2024. március 28. csütörtök

F2/F3 hírek

F2: Doohan-győzelem és új bajnoki éllovas

Jack Doohan tíz helyet javítva nyerte meg az F2-es főfutamot Spában, Theo Pourchaire második helyével pedig átvette a vezetést a bajnokságban a kieső Frederik Vestitől.

F2: Fejtámla miatt esett ki az élről a pilóta

Egy elszabadult fejtámla vette el Jehan Daruvala győzelmi esélyeit az F2 sprintfutamán, ahol végül brazil diadal született, a bajnokság pedig még szorosabbá vált.

Doohan idén először nyert, Vesti ellépett

Magabiztos rajt-cél győzelmet aratott az Alpine-akadémista ausztrál az F2-esek hungaroringi főfutamán, megelőzve a bajnoki előnyét visszaépítő dánt és Martins-t.

Norvég győzelem, egyetlen pont a tabella élén

Dennis Hauger nyerte az F2-esek hungaroringi sprintjét, miközben Vesti előnye egyetlen pontra olvadt Pourchaire előtt. Az F3-ban Gabriele Minié volt a szombat.

Formula-2: Dupla ART-dobogó, Vesti nullázott

Domináns teljesítménnyel nyerte meg Victor Martins az F2-esek főfutamát, Theo Pourchaire pedig kihasználta bajnoki riválisa hibáját és hat pontra zárkózott a bajnokságban.

Formula-2: Őrült esős csata, Prema-diadal

Az esős körülmények elképesztő csatákat eredményeztek a Formula-2 silverstone-i sprintfutamán, melynek végén a bajnoki éllovas Frederik Vesti győzedelmeskedett.

Többet vár magától a Ferrari F2-es tehetsége

Nagyszerű felzárkózást produkált a Ferrari 18 éves akadémistája, Oliver Bearman, aki elégedetten értékelt az F2 főfutama után, az egykörös tempóján azonban még javítani akar.

F2: Hihetetlen befejezés, holland győzelem

Az alternatív stratégia volt a kulcs a Formula-2 főfutamának első helyéhez, Richard Verschoor első diadalát aratta a szezonban az őrült utolsó körök után, Ayumu Iwasa 14 helyet javítva lett második.

Formula-3: Prema-duplázás a hétvégén

Négy pilóta küzdött az utolsó körben a győzelemért, végül újabb Prema-diadal lett belőle – Zak O’Sullivan nyerte az F3-asok főfutamát, Sophia Flörsch megszerezte első pontjait a szezonban.

„Haver, az egész paddocknak hiányozni fogsz”

A fiatal holland tehetség, Dilano van ’t Hoff halálát követően a közösségi médiát elárasztották a megemlékezések – versenytársak és az F1 közösségének tagjai nyilvánítottak részvétet.

F2: Red Bull-junior nyerte a száradó sprintet

A száradó pályának köszönhetően meglepetéseredményt hozott a Formula-2-esek sprintfutama, amelynek végén a Red Bull juniorja, Jak Crawford első diadalát aratta a szériában.

Őrült végjáték után észt győzelem az F3-ban

Esős futamot és drámai utolsó köröket hozott a Formula-3 sprintfutama Spielbergben, amelynek végén Paul Aron örülhetett a Premában, Pepe Martí a hatodik helyig esett vissza az élről.