2024. április 23. kedd

F2/F3 hírek

Formula-2: Sima Bearman-győzelem a főfutamon

Oliver Bearman magabiztos győzelmet aratott az F2-esek főfutamán Barcelonában, Victor Martins pedig az alternatív stratégiának köszönhetően a hetedik helyről indulva állhatott fel a dobogóra.

Hazai diadal a Formula-3 főfutamán

A mindössze 17 éves Josep María Martí rajt-cél győzelmet aratott hazai pályán az F3 főfutamán, egy Williams- és egy Ferrari-junior fért még fel a dobogóra Barcelonában.

Formula-2: Vesti nyerte az esős sprintet

Frederik Vesti diadalmaskodott az F2-esek zuhogó esőben kezdődő, a végére azonban szárazba váltó sprintfutamán. Theo Pourchaire zseniális teljesítménnyel hét helyet javítva második lett.

Formula-2: Két Red Bull-junior a dobogón

Ayumu Iwasa nyerte az F2-es sprintfutamot, ezzel visszatért a bajnoki összetett élére. A pole-pozícióból induló Isack Hadjar az élről állt ki motorprobléma miatt.

Új-Zéland új csillaga – kicsoda Liam Lawson?

Az új-zélandi pilóta kiemelkedő eredményeivel nemcsak a közönség, de a Red Bull tetszését is elnyerte. Honnan indult és merre tart a karrierje a még mindig csak 21 éves tehetségnek?

Kimaxolta az F2-es hétvégét a 17 éves pilóta

A főfutamról is győzelemmel távozott a Ferrari-akadémista Oliver Bearman, aki így a mezőny legfiatalabbjaként mindent megnyert a bakui hétvégén, amit meg lehetett.

Formula-2: Hihetetlen dráma a sprint végén

Filmbe illő jelenettel zárult az F2-esek sprintfutama: az utolsó körben az élről esett ki az első két pilóta, a végén pedig 17 éves futamgyőztest avattak a bakui utcák.

Japán győzelem, Leclerc a dobogón az F2-ben

A juniorszériák főfutamain is a biztonsági autó játszotta a főszerepet, végül mindkét pole-pozícióból rajtoló pilóta győzelmet ünnepelhetett Ausztráliában. Arthur Leclerc először állhatott dobogóra.

Rajt előtti dráma és norvég siker a sprinten

Már a start előtt elvérzett a bajnokság éllovasa az F2 szombati futamán Melbourne-ben. A Red Bull-juniorok kettős győzelmet arattak, míg az F3-ban a Williams akadémistái taroltak.

Komoly változás előtt az F1 Academy

Bár 2023-ban még főként külön utakon jár a hölgyversenyzőknek szóló nevelősorozat, jövőre ez már másképp lesz és a Formula-1 hétvégéinek részét képezheti Stefano Domenicali szavai alapján.

F2: Vesti örökölte meg a sikert a hibák után

A Mercedes protezsáltjának győzelmével ért véget a Szaúd-arábiai Nagydíj F2-es főfutama, miután mindkét esélyes, Martins és Bearman is hibáztak a vasárnapi versenyen.

Japán siker a dzsiddai sprinten - F2

Biztonsági autót, balesetet és izgalmas csatákat hozott a juniorkategória szaúdi sprintversenye, amely végén Iwasa állhatott fel a dobogó legfelső fokára, a tavalyi F3-bajnok ismét remekelt.