F2/F3 hírek

„Nem segített az FIA” – Correa

Az Anthoine Hubert életét követelő balesetben érintett Juan Manuel Correa állítja: az FIA-tól semmilyen segítséget nem kapott az incidens után és a felépülése során.

Pourchaire dominálta az F2 főfutamát

Senkinek sem volt esélye Theo Pourchaire ellen a Formula-2-es szezon első főfutamán, a Red Bull-akadémista Zane Maloney pedig első versenyhétvégéjén rögtön a dobogón végzett.

Taroltak a Trident újoncai az F3 főfutamán

Szinte tökéletes futamot teljesített Gabriele Mini, a Hitech hibájából viszont keserű véget ért az olasz futama. Az év első Formula-3-as főfutamán Gabriel Bortoleto első győzelmét aratta.

17 éves pilóta nyerte az F3 sprintjét

Nagyszerű izgalmakat és hosszú biztonsági autós fázisokat hozott az idei év első F3-as sprintfutama, amelynek végén a Campos fiatalja, Josep María Martí ünnepelhetett.

Formula-2: Ők küzdenek az F1-es álomért

A Formula-1-hez hasonlóan a juniorok is újra pályára gurulnak március első hétvégéjén Bahreinben, a Formula-2 mezőnye pedig idén is hemzseg az F1-es csapatok által támogatott tehetségektől.

Ég és föld a Red Bull és a Ferrari akadémiája

Egészen máshogy viszonyul fiatal versenyzőihez a két élcsapat. A Red Bullnál megmondják, mit kell tenni, aztán boldoguljon a versenyző. A Ferrarinál sokkal családiasabb a légkör.

Ez lesz a Red Bull-fiatalok sorsa jövőre

Kezd kialakulni a junior kategóriák mezőnye a következő szezonra, két Red Bull-akadémista jövője is eldőlt: Ayumu Iwasa marad a DAMS-nél az F2-ben, míg Liam Lawson a Super Formulába igazol.

Zseniális csata a győzelemért az F2-ben

Hatalmas izgalmakat hozott a Formula-2 szezonzárója: Ayumu Iwasa kemény csatát követően behúzta az év utolsó főfutamát, Logan Sargeant pedig megszerezte az F1-es szerepléséhez szükséges pontokat.

F2: Durva baleset után Lawsoné a sprint

Liam Lawson győzelmével zárult az idei szezon utolsó Formula-2-es sprintfutama, miután már a verseny első körében jött a piros zászló két Red Bull-junior komoly balesete miatt.

Ők lesznek jövőre a Red Bull juniorjai

Alakul a Red Bull juniorprogramjának felállása a 2023-as szezonra, noha még mindig vannak fiatal pilóták, akiknek a jövőjéről még nem történt hivatalos bejelentés.

F2: Éljen a bajnok, vesszen a bajnok

Idei Formula-2-es bajnoki címének megszerzését követően a brazil Felipe Drugovich nemtetszését fejezte ki azon szabály kapcsán, mely szerint az adott év bajnoka a következő évben már nem indulhat.

Véget ért a szezon Tóth László számára

Az elmúlt hétvégén az olaszországi Monzában véget ért az FIA Formula 3-as bajnokság idei szezonja, amelyet egy, még ebben a versenysorozatban is ritka háromhetes erőltetett menetet zárt le.