DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak JOHNNYBET
2022. május 26. csütörtök

ZengőMotorsport

Világbajnok a Zengő negyedik pilótája

Bejelentette WTCR-csapatának utolsó tagját a Zengő Motorsport, és alapos meglepetést okoztak az illető kaliberével: a 2012-es világbajnok, Rob Huff vezeti az istálló Cupráját. A csapat célja a két bajnoki cím.

Nagy Dani: Több projekt is az asztalon van Zengőékkel

Nagy Dániel 2017 után visszatér a Zengő Motorsporthoz, ahol a hétvégén rajthoz áll a TCR Európa-kupa idénynyitó, szlovákiaringi fordulóján.

Idén is indul magyar pilóta a Zengővel

Michelisz Norbert és Tassi Attila mellett Boldizs Bencének szintén szurkolhatunk a 2021-es szezonban is. A Zengő Motorsport a negyedik Cupra sofőrjével még adós.

Négy autó, két spanyol sztárpilóta a Zengő Motorsportnál

Tavalyhoz képest is emeli a lécet a magyar csapat, amely összesen négy Cuprát indít idén a Túraautó-világkupában: Mikel Azcona marad, mellé pedig egy másik vb-futamgyőztes veterán érkezik.

Björk nyert, hármas Zengő-pontszerzés

Kettős győzelmet aratott a harmadik aragóniai futamon a Lynk & Co, a dobogót Tarquini tette teljessé. A magyarok közül Michelisz és Tassi is pórul járt, a zengősök viszont mindenki pontot szerzett.

Honda-tarolás, három „magyar” a top 10-ben

Esteban Guerrieri nyerte a WTCR harmadik futamát a Hungaroringen két márkatársa előtt, miközben a Zengő Motorsportot erősítő Azcona a negyedik, Tassi a hatodik, Michelisz pedig a tizedik lett.

Hyundai-siker az utolsó futamon, Michelisz 10.

A rajt utáni kavarodás után az élre álló Nicky Catsburg győzött a WTCR harmadik szlovák versenyen Vernay és Berthon előtt. A zengős Azcona ismét remekelt, Michelisz tizedik, Tassi nem állt rajthoz.

Új győztes az első futamon, Michelisz 10.

A pole-ból induló Nathanael Berthon nyert az Audival, megelőzve Gabriele Tarquinit és Jean-Karl Vernay-t. A zengős Mikel Azcona nyolcadik, a magyarok közül Michelisz és Tassi gazdagodott pontokkal.

Hondás dráma és győzelem, Tassi a dobogón

A pole-ból induló Nestor Girolami nyerte a WTCR zolderi nyitófutamát, két márkatársának viszont elfüstölt a motorja. Tassi Attila először a pódiumon, Michelisz 11. hellyel kezdett.

A Zengő Motorsporttal a volánnál

A CUPRA Leon Competición indul a WTCR 2020 bajnokságban. A CUPRA új versenyautója a közelgő túraautó világkupa szezonban a magyar Zengő Motorsport csapattal vesz részt, amelyben három autó és a CUPRA pilótája, Mikel Azcona szerepel.

Két magyarral és egy sztárpilótával tér vissza a WTCR-be a Zengő

Bő két héttel a Túraautó-vk szezonnyitója előtt a magyar istálló bejelentette felállását: Boldizs Bence mellett Kismarty-Lechner Gábor és a tavaly futamot is nyerő spanyol Mikel Azcona lesz a pilótájuk.

Összejött a csörte Zanardival az amputált motorsport-őrültnek

Zengő Zoltán és a Zengő Motorsport valóra váltották a két éve súlyos balesetet szenvedő versenybíró, László Attila álmát: egy napra a Zengő istálló pilótájává válhatott.