2024. április 23. kedd
USA

Power nyert, Rossi nagyot mentett Gateway-en

Will Power önmaga számára kényelmes végjátékban diadalmaskodott az Illinois államban található gateway-i oválpályán, míg mögötte Alexander Rossi az Indy 500-as sikeréhez hasonlót húzva mentette meg a 2. helyet.

Három futam volt már csak hátra a szezonból, amikor szombaton elrajtolt az IndyCar mezőnye az év utolsó oválversenyén, amely során már mindenki a két fő bajnokesélyes, Scott Dixon és az őt üldöző Alexander Rossi egymáshoz viszonyított pozíciójára koncentrált. Ők ketten végig az élmezőnyben autóztak, és mindketten a dobogón is végeztek, a győzelmet azonban Will Power happolta el előlük, amiben a döntő mozzanatot az jelentette, amikor a 243 körös futam 150. körében elment Dixon mellett.

DliMvSSWsAAGa85

A mezőnyben ezúttal is nagy volt a taktikai változatosság és bizonytalanság, ám végül a három bokszkiállással számolók is kénytelenek voltak beiktatni egy negyediket, amikor a Ryan Hunter-Reay balesete által kiváltott teljes sárga zászlós szakasz túl korán jött számukra ahhoz, hogy az ekkor megejtett tankolással kihúzzák a verseny végéig.

Power taktikája jobban illeszkedett a körülményekhez, a leintéshez közeledve már nem volt veszélyben a győzelme, Rossi és Dixon számára azonban fejfájást okozott a kifogyóban lévő üzemanyag. Dixon kénytelen volt kihajtani egy nagyon rövid, 2,8 másodperces tankolásra, Rossi azonban úgy döntött, a pályán marad, és spórolós vezetéssel, tempójából is visszavéve próbál eljutni a célig. A taktikája, ami 2016-os Indy 500-as győzelmét is eredményezte, ezúttal is sikerre jutott, az amerikai meg tudta őrizni a második helyet a rá rohamléptekben felzárkózó Dixon előtt, ezzel néhány pontot faragott hátrányából, így két futammal a szezon vége előtt 26-tal van lemaradva az új-zélanditól. Győzelmével Power 68 pontra zárkózott fel, így még neki, és akár Josef Newgardennek is lehet egy vékony esélye a bajnoki címre, főleg úgy, hogy a sonomai szezonzáró idén is dupla pontokat ér.

Rossi számára nem is a spórolós utolsó körök voltak a legstresszesebbek a futamon, hiszen egy alkalommal majdnem a falban kötött ki, amikor megcsúszott alatta az Andretti, de csodával határos módon meg tudta fogni az autót a kanyarban, amiben ő sem hitt. „Egy csomó csúnya szó jutott eszembe” – vágta rá Rossi, amikor utólag arról kérdezték, mi futott át az agyán abban a hajmeresztő pillanatban. „Tulajdonképpen már le is mondtam róla, de aztán valahogy mégis visszajött.”

A Schmidt Peterson Motorsports csak egyetlen autót állított hadba a 15. helyen befutó James Hinchcliffe-fel, a múlt héten Poconóban súlyosan megsérült Robert Wickens ülése egyelőre betöltetlen maradt. Az elmúlt napokban gerinc-, kar- és lábműtéteken áteső Wickensért való szorítás egyébként az egész hétvégére rányomta a bélyegét.