LeMans

Újra lehet F1-Le Mans ütközés a versenynaptárban

Az autósport világa komolyan felbolydult, mert az FIA és Bernie Ecclestone a Le Mans-i 24 órás idejére tette az F1-es Európa Nagydíjat - Jean Todt szerint a jövőben sem elképzelhetetlen az ütközést.

Le Mans és a Shell - A 60-as szám bűvöletében

A 84. Le Mans-i 24 órás a drámai befutó miatt a legemlékezetesebb versenyek közé vonult be, de a Shell számára több egyéb szempontból is különleges volt az esemény idei kiírása.

Így ünnepelte a Ford a történelmi győzelmet

A francia Sébastien Bourdais, az amerikai Joey Hand és a német Dirk Müller vezette a 68. rajtszámú Ford GT-t, amely vasárnap három órakor megszerezte a 2016-os Le Mans 24 órás futam összesített győztesének járó címet.

A Ford ismét történelmet írt LeMans-ban!

50 évvel azután, hogy 1966-ban a Ford történelmi, hármas győzelmet aratott a Le Mans-i 24 órás futamon az amerikai autógyár GT-je ma egy minden várakozást felülmúló sikerrel írta be magát ismét az autóversenyzés nagykönyvébe.

A Porsche nyert, a Toyota a szívek bajnoka

Szívesen dobálózik az ember nagy szavakkal egy verseny kapcsán, de ebben most semmi túlzás nincs: ennél drámaibb és szívszorítóbb befutó nem volt a Le Mans-i 24 órás futam történetében.

LM24, 22. óra: Porsche vagy Toyota?

Japán győzelem vagy Porsche-címvédés? Győzelemmel tér vissza a Ford Le Mans-ba? Rekordszámú célba érő lesz? Számos nyitott kérdés van az utolsó két órára – ezek a legnagyobbak.

LM24, 20. óra: A legnagyobb befutó jön

A modern idők legizgalmasabb Le Mans-i befutója következik: mind a négy kategória küzdelme nyitott 20 óra után, a győzelemért hárman vívnak élet-halál harcot. Toyota vagy Porsche?

LM24, 12. óra: A Toyotának áll a zászló

Féltávjához érkezett a 84. Le Mans-i 24 órás verseny, melyen a Toyota és a Porsche ádáz csatát vív a győzelemért, de jelenleg a japánoknak áll a zászló – minden kategóriában szoros a harc.

LM24, 10. óra: Három legény a gáton

A világbajnoki címvédő autó súlyos műszaki gondok miatt teljesen elszállt, s a #8-as Audi hátránya is nehezen ledolgozható – sok a hiba éjszaka, több élmenő is bajba került, Toyota-Porsche csata az élen.

LM24, 8. óra: Az Audi végleg elszállt?

Két Porsche és két Toyota harcol a Le Mans-i győzelemért, viszont immár a jobbik, #8-as Audi is körhátrányban van – nagy kérdés, hogy van-e még innen visszaút a négykarikásoknak...

LM24, 5. óra: Taktikai Porsche-Toyota harc

Az #1-es Porsche Mark Webberrel a volánnál tekintélyes előnyt épített ki az üldöző #6-os Toyotával szemben, ám Kobayashiék hamarosan megspórolnak egy bokszkiállást 14 körös etapjaikkal.

Keszthelyi Vivien célja a Le Mans-i szereplés

Az Audi versenyzőakadémiájának fiatal magyar hölgytagja is a helyszínen tartózkodik a jelenleg is futó Le Mans-i 24 óráson a csapat vendégeként. Telefonon beszélt nekünk eddigi tapasztalatairól és saját jövőbeli terveiről.