje óta teljesítő azon csupán kettő versenyző közé tartozott, akik egyetlen pontot sem szereztek: ehhez képest a nyitófutamon hatodik helyen ért célba, a hétvégéről pedig 23 ponttal távozik (a másik a továbbra is pont nélküli Nabil Jeffri). Sette Camara 2014 óta tartó formulaautós pályafutása első győzelmét szerezte, annak ellenére, hogy nemrég még a Red Bull tehetségkutató programjának is tagja volt.

A valódi akció a futamgyőztes és a szintén végig másodikként autózó Nyck de Vries mögött zajlott: Luca Ghiotto a Les Combes-ban, lényegében pillanatokkal Matsushita balesete előtt előzte meg az utolsó dobogós pozícióért a pole-ból rajtoló Norman Natót. A leintésig elhúzódó mentés idejére beküldött biztonsági autó miatt ezután senkinek sem maradt lehetősége előzni.

Várni lehetett, hogy a bajnokság első két helyezettje, akiket kizártak a padló falemezének túlzott kopása miatt, ezáltal pedig a fordított rajtrácsos sprintfutamot a 20 fős mezőny végéről kellett kezdeniük, kiveszik a részüket az izgalomból: a domináns szombati győzelemtől megfosztott Charles Leclerc ötödik helyig zárkózott fel – Matsushitát az Eau Rouge-ban előzte meg bravúros megmozdulással –, az eredetileg harmadikként végző Oliver Rowland pedig a nyolcadikig, az utolsó, pontot érő pozícióig. Legközelebbi riválisához képest így Leclerc még Belgiumban is növelni tudta előnyét, amely 59 egységet tesz ki.