USA

Új bajnokot avatott az IndyCar

A sonomai, dupla pontokat érő futammal véget ért az IndyCar 2016-os szezonja, a bajnoki címért küzdő Simon Pagenaud és Will Power csatája viszont már az előtt eldőlt, hogy meglengették volna a kockás zászlót.

CsrcrqHVIAApFvO

A szezon 16., egyben utolsó futama a Penske dominanciájával kezdődött, hiszen négy autójuk foglalta el a rajtrács első négy helyét, köztük Pagenaud a pole-ban, Power pedig a 4. pozícióban.

A verseny kezdetén a bajnokságot 44 pontos előnnyel vezette riválisa előtt a francia, a dupla pontok értelmében pedig itt egy negyedik hely is elég lett volna számára ahhoz, hogy Power eredményétől függetlenül első alkalommal megnyerje az IndyCar összetettjét.

Pagenaud nem bízott semmit a véletlenre, a rajt után is megőrizte a vezetést, és az első bokszkiállások után már 5,4 másodperccel vezette az őt üldöző Penske-konvojt.

A két rivális csapattárs azonban nem küzdhetett meg egymással a pályán, hiszen a 85 körös futam 36. körében Power autójában felmondta a szolgálatot a váltó. Az ausztrált biztonsági autó pályára lépése mellett bevontatták a bokszba, ezzel pedig tulajdonképpen el is dőlt, hogy az első címét szerző Pagenaud lett a 2016-os szezon bajnoka. A Penske-nél ugyan még helyrehozták az autóját, és Power nyolc kör hátrányban visszaállt a versenybe, hogy jobb esélyei legyenek legalább bajnoki második helyének megőrzésére, és ez végül sikerült is neki.

Pagenaud-ra ugyan már nem nehezedett nyomás innentől, de azért megadta a módját az ünneplésnek, hiszen elsőként ért célba, szezonbeli ötödik győzelmét aratva.

CssCiD3UAAApzit

Helio Castroneves korábbra tolt első bokszkiállással, eltérően taktikázva próbált győzelemre törni, de terve nem vált be, végül csak 7. lett. A dobogóra Graham Rahal és Juan Pablo Montoya állhatott még fel - a kolumbiai így jó szájízzel búcsúzhatott a szezontól, amely csupán három top3-as eredményt hozott számára.

Ryan Hunter-Reay jött be a 4. helyre az az Alexander Rossi előtt, aki ötödik pozíciójával idei második legjobb befutójának örülhetett az Indy 500 megnyerése után.