2024. április 16. kedd

Máriapócs

Benyó győzelmével indult a szezon Máriapócson

Az Eb-debütálásra készülő Benyó Máté csak egy futamgyőzelmet hagyott Kárai Tamásnak a húsvéti szezonnyitón. A két Körmöczi testvér, az osztrák Zoll és a cseh Castoral is nyert a RabócsiRingen.

Tim Gábor ralikrosszal készül Monzára

Tim Gábor hétszeres bajnok vanyarci autóversenyző 2023-ban arra készült, hogy teljes szezont teljesít a Clio Cup Europe bajnokságban, mely 9 fordulót jelent Európa legjobb versenypályáin.

Elhunyt a RabócsiRing alapítója

A máriapócsi pálya számolt be róla, hogy életének 74. évében, tragikus hirtelenséggel elhunyt az európai szinten is kiemelkedő helyszín megálmodója, Rabócsi Tibor.

Innovatív megoldás lelkesítette a nézőket és a versenyzőket a Legendák Tornáján

A Húsvét Hétfőn megrendezett, hagyományteremtőnek számító versenyen a magyar motorsportok — köztük a rali, ralikrossz, drift és különböző pályaversenyek — 18 elismert alakja vette birtokba a pályát és mérte össze tudását, gokarttal, drift- és rallyautóval, a rally-Eb-ről is jól ismert RabócsiRingen.

Turán Frigyes nyerte az első Legendák Tornáját

A raliversenyző a fináléban a háromszoros kamionos Európa-bajnok Kiss Norberttel csapott össze, aki ugyan gyorsabb volt, de egy büntetés miatt mégsem ő nyerte a máriapócsi eseményt.

Kárai-győzelem és kizárások Máriapócson

Elődöntőben kieső esélyesek a SuperCarsban, Eb-menők a Super1600-ban, kizárások az STC -2000-ben a RabócsiRingen.

Harsányi harcos hétvégéje

Megint egy hellyel maradt le a döntőbe jutásról a ralikrossz kilencszeres magyar bajnoka. A szezon ötödik versenye Máriapócson nem volt sétagalopp Harsányi Zoltán számára, minden egyes kvalifikációs futamban szoros csaták dúltak.

Amikor a technika közbeszól

A negyedik hely ismét kinézett Vass Zoltánnak a Ralikrossz Országos Bajnokság ötödik versenyén az erőviszonyok alapján, de az elődöntő rajtja előtt jelentkező turbóprobléma miatt hetedik pozícióval kellett távoznia a máriapócsi RabócsiRingről.

Ismét Kárai győzött Máriapócson

A ralikrossz-ob visszatért Máriapócsra, a Keviép RX Fesztiválra. A SuperCarban Kárai Tamás, Benyó Máté és Luigi emelkedett ki, a többi kategóriát illetően Körmöczi Balázs, Vámosi Tibor, Czakó Roland és Pál Krisztián nyert döntőket.

Nagy borulás a máriapócsi verseny döntőjében

Egy nagy baleset is történt a pünkösdi versenyhétvége fináléjában. A Supercarban Kárai Tamás, a Super1600-ban Körmöczi Balázs győzött, a három SuperTouringCars kategóriát azonban a ralikrossz-ob mellett CEZ-be beleszámító versenyen elinduló külföldiek nyerték.

Drift: Döntő futam - all in

A bajnokság állása sokszor igen szoros, hiszen a pilóták vérprofik, autóik nemzetközi színvonalúak és sokszor csak a szerencse dönt egy-egy csata során. Rég nem volt azonban annyira szoros az állás, mint az idei évben, így most tényleg minden megváltozhat még az utolsó, 2020. október 24-i döntő futam során.

Csucsu lett a magyar ralikrosszbajnok, győzött Kiss, a nagy visszatérő

A címért küzdő versenyzők a háttérben voltak Máriapócson, ahol ifj. Kiss, Kárai és Benyó játszottak főszerepet a SuperCarban. Bajnokot avattak az országos bajnokság másik 11 kategóriájában is.