DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak JOHNNYBET
2022. szeptember 27. kedd

Miller

Bastianini az első duplázó, Marquez nagyot zárkózott

Az utolsó körökben Jack Miller levadászva szerezte meg idei második sikerét a Gresini Ducati versenyzője, aki összetettben is újra az élre állt. Marquez pocsék rajt után produkált parádés versenyt.

Martin vezetésével Ducati-tarolás az időmérőn

Három ezred döntött az Amerikai GP kvalifikációján, amelyen az első öt helyet elhozták a bolognaiak. Quartararo bukással együtt hatodik, Marquez kilencedik, a vb-éllovas Aleix Espargaro a 13. helyen.

Hol siklott félre a Ducati hétvégéje Katarban?

Utolsó pillanatban lecserélt motorspecifikáció, rakoncátlankodó elektronika, páros bukás – ha Enea Bastianini nem nyeri meg a Gresinivel a futamot, terített betli lett volna a bolognaiaknak a nyitány.

Hivatalosan is leleplezték a 2022-es Ducatit

Bár már egy hete megvillantották a festést, amelyet Sepangban a pályán is láthattunk, a bolognaiak gyári csapata csak ma tartotta hivatalos bemutatóját. Cél 2022-ben az egyéni vb-cím elhódítása.

Megmutatta idei dizájnját a Ducati

Bár a hivatalos csapatbemutatóra csak egy hét múlva kerül sor Jack Miller koronavírus-fertőzése miatt, a bolognaiak gyári alakulata már most leleplezte vörösben pompázó 2022-es festését.

Bagnaia vezetésével tarolt a Ducati, Rossi 10. hellyel búcsúzott

A vb-ezüstérmes olasz sikerét hozta a szezonzáró Valenciai GP, ahol Martin és Miller tette teljessé a bolognaiak örömét. A világbajnok ötödik, a Doktor top 10-es eredménnyel zárta karrierjét.

Martin vezetésével Ducati-henger, Rossi top 10-ben

A Pramac újonca megszakította Bagnaia pole-sorozatát Valenciában, de a bolognai gyártó így is kisajátította az első sort az idényzáróra. A világbajnok nyolcadik, Rossi tizedik rajthellyel búcsúzik.

Milleré a pénteki nap Valenciában

A délelőtti esőben még Iker Lecuona volt a leggyorsabb a MotoGP idényzáró hétvégéjén, a száraz pályán azonban már a két gyári Ducati diktálta főként a tempót. Quartararo tízen kívül egyelőre.

Bagnaia kényelmes győzelmet aratott Portimaóban

A pole-ból induló ducatis olasz idei harmadik sikerét gyűjtötte be, ezzel biztossá vált a vb-ezüstérme és a Ducati gyártói elsősége. Mir és Miller még a dobogón, a világbajnok kicsúszott a piros zászlóval véget érő futamon.

Bagnaia zsinórban ötödször a pole-ban

Verhetetlennek tűnik az időmérőkön a ducatis olasz, aki pályarekorddal zsebelte be a rajtelsőséget Portimaóban, megelőzve csapattársát, Jack Millert. Mir az első sorban, a világbajnok csak hetedik.

Bagnaia sorozatban negyedszer a pole-ban, Quartararo a 15.

Az összetett tabella második helyezettje húzta be a pole-t Misanóban, így 14 rajthely fogja elválasztani a karrierje során először Q1-ben kieső yamahás éllovastól. A Ducati kisajátította az első sort.