RalikrosszOB

Kárai-siker a csehek előtt Fuglauban

Magyarok, osztrákok és csehek alkották a mezőnyt Ausztriában, a Ralikrossz-ob idei negyedik fordulóján. Kárai idei harmadik győzelmét szerezte a SuperCarsban, a visszatérő Wieszt Jankó remekelt a Super1600-ban, Ficza Ferenc pedig zsinórban harmadik győzelmét szerezte az STC -2000-ben.

Kárait megbüntették, Benyó győzött a RabócsiRingen

Szombaton egész napos esőben, vasárnap napsütésben zajlott a hazai szezon harmadik fordulója Máriapócson. A SuperCarsban Kárai Tamás futott be az első helyen, de elvették tőle a győzelmet.

Kárai-győzelem és kizárások Máriapócson

Elődöntőben kieső esélyesek a SuperCarsban, Eb-menők a Super1600-ban, kizárások az STC -2000-ben a RabócsiRingen.

Nyirádi dobogóval zárta a szezont Vass Zoltán

Kiválóan fejezte be 2021-es idényét a Ralikrossz Országos Bajnokságon Vass Zoltán: az Audi A1-gyel a Slovakia Ring után a nyirádi szezonzárón is az első háromban végzett, így az éves értékelés negyedik pozíciója lett az övé. A hétvége tömött nézőtér előtt és kiváló lelátói hangulatban zajlott, az év utolsó döntőjét pedig emlékezetessé tette Vass számára, hogy a rajtot követően vezető pozícióban is állt.

Az elődöntőig jutott Harsányi Nyirádon

A kilencszeres magyar ralikrosszbajnok szívéhez közel álló pályán zárult a 2021-es szezon: a Nyirád Racing Centerben, amely két év szünet után került vissza a menetrendbe. A rengeteg néző a régi Eb-futamokra emlékeztette Harsányi Zoltánt, aki elődöntőben szerepelt az év legerősebb SuperCars-mezőnyében.

Negyedszer magyar bajnok Kárai Nyirádon

A versenynaptárba visszatérő pályán lezárult a Ralikrossz-ob szezonja. Kárai Tamás remek szezonját megkoronázva újra bajnok lett a SuperCarsban. Bár Nyirád nem volt a CEZ része, lengyel és osztrák kategóriagyőzelem is született.

Végre dobogón Vass Zoltán

Szám szerint három idei negyedik helyezés után csak felállt a dobogóra Vass Zoltán: az RXC Technics Motorsport versenyzője a Slovakia Ringen megtartotta döntős rajtpozícióját, másodikként vezette célba az Audi A1-et – egy igazi ralikrosszos ütésváltást is átvészelve.

Harsányi: Négyből négy nulla a Slovakia Ringen

Most sem zárta szívébe a ralikrossz kilencszeres hazai bajnoka a szlovák versenypályát: törött lengőkart és váltóhibát eredményezett a problémás murva a szezon utolsó előtti versenyén. Vigasz, hogy következik Nyirád, amely helyszín sokkal jobb ómen Harsányi Zoltán számára.

Kárai újra győzött, Benyót kizárták

A Ralikrossz Országos Bajnokság szezonjának utolsó előtti versenyén Kárai Tamás nyert a SuperCarsban: a többi kategóriát tekintve két testvérpár is szerepel a győztesek sorában.

Harsányi harcos hétvégéje

Megint egy hellyel maradt le a döntőbe jutásról a ralikrossz kilencszeres magyar bajnoka. A szezon ötödik versenye Máriapócson nem volt sétagalopp Harsányi Zoltán számára, minden egyes kvalifikációs futamban szoros csaták dúltak.

Amikor a technika közbeszól

A negyedik hely ismét kinézett Vass Zoltánnak a Ralikrossz Országos Bajnokság ötödik versenyén az erőviszonyok alapján, de az elődöntő rajtja előtt jelentkező turbóprobléma miatt hetedik pozícióval kellett távoznia a máriapócsi RabócsiRingről.

Ismét Kárai győzött Máriapócson

A ralikrossz-ob visszatért Máriapócsra, a Keviép RX Fesztiválra. A SuperCarban Kárai Tamás, Benyó Máté és Luigi emelkedett ki, a többi kategóriát illetően Körmöczi Balázs, Vámosi Tibor, Czakó Roland és Pál Krisztián nyert döntőket.