2024. szeptember 29. vasárnap

Zandvoort

Tassi Attila újra dobogóra állhatott

Ismét versenyhétvége van a túraautó Európa-bajnokságban. Tassi Attila ezúttal Zandvoortban állt rajthoz a HELL ENERGY Racing Team with KCMG színeiben és maga mögé utasítva legnagyobb versenytársait, végigsöpört a pályán, hogy végül újra dobogóra állhasson.

Michelisz Mullerrel ütközött, Ehrlacher nyert Zandvoortban

A szokatlan módon vasárnap tartott, eseménydús első futamon kétszer járt pályán a biztonsági autó és volt piros zászló is. Mindez cseppet sem zavarta Yann Ehrlacher-t és a meglepetésember Aurelien Comte-ot.

WTCR: Ellehetetlenítik Micheliszék esélyeit

Még tovább büntetik a WTCR eddigi legsikeresebb autóját, a Hyundai újra megitta a teljesítménykiegyenlítés levét. Michelisz hétvégi dobogós esélyei hirtelen meredeken visszaestek.

Fapapucsban padlógáz!

Akár ez is lehetne a mottója a JLG Motorsport és Jedlóczky L Márk második TCR Europe hétvégéjének melyet Hollandiában rendeznek meg a gyakorlatilag a tengerparton fekvő Zandvoort-i pályán. A jó öreg pálya a döntött kanyarjaival és a sok helyen meglepően szűk nyomvonalával nem kis kihívás lesz a TCR-es mezőnyöknek!

Halálos baleset egy 70-es évekbeli F1-es autóval

Súlyos bukás történt hétvégén egy historic versenyen Zandvoortban. Az 1970-ből származó March 701-gyel ütköző 61 éves versenyző öt nap elteltével a kórházban elhunyt.

DTM: A BMW nyert, aztán mégsem

Az időmérő első három helyét elhódító bajor márka a második zandvoorti versenyen már korántsem volt ilyen fölényben - a címvédő és a 2013-as bajnok küzdött meg az elsőségért.

Keszthelyi Vivien ex F1-es pilótával is csatázott, mindkét hollandiai futamon pontokat szerzett

Keszthelyi Vivien, az Audi tehetséggondozó akadémiájának magyar versenyzője a TT Cup sorozat legfiatalabb tagjaként mindkét zandvoorti futamot pontszerző helyen fejezte be, ráadásul az idei szezonban a legjobb hétvégéjén van túl.

Retro – Áttörés a dűnék között

Ritkán adatik meg egy konstruktőrnek, hogy első teljes szezonjában betörhessen a legnagyobbak közé: 1968-ban ezen a napon ezt a nem mindennapi sikert érte el a Matra két csapat két autójával.

Verstappen véletlenül megdöntött egy körrekordot

Nem mindennap fordul elő, hogy valaki egy bemutatón dönti meg egy adott pálya legjobb idejét: a Red Bull F1-es pilótájával, Max Verstappennel pontosan ez történt a hollandiai Zandvoortban.

Retro – Prost és Piquet az élen ütköznek

Alain Prost merész manőverével önmagát és riválisát is kiütötte az élről, tálcán nyújtva át a kettős győzelmet a Ferrarinak - mindez 1983-ban ezen a napon történt a Holland Nagydíjon.

Norbi: Ahány futam, annyi kupa

"Három futamon három dobogós helyezéssel zártam a zandvoorti TCR Benelux hétvégét. Pedig nem indult zökkenőmentesen a vendégszereplésem" - írja versenyzői blogján Michelisz Norbi.

DTM: Kanadai siker, rajtbaleset, büntetések

Ha az élen nem is, hátrébb fordulatosan alakult a hollandiai első futam. Robert Wickens idei első győzelmét szerezte a bajnokság éllovasa, Wittmann előtt – három Mercedes az első négy helyen.