2024. április 23. kedd

Pagenaud

Herta magabiztosan nyert a bajnokok előtt

Többször is elolvadt az előnye, a pole-ból induló 21 éves andrettis azonban egy pillanatra sem ingott meg St. Petersburgben, így győzni tudott Newgarden és Pagenaud előtt. Grosjean a 13. helyen.

Pagenaud utolsóból első, az aeroscreen jó szolgálatot tett Iowában

Önhibáján kívül a mezőny végéről kellett startolnia Simon Pagenaud-nak az iowai oválon futott pénteki IndyCar-versenyen, de ez sem akadályozta meg a győzelmét. A fejvédő egy csúnya sérülést viszont talán igen.

Halálos fenyegetésig fajult a szimulátoros botrány

Két incidens is nagy port kavart a hétvégi iRacing-futam után, egy IndyCar-újságíró szerint azonban egyes rajongók odáig mentek, hogy fenyegető üzeneteket írtak a vétkes pilótá(k)nak.

Sztárok tömkelege csatlakozott a vasárnapi virtuális futamokhoz

A Formula-1 és az IndyCar hétvégi versenyét is lefújták az utolsó pillanatban, akár hónapokig eltarthat, mire újra autóversenyt lát a közönség. Ebben a sanyarú időszakban az e-sport lehet a gyógyír.

Pagenaud kivédekezte Dixont Torontóban

Will Power a futam elején és végén is galibát okozott, csapattársa azonban a rajttól a célig kontrollálta a történéseket, még ha szoros is lett a hajrá. A bajnokság élén négy pont a különbség.

Pagenaud-nak milliókat hozott az Indy 500-győzelem

A viadal több, mint 50%-ában az élen állt, végül nyerni is tudott Simon Pagenaud Indianapolisban. Ezzel több, mint 2,5 millió dollárt kasszírozott, de a hátul végzők sem jártak rosszul.

Pagenaud szinte végig vezetve húzta be az Indy 500-at

Messze a legtöbb kört vezette a Penske franciája, aki a hajrában Alexander Rossi támadásait visszaverve szerezte meg első győzelmét a legendás viadalon. A dobogót Takuma Sato tette teljessé.

100 év után ismét francia pole az Indy 500-on

Bár különös módon nem az első helyért folyó csata volt nemzetközi viszonylatban az Indy 500 utolsó kvalifikációs napjának fő beszédtémája, Simon Pagenaud történelmi jelentőségű pole-t szerzett az Ed Carpenter Racing triója előtt.

IndyCar: Pagenaud nyerte az eső-thrillert Indianapolisban

Az év eddigi legjobb futamát hozta az Indy GP: izgalmas csatákról, remek előzésekről, stratégiai mester- és melléfogásokról, valamint egy zseniális felzárkózás után szerzett győzelemről marad emlékezetes az indianapolisi összecsapás.

229 élen töltött kör sem volt elég a győzelemhez az IndyCarban

Hiába nézett ki úgy, hogy sétagalopp lesz a bajnoki címvédő Josef Newgarden számára az idei IndyCar-szezon negyedik oválversenye, az amerikait hihetetlen pech sújtotta. A furcsa végjáték James Hinchcliffe-nek jött ki legjobban.

Will Power először, Roger Penske 17. alkalommal nyert Indy 500-at

A 102. indianapolisi 500 mérföldes versenyen sokáig úgy nézhetett ki, hogy valamelyik nagy név, mondjuk a Team Penske versenyzői, vagy éppen a pole-ból induló Ed Carpenter nyerhet. Végül bejött a papírforma.

Ismét új IndyCar-bajnokot adott a Penske

A rendkívül nyitott, a bajnokság szempontjából még hétesélyes sonomai fináléval zárult az IndyCar 2017-es szezonja, ahol a címvédő merész taktikával elért győzelme sem volt elég csapattársa pontelőnyének lefaragásához.