WTCC

Lopez jó rajtjával nyerte meg az első futamot

Jose Maria Lopez idei harmadik futamgyőzelmét szerezte a WTCC hungaroringi első versenyén, miután már a rajtnál kicselezte Yvan Mullert. Michelisz Norbert a 8. helyen végzett.

Nem sokkal a rajt előtt, a betétfutam AutoGP utolsó köreiben a nap során először elkezdett csepegni az eső, ami ismét nehézzé tette a körülményeket a pályán. Az aszfalt csak éppen nedves lett a WTCC rajtprocedúrájáig, de a versenyirányítás esősnek nyilvánította a futamot - ennek ellenére mindenki slick gumikon rajtolt.

Dppi_03715005_155 (1)

A felvezető kör végén azonban, ahogy az autók elfoglalták volna a helyüket a rajtrácson, kisebb zűrzavar alakult ki, Sebastien Loeb ugyanis látszólag egy sorral hátrébb állt meg, mint azt a 4. pozíciója igényelte volna. Új felvezető kört rendeltek el, és hamarosan kiderült, hogy nem is Loeb, hanem a mezőnyt vezető Yvan Muller hibázott, mégpedig azáltal, hogy az első felfestett rajtkockába állt fel. A hírek szerint ugyanis a pilóták az FIA-val korábban megállapodtak abban, hogy a harmadik rajtkockában lesz a pole, és így sorakozik fel majd egymás mögé a mezőny. Úgy tűnik, Muller megfeledkezett erről, így az elrontott első rajtprocedúra miatt a versenyirányítás közölte, hogy a második verseny után vizsgálni fogja a francia megmozdulását.

Az új rajt már rendben lezajlott, Muller azonban nem tudta megtartani a vezetést az 1-es kanyarban - a 3. helyről startoló Lopez kibújt csapattársa mögül és a belső ívre vágott, majd a célegyenes végére legyorsulta a négyszeres bajnokot, hogy elsőként fordulhasson. Mögöttük Loeb és Ma is erősen rajtoltak, ám az 1-es kanyarban összekoccantak, ami miatt mindketten pozíciót veszítettek: Hugo Valente vissza tudta venni a 3. helyet, Tiago Monteiro pedig még Loeb elé is be tudott jönni az 5. helyre.

Michelisz Norbert is erősen startolt a 10. pozícióból, az első kör végén a 7. volt, de Tom Chilton hamarosan sikeres, tiszta előzési manőverrel vett el egy helyet a Zengő Motorsport pilótájától. Michelisz mögött pontszerző lett még Rob Huff és Tom Coronel.

CEFHpsrUUAAHYW0

Lopez tehát végül simán nyert Muller előtt, a harmadik helyet pedig a Hungaroringen már tavaly is dobogóra álló Valente zsebelte be, aki először állt pódiumon egy versenyhétvége első futamán.

Az eső már a verseny elején elállt, így a pályán lévő nedvesség minimális mértékben hátráltatta csak a mezőnyt.  A 13 körös futam fő eseményei azonban már a rajtnál, illetve az első körökben lezajlottak.

14:40-kor indul a második futam, amelyen a hazai szurkolók nagy örömére Michelisz Norbert rajtol az első helyről, így jó eséllyel száll harcba a dobogóért is.