USA hírek

Ha Alonso nyer Le Mans-ban, irány Amerika?

A korábbi F1-es rivális, Max Chilton azt gyanítja, hogy ha Fernando Alonso idén a Toyotával nyerni tudna Le Mans-ban, akkor 2019-et már az IndyCarban kezdené meg.

Rahal: Alonso, az IndyCar téged hív

Fernando Alonso távolodik a Formula-1-től és közeledik az IndyCarhoz. A tengerentúli sorozat egyik sztárja is próbálja Amerikába csábítani a kétszeres világbajnok spanyolt. Sikerül neki?

Dixon hengerelt, a Penske szenvedett

Fordulatos versenyt hozott az IndyCar szombat esti futama, amelynek végén a négyszeres bajnok ünnepelhetett, s ezzel feljött a széria győzelmi örökranglistájának harmadik pozíciójába.

Alonso tényleg az IndyCarban köthet ki

A McLaren első embere, Zak Brown a hétvégén Detroitban volt, hogy az ottani versenyhétvégén tárgyaljon a potenciális partnerekkel arról, hogy 2019-ben beszálljon csapatával az IndyCarba.

Majdnem 3 év után nyert futamot Hunter-Reay

Hunter-Reay nyerte az IndyCar detroiti duplafordulójának 2. futamát, ami egyébként félórás csúszással indult, mivel a biztonsági autó vendégvezetője ripityára törte a rá bízott Chevyt.

42. futamgyőzelmét szerezte Scott Dixon

Hetedik éve nem tud futamot nyerni a legkisebb Andretti az IndyCarban - helyette Scott Dixon diadalmaskodott, pályafutása során immár negyvenkettedszer. Ezzel felkúszott az örökranglista 3. helyére.

Detroitban tárgyal az IndyCarról a McLaren

Egyre komolyabbnak tűnik a lehetőség, hogy az F1-es istálló már 2019-ben csatlakozik az amerikai szériához. A hétvégi versenyen Zak Brown és Gil de Ferran fog tárgyalni a lehetséges partnerekkel.

Ultrakönnyű a VW Pikes Peak-i autója

Minden a szimulációval kezdődött. „Már az I.D. R Pikes Peak összeszerelése előtt folytattunk teszteket, hogy vizsgáljuk az autó lehetséges beállításait”- mondta Willy Rampf.

Will Power nyerte a 102. Indy 500-at

102. alkalommal lendültek neki az indianapolisi oválpályán azért, hogy eldöntsék, ki nyeri a legendás 500 mérföldest. Az élmenők nagy része elölről kezdhetett, de nagy nevek voltak hátul is.

Gil de Ferran ismét a McLarennél

A McLaren ismét igénybe veszi a 2003-as Indy 500-győztes Gil de Ferran munkáját, aki tanácsadóként vállal szerepet egy esetleges IndyCar-program tető alá hozásában.

Danica Patrick jobban szerepel, mint várta

Nem könnyű az autósport világában a rengeteg férfi között nőként megállni a helyét. A sok rajongó által csak lenézett hölgy azonban az Indy 500 időmérőjén befogta a kétkedők száját.

Indy 500: Carpenteré a pole a Penskék előtt

Nagyon nagyot ment Ed Carpenter az idei Indy 500 időmérőjén és végül három Penskét megelőzve behúzta az első helyet Pagenaud, Power és Newgarden előtt.