2024. szeptember 20. péntek

USA hírek

Nagyon erős IndyCar-motorok jönnek

2021-től nem csak a Formula-1-ben, hanem a tengerentúli bajnokságban is új motorszabályokat vezetnek be. A 900 lóerőt is átlépő, az F1-nél jóval olcsóbb egységektől új gyártók érkezését is várják.

Így került a Williams az Indy 500-ra

Hatalmas szenzációt keltett tavaly Fernando Alonso és a McLaren részvétele az Indy 500-on. A wokingiak évtizedes riválisa, a Williams egyik versenyautója is eljutott egyszer a híres viadalra.

Történelmi Lexus-győzelem Ohióban

A 3GT csapat pilótái, Dominik Baumann és Kyle Marcelli mindvégig az élen autózva első helyen értek célba a 14. rajtszámú Lexus RC F GT3-as versenygéppel a Mid-Ohio Sports Car versenypályán, megszerezve ezzel az első győzelmet a RC F GT3 számára az IMSA WeatherTech SportsCar bajnokság GTD osztályában.

Ismét lecsapott az Indy GP királya

Noha egy ideig úgy tűnt, hogy Robert Wickens újoncként megszerezheti első győzelmét a sorozatban, a pole-ból induló Will Power nem kegyelmezett, és megszerezte idei első IndyCar-győzelmét.

Alonsónak hiányzik az IndyCar

Fernando Alonso 2017-ben részt vehetett az Indy 500-on, de végül nem ért célba: az erőforrása megadta magát. A spanyol arról beszélt, hogy most is szívesen ott lenne az amerikai széria mezőnyében.

Együttműködik az F1 és az IndyCar

Bár két különböző útvonalon indult el a két széria, az amerikai sorozat mérnökigazgatója, Jeff Horton elárulta, hogy minden információt megosztanak egymással a halo és az aeroscreen kapcsán.

Newgardenen a hétfői eső se fogott ki

A vihar miatt félbeszakított és másnapra halasztott alabamai IndyCar-futam második felében sem úszta meg a mezőny a csapadékot, ez viszont most lehetőséget adott a taktikázásra.

IndyCar: Rossi a háromból harmadik győztes

Will Power támadásait az utolsó kilenc körben kivédekezve Alexander Rossi megnyerte a Long Beach-i futamot. Egyedüliként eddigi minden fordulóban dobogóra állt, ezzel a bajnokságot is vezeti.

Wickens a második versenyén is majdnem nyert

Látványos versenyt hozott az USA elsőszámú formulaautós sorozatának phoenixi fordulója: a körhátrányból dobogóra álló Rossi és az újonc Wickens is nagyszerűen szerepelt, de a győzelem Newgardené lett.

Andretti: Mi megoldottuk az előzési gondot

A Formula-1 egyik legnagyobb problémája jelenleg az előzés hiánya. Az IndyCar sorozat is hasonlóval küzdött, ám az idei évre megtalálták a megoldást. A Formula-1-ben is ezt kellene?

A fináléban törtek össze az újoncálmok

Robert Wickens és Alexander Rossi csatájáról szólt a verseny St. Petersburgben, két körrel a vége előtt azonban ütközött a két versenyző, így Sebastien Bourdais sikerével indult az IndyCar-szezon.