2024. április 24. szerda

ZengőMotorsport

Audi-siker és Zengő-dobogó az első futamon

Gilles Magnus rajt-cél győzelmet aratott a mögötte akciódúsan alakuló első hungaroringi versenyen, amelyen Mikel Azcona révén a Zengő Motorsport is felfért a pódiumra. Michelisz Norbert a hatodik.

Huff révén Zengő-pole a Hungaroringen, Michelisz a 3.

Magyar autó volt a leggyorsabb a WTCR mogyoródi időmérőjén: Rob Huff magabiztos vezetéssel szerezte meg a rajtelsőséget. Michelisz a legjobb hazai pilóta, Tassi és Boldizs a Q1-ben búcsúzott.

Jön a Driveral és a Zengő Motorsport közös VIP rendezvénye

Közeleg a nemzeti ünnepünk, de emellett a hétvégén egy jó kis WTCR – ETCR összevont magyar nagydíj is lesz a Hungaroringen. Az esemény megkoronázásaként egy rangos VIP rendezvény zárja a ceremóniát augusztus 23-án a Driveral Magyarország és a Zengő Motorsport szervezésében, amire Európa legnagyobb sofőr állás weboldalának partnercégei kerülnek meghívásra. Ez egy különleges és egyedi alkalom arra, hogy betekintést nyerjetek a kulisszák mögé és testközelből megismerkedjetek a Driveral működését és a Zengő-gépezet minden fogaskerekét! Ne hagyjátok ki!

Tarquini simán nyert, a Zengő dobogón!

Ezúttal a Hyundai örülhetett, miután az olasz versenyző győzelemre váltotta a rajtelsőségét, a Zengő Motorsport pedig az előző idény után ismét Spanyolországban szerzett dobogót.

Kétharmados magyar jelenlét az ETCR-ben

A tizenkét nevezőből nyolcért is magyar csapat felel majd a hétvégén induló elektromos túraautós bajnokságban: a Cuprákat a Zengő, az Alfákat a M1RA indítja – ráadásul magyar pilóta is lesz a mezőnyben.

Monteiro kihasználta a káoszt, Michelisz 5.

Fordulatos versennyel indult a WTCR-idény a Nordschleifén, ahol a hondás az utolsó egyenesben kapta el Mullert. Michelisz a rajt utáni lökdösődés után mentett nagyot, Tassi is pontot szerzett.

WTCR: Hat magyar autó a 22 fős rajtlistán

Bár a bejelentések alapján már összeállt a mezőny, most a Túraautó-vk szervezői hivatalosan is közzétették a 2021-es indulók neveit, köztük három magyar pilótával és a négyautós Zengő Motorsporttal.

Világbajnok a Zengő negyedik pilótája

Bejelentette WTCR-csapatának utolsó tagját a Zengő Motorsport, és alapos meglepetést okoztak az illető kaliberével: a 2012-es világbajnok, Rob Huff vezeti az istálló Cupráját. A csapat célja a két bajnoki cím.

Nagy Dani: Több projekt is az asztalon van Zengőékkel

Nagy Dániel 2017 után visszatér a Zengő Motorsporthoz, ahol a hétvégén rajthoz áll a TCR Európa-kupa idénynyitó, szlovákiaringi fordulóján.

Idén is indul magyar pilóta a Zengővel

Michelisz Norbert és Tassi Attila mellett Boldizs Bencének szintén szurkolhatunk a 2021-es szezonban is. A Zengő Motorsport a negyedik Cupra sofőrjével még adós.

Négy autó, két spanyol sztárpilóta a Zengő Motorsportnál

Tavalyhoz képest is emeli a lécet a magyar csapat, amely összesen négy Cuprát indít idén a Túraautó-világkupában: Mikel Azcona marad, mellé pedig egy másik vb-futamgyőztes veterán érkezik.

Björk nyert, hármas Zengő-pontszerzés

Kettős győzelmet aratott a harmadik aragóniai futamon a Lynk & Co, a dobogót Tarquini tette teljessé. A magyarok közül Michelisz és Tassi is pórul járt, a zengősök viszont mindenki pontot szerzett.