2024. szeptember 30. hétfő

LeMans

Minden, amit a Le Mans-ról tudni kell

Az elmúlt három hétben összesen kilenc cikkel vezettük fel a Formula.hu által élőben közvetített 84. Le Mans-i 24 órás versenyt – ha szeretnél a 15 órai rajtig olvasgatni, itt mindent megtalálsz!

Így nyerte meg a Porsche és veszítette el a Toyota a Le Mans-t

Az utolsó körben állt meg Nakajima alatt a végig hibátlanul versenyző #5-ös Toyota, így a vert helyzetben lévő #2-es Porsche ölébe hullott a győzelem. Hihetetlen dráma, ilyen még nem volt Le Mans-ban.

60 autó, 180 pilóta: Bemutatjuk a teljes Le Mans-mezőnyt!

Beharangozó sorozatunk utolsó, s talán legfontosabb részében áttekintjük az összes idén rajthoz álló Le Mans-i egységet, s útbaigazítást nyújtunk, kik lehetnek az egyes kategóriák esélyesei.

Porsche 1-2, tarolt a Ford az időmérőn

A csütörtöki esti zuhé alapjaiban meghatározta a Le Mans-i 24 órás kvalifikációját: a Porsche és a Toyota remekelt, míg a GT-k közt szabálymódosítás is felmerült két gyártó hatalmas fölénye okán.

LM24: 12 emlékezetes pillanat 2015-ből

A tavalyi 24 órás jócskán bővelkedett emlékezetes pillanatokban, beharangozó szériánk nyolcadik részében ezekből idézünk fel egy tucatot: a lángoló Porschétől a győztes Porschéig.

Keszthelyi Vivien Le Mans-ban

Az Audi Sport versenyzőakadémiájának magyar tagja egyelőre még nem pilótaként vesz részt az eseményen, hanem az Audi Sport meghívott vendégeként, mint az akadémia képviselője.

Egyelőre a Porsche a Le Mans-i pole-ban

Szerdán este megtartották az első időmérő edzést a 2016-os Le Mans-i 24 órás verseny népes, 60 autót számláló mezőnye számára. Egyelőre a Porsche áll az első rajtsorban, míg a Toyotának és az Audinak nem volt sima napja.

LM24: 12 legendás versenyautó Le Mans-ból

DRS a 60-as években, az első dízeles győztes, 400 felett hasító Sauber és a száguldó... khm-khm... Beharangozó sorozatunk utolsó előtti részében egy tucat legendás Le Mans-i versenygépet idézünk fel.

A Ford GT visszatérése: Film a pilóták szemével

A pilóták létfontosságú szereplői egy sikeres versenyprogram felépítésének – akárcsak az, hogy az egymást váltó versenyzők közt jó legyen az összhang.

A részeg győztestől az első pezsgőzőig – LM24

Kocsmából, részegen érkező győztesek, egyedül teljesített 24 órás, a leintés után elvesztett futam, szárnyat kapó és 400 felett száguldó versenyautók – a Le Mans különleges sztorijaiból válogattunk.

Amikor a veterán visszavedlik újonccá

A Firestone 600 leintése után másodpercekkel Scott Dixon számára máris egy újabb verseny veszi kezdetét, méghozzá egy időfutam, amelynek célállomása Franciaország, azon belül is Le Mans.

A Le Mans-i 24 órás áldozatai

Bízzunk benne, hogy az alábbi lista már sosem fog bővülni: felidézzük a legendás egynapos verseny fekete lapjait, azt a tizenhét férfit, akik életüket áldozták legnagyobb álmuk beteljesítéséért.