2024. szeptember 30. hétfő

LeMans

Retro – A leghalálosabb verseny győztese

Az autósport ismerői összerezzennek az 1955-ös Le Mans-i 24 órás hallatán, ezen a fekete versenyen 84 ember veszítette életét. De hányan tudják, hogy ki nyerte meg a tragikus futamot?

Alonso rámehet az autósport Grand Slamjére?

A királykategórián kívül is talál kihívást a kétszeres spanyol F1-es világbajnok - hamarosan legendás versenyeket vehet célba a McLaren-Honda jelenlegi pilótája. Kérője máris akad...

Le Mans: Megdönthető és örök rekordok

A jövő szombaton induló 24 órás előtt áttekintünk néhányat a verseny legfontosabb rekordjai közül: melyek azok, melyek már az idén megdőlhetnek, s melyek nem fognak még egy jó darabig vagy akár soha?

Miért nem versenyeznek máshol is az F1-esek?

Nico Hülkenberg tavaly Le Mansban, valamint Alexander Rossi most Indianapolisban aratott győzelme bizonyítja, hogy az F1-es pilótáknak más szériákban is van keresnivalójuk. Számos oka van, hogy nem csinálják mégis gyakrabban.

Tavalyi F1-es váltja a másikat Le Mans-ban

Bár az idei Le Mans-i 24 órás verseny nevezői listáját már rég közzétették, egészen az utolsó pillanatokig elképzelhetőek változások – ahogy az most meg is történt a prototípusok közt.

Le Mans 24: Kategóriák, szabályok, program

60 autó, 180 versenyző, 5000 kilométer, 6 gyári prototípus, 4 kategória, 24 óra – csak néhány adat a hétvégén sorra kerülő Le Mans-i 24 órás versenyről, melyről most egy kis gyorstalpalót olvashattok.

21 egykori F1-es a világ legnagyobb versenyén

Huszonegy korábbi királykategóriás pilóta, különböző szériák bajnokai, legendás futballkapus és kerékpáros, fáradhatatlan milliárdos – közeleg a Le Mans, rengeteg ismerős arccal a mezőnyben.

Lorenzo nyerte a bukások versenyét, dobogón a Suzuki!

Sok bukás után az elején ellépő Jorge Lorenzo nyerte a Francia Nagydíjat. Mellé a dobogóra Valentino Rossi és a királykategóriában először Maverick Vinales állhatott fel. A nagy nevek közül Andrea Iannone, Andrea Dovizioso és Marc Marquez esett ki.

Lorenzo új körrekorddal a pole-ban, Rossi csak hetedik!

Jorge Lorenzo elsőségéhez kétség sem fért a MotoGP Francia Nagydíjának időmérő edzésén. A szokatlanul sok eséssel tarkított kvalifikáción meggyőző fölénnyel utasította maga mögé Marquezt és Iannonét, míg Rossi csupán a hetedik rajthelyet tudta megszerezni.

Iannone a végén lopta el az elsőséget Lorenzótól

Bár sokáig a pénteken is leggyorsabb Jorge Lorenzo vezetett a szombat délelőtti edzésen, utolsó körével Andrea Iannone öt ezreddel megelőzte őt, így a ducatis zárta az élen a harmadik tréninget. Kettejük mögött Pol Espargaro végzett a harmadik pozícióban, megelőzve a Marc Marquez, Maverick Vinales kettőst.

Le Mans: Lorenzo az élen, Rossi csak a 10.

A világbajnok Jorge Lorenzo uralta a legnagyobbak péntek délutáni gyakorlását: a Yamaha spanyolja egyedüliként fért be 1:33 alá. Őt a legvégén javító Andrea Iannone, valamint Marc Marquez követte a sorban, míg a legutóbbi, jerezi futamot megnyerő Valentino Rossi csupán a tizedik helyen végzett.

Pedrosa a végén repítette az élre a Hondát

Bár sokáig a világbajnoki címvédő Jorge Lorenzo vezetett a Francia Nagydíj nyitó tréningjén, végül az ő megüresedő helyével szóba hozott Dani Pedrosa bizonyult a leggyorsabbnak péntek délelőtt. A yamahás spanyolnak így be kellett érnie a második hellyel, míg a harmadik pozíciót Marc Marquez zsebelte be.