2024. március 19. kedd

London

Di Grassi győzött, Vandoorne nagyot zárkózott

Jobb taktikája révén előzte meg Jake Dennist a Formula-E második londoni futamán az idén először nyerő brazil, miközben Vandoorne remek felzárkózása és az üldözők nullázása révén a vb-cím kapujában.

FE: Büntették a bajnokot, új győztest avatott a széria

Élete első futamgyőzelmét aratta a Formula-E vasárnapi londoni versenyén Alex Lynn, aki a trükközés miatt megbüntetett Lucas di Grassitól örökölte meg az első helyet.

Formula-E: Dennis nyerte az első londoni versenyt

Hiába szerezte meg a pole-t a Mahindra brit versenyzője, Alex Lynn, végül csak a harmadik helyen ért célba, de így is hazai sikernek örvendhettek a London ePrix nézői az első futam után.

Törlésekkel és új helyszínnel teljes az FE-naptár

A hétvégén már a harmadik duplára készülődik az elektromos világbajnokság mezőnye, de a járványhelyzet miatt még csak most lett végleges a szezon menetrendje, ami összesen 15 futamot tartalmaz.

Hazaköltözhet és családot alapíthat Hamilton

A 36 éves hétszeres világbajnok egyelőre jól érzi magát Monacóban, de egy interjúban megpendítette, hogy a jövőben megállapodhat: Londonba költözhet, és még azt sem zárja ki, hogy családja lesz.

Zúgolódnak az F1 szabadságolt alkalmazottai

Több csapat után a Formula-1 vezetése is lépett: költségkímélés végett 250 dolgozót küldtek szabadságra, míg az igazgatók, beleértve Carey-t és Brawnt, fizetéscsökkentést vállaltak.

Elég lenne egyetlen Londoni Nagydíjat megrendezni

Nem volna szükséges minden évben Londonban Formula-1-es versenyt tartani – különösen Silverstone mellett –, vélekedik a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner.

Vettel: Nem létszükséglet, hogy még több városi verseny legyen

Sebastian Vettel tisztában van vele, mik az F1 vezetőségének szándékai, a négyszeres világbajnok azonban úgy véli, nem kell mindenáron a városokba vinni a bajnokságot, és például London helyett szívesebben maradna Silverstone-ban.

2021-ről beszéltek, 2020-ról döntöttek a csapatok

Pozitív fogadtatásra talált az FIA és Liberty londoni prezentációja, de szavazásra továbbra sem került sor, csupán kisebb jövő évi változásokról. Ugyanakkor több kép kiszivárgott a koncepció jelenlegi formájáról.

Részben fedett versenypályán tér vissza Londonba a Formula-E

A rendszeresen szürreális ötleteket megvalósító elektromos versenysorozat újabb váratlan húzással rukkolt elő: 2020-ban visszatér a naptárba a londoni futam, amelyen a mezőny egy rendezvényközpontból fog elrajtolni.

Brawn: Még nem tettünk le Londonról

Ross Brawn elárulta, hogy továbbra sem mondtak le arról, hogy Londonban F1-es versenyt rendezhessenek. A belvárosban túl nagy fennakadást okoznának, ezért Nagy-Londonba vinnék a futamot.

Ecclestone majdnem elvitte Londonba az F1-et

A száguldó cirkusz volt tulajdonosának kész terv hevert az asztalán egy londoni nagydíjról, de a város vezetése olyan kevés pénzt adott volna rá, ami „csak az ásványvízre lett volna elég”.