2024. május 2. csütörtök

ArgentinNagydíj

Csapaton belüli "erőszak" a Ducatinál

Egészen az utolsó előtti kanyarig úgy tűnt, hogy a Ducatik kettős dobogóval zárhatják az Argentin Nagydíjat, ám Andrea Iannone merész manőverének köszönhetően – amely miatt a versenyirányítás háromhelyes rajtbüntetést adott neki az austini versenyre – mindkét pilóta elesett a cél előtt. Érthető módon nem túl jó a hangulat a bolognaiaknál.

Marquez-menetelés, Ducati-dráma Argentínában

Az Argentin Nagydíjon a győzelmet a bokszkiállás után elhúzó Marc Marquez nyerte meg, míg mögötte Valentino Rossi végzett, miután a két ducatis az utolsó métereken ütközött össze. Lorenzo és Vinales is bukott.

Káosz lehet - Forgatókönyvek a MotoGP-futamra

Miközben a bemelegítő edzések már javában zajlanak Termas de Río Hondóban, a MotoGP szereplői számára egyelőre csak annyi bizonyos, hogy az ő edzésük tíz perccel hosszabb lesz a tervezettnél. Az időjárástól függően azonban számos forgatókönyv életbe léphet a versenyre nézve – hoztuk a versenyirányítás lehetséges elképzeléseit.

Marquez esése ellenére is a pole-ban, Rossi a második

A negyedik tréninghez hasonlóan a kvalifikáció is roppant drámaian és izgalmasan alakult Termasban. Marc Marquez az utolsó percben bukott, ám a rajtelsőséget így sem tudták elvenni az egész hétvégén remeklő spanyoltól. A repsolos mögött a két gyári Yamaha végzett, akik közül ezúttal Valentino Rossi szerepelt jobban.

Marquez vezetésével kettős Repsol-siker Termasban

Rengeteget javult a pálya állapota Termasban az első tréning óta, így a pilóták is sokkal gyorsabb időkre voltak képesek péntek délután. A legjobb eredményt Marc Marquez érte el, 25 ezreddel felülmúlva hondás kollégáját, Dani Pedrosát. A harmadik helyre Maverick Vinales ért oda, megelőzve a nap meglepetésemberét, Jack Millert.

Argentin kiruccanással folytatódik a MotoGP

Két héttel a katari nyitány után máris folytatódik a gyorsasági motoros világbajnokság 2016-os idénye: a két felvonásos amerikai túra első állomása az argentínai Termas de Río Hondo versenypálya lesz. Vajon ezúttal sem bírnak az ellenfelek Jorge Lorenzóval, vagy esetleg Valentino Rossi megismétli tavalyi bámulatos felzárkózását?

Az argentin vezetés ragaszkodik az F1-hez

Argentína arra készül, hogy visszatérhessen a Formula-1-es versenynaptárba, ám a financiális problémák, a rendezési díj és a felújítási költségek gátat szabhatnak a terveknek.

Visszatérhet az Argentin Nagydíj?

Az elmúlt két szezon során két olyan helyszín is visszatért, ahol korábban már rendeztek F1-es versenyt - lehet, hogy Juan Manuel Fangio hazája lesz a következő?

Retro – Egy Ligier-vel a bajnoki címért?

Az 1979-es F1-es szezon előtt aligha sorolhatta volna bárki a Ligier istállót a bajnokesélyesek közé, azonban a francia istálló olyan villámrajtot vett

Retro – A Maestro első hazai győzelme

1954-ben már január közepén elrajtolt az F1-es szezon, az Argentin Nagydíjon pedig egy később legendává avanzsáló klasszis számára megadatott, hogy sajátjai előtt nyerjen egy világbajnoki futamot.

Retro – Amerikai mestermunka, svájci trükk

Ezen a napon tartották az 1978-as F1-es nyitányt Argentínában. Mario Andretti mindenkit letarolt a Lotusszal, a világbajnok Lauda csak szerencsével győzte le csapattársát, és még a leintés is tartogatott pár fordulatot.

Retro – Amikor csak kétféle autó volt

Volt egy verseny az F1 történetében, melynek mezőnyét csupán két gyártó autói alkották, így a vb-ezüstérmes kénytelen volt régi csapatával indulni, két ferraris ásznak pedig ez volt az utolsó futama.