ArgentinNagydíj

MotoGP: Crutchlow őrült versenyt nyert, Marquez gyógyszere elgurult

Cal Crutchlow nyerte meg az egészen hihetetlen termasi versenyt Johann Zarco és Alex Rins előtt, Marc Marquez közben egészen ostoba és őrült manővereket mutatott be Argentínában a rajtnál és később Rossi ellen is.

Marquez a leggyorsabb, Dovizioso az utolsó helyen

A címvédő spanyol érte el a legjobb köridőt a MotoGP termasi hétvégéjének péntek délutáni edzésén, komoly előnyt kiépítve Cal Crutchlow-val és a meglepetésember Tito Rabattal szemben. A Yamahák a top10 második felében, a Ducatik a mezőny végén.

Már jövőre visszatérhet az egzotikus helyszín

Egyre biztosabb, hogy jövőre egy újabb dél-amerikai színtérre látogat az F1 mezőnye. Argentína erőteljesen lobbizik, hogy Buenos Aires húsz év után ismét nagydíjat rendezhessen.

Valóban visszatérhet az Argentin Nagydíj

Az F1 versenyigazgatója, Charlie Whiting augusztusban Buenos Airesben járt, hogy megvizsgálja a sportág egykori helyszínét - a brit szakember megerősítette, hogy a pálya visszatérhet a versenynaptárba.

Visszatérőben az Argentin Nagydíj?

Argentína csaknem húsz évvel ezelőtt, 1998-ban rendezett utoljára F1-es futamot, most pedig a sportág versenyigazgatója, Charlie Whiting járt a Buenos Aires-i helyszínen, hogy megnézze a pálya állapotát.

Vinales Argentínát is behúzta, csillaghullás a mezőnyben

Az élről induló Marc Marquez bukása után sallangmentes győzelmet aratott Maverick Vinales Termas de Rio Hondóban. Valentino Rossi ismét odaért a dobogóra, Cal Crutchlow lett a harmadik, a Repsol Honda és a gyári Ducati pilótái kiestek.

Marquez a pole-ban, de Abraham a nap hőse

Tulajdonképpen papírformának nevezhető módon Marc Marquez zsebelte be a rajtelsőséget a vizes pályán rendezett termasi időmérőn, a címvédőhöz azonban Karel Abraham tudott a legközelebb kerülni. Az első sort Cal Crutchlow teszi teljessé, a Yamahák a 6-7. helyeken.

Retro – Egy pálya, egy év, két nagydíj

Az 50-es évek az F1 mai szemmel legszokatlanabb történeteivel szolgálnak. A Retro mai témája is ezek közé tartozik: miért versenyeztek duplán Buenos Airesben annak idején a pilóták?

Retro – A legnagyobb robajjal érkező újonc

Lewis Hamilton vagy Jacques Villeneuve berobbanása apróság volt ahhoz képest, mint amit 1972-ben ezen a napon Carlos Reutemann mutatott be, aki rögtön egy hazai versenyt is hozott magával.

Retro – Győzelem bokszkiállás nélkül

Több szempontból is történelmi volt Stirling Moss argentínai F1-es sikere 1958-ban: nem csupán a későbbi világbajnok Cooper első győzelmét szerezte, hanem a legelső farmotoros diadalt is. Mindezt egy olyan húzásnak köszönhetően, melyet ma gumistratégiának neveznénk.

Retro – Akin a szatyor sem fogott ki

A Formula-1 egy különös éve egy különös közjátékkal indult Buenos Airesben. 1980-ban ezen a napon kezdődött meg a szezon, amelyet a McLaren és a Ferrari végül a bajnokság 9. és 10. helyén zárt.

Retro – Tarol a szabályt kijátszó Brabham

Elsősorban a technikai megoldásokról beszéltek az 1981-es Argentin Nagydíjon, ahol Piquet-éket nem tudták fülön csípni: még a csapat fizetős versenyzője is remekelt a futamon.