RalikrosszOB

Vass Zoltán a rajtok mestere Kakucson

Újabb negyedik helyet szerzett a Ralikrossz Országos Bajnokságban az RXC Technics Motorsport túrkevei versenyzője. Ezzel hozta az előzetesen elvárt eredményt az Eb-menővel erősödő mezőnyben, a rajtokra pedig külön büszke lehetett az ob-szezon negyedik fordulóján: az Audi rakétaként jött el a lámpáknál, rendszeresen elsőként fordult az első kanyarban.

Újra a dobogón a bajnok: Második lett Harsányi

Nagy versenye volt a kilencszeres magyar bajnoknak a Ralikrossz-ob harmadik fordulóján, Greinbachban, augusztus 21-22-én: a Mitsubishi már a kvalifikációs futamokon végig döntőgyanús tempót diktált, a fináléban pedig a versenyző kezére játszottak az égiek. Megeredt az eső, ami köztudottan Harsányi Zoltán erőssége: meg sem állt a második helyig!

Két Vass a döntőben, egy a dobogón

Elődöntőnyertesként Vass Zoltánnak nagy esélye nyílt arra, hogy az első háromban végezzen Greinbachban az augusztusi hosszú hétvégén. A rajtnál történt kontakt miatt végül nem ő, hanem testvére, Vass Csaba futott be dobogós pozícióban a magyar és osztrák ralikrosszbajnokság közös versenyén a SuperCars kategóriában.

Első győztes és női győztes Greinbachban

Három hónap kimaradás után Ausztriában folytatódott a magyar ralikrosszbajnokság. Benyó uralta a Kárai nélküli SuperCarst, a kategóriák között pedig női győztes is volt Nagy Kamilla személyében.

Vass a döntőbe jutásért küzdve ütközött

A szezonnyitóénál is erősebb mezőny állt össze a Ralikrossz-ob második versenyén, a CEZ-be is beleszámító máriapócsi viadalon május 23-24-én, de Vass Zoltán az RXC Technics Motorsport Audijával újra bebizonyította, képes felvenni az élcsoport tempóját. Kvalifikációs futamon második helyezést is szerzett, habár végül szoros csatában lemaradt a döntőbe jutásról, és a végeredményben hetedikként értékelték.

Visszatért a máriapócsi vízmenő

Az eleredő eső színesítette az akcióval és balesetekkel teli Matador Rallycross Parádét május 23-24-én, a pünkösdi CEZ-hétvégén. Harsányi Zoltán megvillantotta képességeit a nedves pályán, és a döntőbe jutás is csak kevésen múlott Máriapócson az RXC Technics Motorsport versenyzője számára.

Nagy borulás a máriapócsi verseny döntőjében

Egy nagy baleset is történt a pünkösdi versenyhétvége fináléjában. A Supercarban Kárai Tamás, a Super1600-ban Körmöczi Balázs győzött, a három SuperTouringCars kategóriát azonban a ralikrossz-ob mellett CEZ-be beleszámító versenyen elinduló külföldiek nyerték.

Harsányi nem adta fel, de a technikai hibák megállították

A Ralikrossz Országos Bajnokság 2021-es szezonnyitó versenyéről, a Kakucs Ringről idén sem hiányozhatott a Supercar-mezőny alapembere, Harsányi Zoltán. A kilencszeres magyar bajnok a jól ismert Mitsubishi Evo X-zel állt rajthoz május 8-9-én, és bár jó emlékek kötik a Pest megyei pályához, a zárt kapukkal zajló verseny most feledni valóan alakult számára.

Minden jó, ha a vége jó: Vass Zoltán negyedik lett Kakucson

Nívós mezőny gyűlt össze a Supercars kategóriában a 2021. évi Ralikrossz Országos bajnokság szezonnyitóján, melyet Vass Zoltán is erősített, újra az Audi A1 Supercarral, az RXC Technics Motorsport csapatát képviselve. Két napja felemásan alakult, de a végeredményre nem lehetett panasza.

Kakucs: Luigi megnyerte első Supercar-futamát

A kategória újonca a korai rajtot vevő Kárai Tamást megelőzve győzött a Kakucs Ringen. A szezonnyitó 11 kategóriájának nyertesei között szerepelt Körmöczi, Vámosi és Castoral is.

67 évesen újra versenyzett a magyar ralikrossz úttörője

Maruzsi László személyében a hazai autósport veteránja indult a ralikrossz-ob utolsó futamain: a sokat látott versenyző jelen volt a 80-as években a szakág indulásánál. De többről van szó egy egykori pilótánál, igazi polihisztorról beszélünk, aki kaszkadőrként, futballbíróként és feltalálóként is ismert. Érdemes volt újra versenyautóba ülnie, hiszen dobogós helyig jutott el a Swift Hybrid RX Cup kategóriában.

Csucsu lett a magyar ralikrosszbajnok, győzött Kiss, a nagy visszatérő

A címért küzdő versenyzők a háttérben voltak Máriapócson, ahol ifj. Kiss, Kárai és Benyó játszottak főszerepet a SuperCarban. Bajnokot avattak az országos bajnokság másik 11 kategóriájában is.