DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 22. hétfő

„Yuki nem egy palacsinta” – Verstappen

Miközben Max Verstappen a harmadik helyre kvalifikálta magát az F1-es Spanyol Nagydíjra, a csapattárs Yuki Tsunoda utolsó lett a másik Red Bullban. A japán elismerte, hogy egyszerűen nem érti, miért volt ennyire lassú, úgy érezte, nem hibázott a körén. Tsunodát a Racing Bullsszal Q3-ba jutó Isack Hadjar is megvédte, de Verstappen is kiállt mellette a holland médiának nyilatkozva:

„Nem egy palacsinta, nem igaz?” – kezdte egy elsőre furcsának ható kifejezéssel Verstappen, a holland szlengben viszont szokták ezt a szót használni arra, ha valaki reménytelen vagy teljesen inkompetens. „Amikor a Racing Bullsban szerepelt, mindig jónak tűnt Hadjarral és Lawsonnal összevetve. De ez van.”

„Nyilván hosszú ideje megy már ez. Talán ez egy jel is” – utalt arra a négyszeres F1-es világbajnok, hogy évek óta nehezen boldogulnak a Red Bull-lal a csapattársai. Amikor rákérdeztek, milyen jelre céloz, Verstappen csak ennyit felelt: „Ezt magatok is meg tudjátok válaszolni.”

A holland később hozzátette, hogy összességében egész évben hátrányban vannak eddig a McLarennel szemben, és azt is elmondta, mi a fő gond az RB21-essel, ami Tsunoda életét is megnehezítheti: „Ha nincs elég tapadásod, akkor annyi. Az egyensúly jó volt, de egyszerűen csak nincs elég tapadásunk, szóval nem sok mindent tudtunk tenni.”

f1-tsunoda-verstappen-redbull-barcelona

Sainz, Norris és az F1 hivatalos Instagram-oldala is beszállt a legújabb közösségi oldalas őrületbe

A napokban kezdett el terjedni a világhálón a legújabb mém, amelyben az emberek saját magukat ábrázoló fotókkal illusztrálják a négy közösségi médium (LinkedIn, Facebook, Instagram és Tinder) sajátosságait. A Formula-1-et is utolérte az őrület: Carlos Sainz és Lando Norris saját magával, míg az F1 kivel mással, mint a roppant sokoldalú Kimi Raikkönennel szállt be a játékba.

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Get you an Iceman who can do it all #F1 #Formula1 #DollyPartonChallenge @kimimatiasraikkonen

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés,

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

No clue what this is about... can someone tell me. (no photoshop pics included)

Lando Norris (@landonorris) által megosztott bejegyzés,

Ha kitzbüheli lesiklás, akkor F1-es sztárok tömkelege

Szombaton rendezték a világ legismertebb és legveszélyesebbnek tartott alpesi sí lesilóversenyét, a kitzbüheli Hahnenkammrennent. A 80. évfordulóját ünneplő legendás esemény rendre sok sztárt Ausztriába csábít, s ez alól nem kivétel a Formula-1 sem: elsősorban a Red Bull által támogatott versenyzők tűnnek fel évről évre a helyszínen.

Idén a Max Verstappen által megosztott fotó tanúsága szerint a teljes F1-es brigád jelen volt Alexander Albon, Pierre Gasly és Danyiil Kvjat révén (illetve a szintén a Red Bull által támogatott KTM-mel versenyző MotoGP-s, Pol Espargaro is feltűnik a képen). Rajtuk kívül az osztrákok korábbi futamgyőztese, Gerhard Berger is kilátogatott a versenyre, a száguldó cirkusz egykori első embere, Bernie Ecclestone pedig még a győztes Matthias Mayernek is gratulált.

 

kitzbühel-1-berger

kitzbühel-2-ecclestone

Közös gokartozással melegített Albon és Russell

A Formula-1 két tavalyi újonca, George Russell és Alexander Albon a téli szünetben sem unatkozik a brit pilóta Instagramjára feltöltött fotók tanúsága szerint. Érdemes a poszt alatti kommenteket is elolvasni: a Mercedes arról érdeklődik, ki került ki győztesen a harcból, míg Russell idei új williamses csapattársa, Nicholas Latifi azt sérelmezi, hogy őt nem hívták meg a versenyre…

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Mega day with the boys

George Russell (@georgerussell63) által megosztott bejegyzés,

Schumachertől Mansellen át Winkelhockig – a legjobb beugrók az F1 történetében

Érdekes top 10-es összeállítást készített a Formula-1 YouTube-csatornája azokról a pilótákról, akik helyettesként szerepeltek vagy akár mutatkoztak be a száguldó cirkuszban, és a beugrásuk alkalmával remek (rész)eredményt tudtak felmutatni. Michael Schumacher jordanes debütálásának történetét alighanem mindenki ismeri, ahogy vélhetően Markus Winkelhock nürburgringi vezetésére is sokan emlékeznek, de azért van néhány kevésbé ismert sztori is a videóban (amely a YouTube-ra átkattintva indul!).

 

Norris a Tour de Wokinggal edz

Lando Norris szerint felejtsük el a Tour de France-t, az igazán menő a Tour de Woking - a McLaren F1-es pilótája a gyár közelében lakik, úgyhogy akár kerékpárral is megteheti az utat a munkahelyére, bár itt nem biztos, hogy éppen ezt csinálja. Az a maszk mindenesetre kell...

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Forget Tour de France. It’s all about Tour de Woking #cycling#winter#training x @wearegrip

Lando Norris (@landonorris) által megosztott bejegyzés,

Ken Block olyan helyre is kamerát rakott a versenyautójában, ahova nem szokás

A féktárcsa izzását és a turbó narancsszínűre változását is láthatjuk a Ford Escortjában.

 

Vajon Zandvoortban is produkál valami mágikusat Verstappen?

Ezt a kérdést tette fel a Red Bull - és egyúttal kiposztolta az alábbi videót, amelyben Max Verstappen legnagyobb pillanatait szedték össze.

 

Egyetlen szezon után kivonul az Aston Martin a DTM-ből

Az R-Motorsport 2019-ben négy autóval debütált a német túraautós sorozatban, ma azonban bejelentette, az idei szezonban nem kívánnak elindulni. 

A márka a korábban távozó Mercedest váltotta a szériában, ám a jóval tapasztaltabb Audival és a BMW-vel nem tudta felvenni a versenyt. Év végén eladták mind a négy autójukat, és a bajorokkal kezdtek motorszállítói tárgyalásba, ami ezek szerint zátonyra futott. A hivatalos közlemény szerint a márka "újraértékelte a motorsportprogramját", és "új céljai vannak" a jövőre nézve, amelyekről hamarosan bejelentést tesz. Nem lepődnénk meg, ha ez az F1-es projekt előszele lenne.

aston-dtm-20191

Fotó: DPPI

A tesztig kell várnunk az Alfa Romeo bemutatójára

Február 19-én, a 2020-as téli tesztsorozat első napján rántják le a leplet az olasz márka idei F1-es autójáról, a C39-ről. A bemutató helyi idő szerint 8:15-kor kezdődik a bokszutcában. A két állandó versenyző, Kimi Raikkönen és Antonio Giovinazzi mellett a gárda új fejlesztőpilótája, Robert Kubica is jelen lesz. 

Az Alfa Romeo a hetedik a sorban, amely nyilvánosságra hozta bemutatójának időpontját. A menetrend itt olvasható, még a Red Bull, a Williams és a Haas hiányzik a listáról.

alfa-2019001

Fotó: DPPI

Képrejtvénynek is beillik a McLaren új posztja

A szerkesztőség háromból kettő tagján kifogott a McLaren Twitteren közzétett vicces bejegyzése – szerencsére harmadik kollégánk elárulta a megoldást. Ti rögtön rájöttök, mit akart mondani a McLaren ezzel a poszttal?

Magyar néző orra előtt törte rommá a Hyundait a világbajnok

A csapatot váltó Ott Tanak a Monte-Carlo Rali negyedik gyorsasági szakaszán csúszott ki és szenvedett gigantikus balesetet. Éppen erről a nézői pontról követte a versenyt a hazai autósportból ismert Jobbágy Ákos, aki ezeket a képeket osztotta meg a roncsról. A versenyző és navigátora épségben megúszta az esetet.

Megzabolázott F1-es autók kerülnek magánkézbe

Két átalakított Formula-1-es autó, egy 2011-es Marussia és egy 2012-es Sauber válik bárki által megvásárolhatóvá egy brit cégnek köszönhetően. A TDF-1 kódnevű projekt keretében a két gépet olyan szempontok alapján módosították, hogy azok civilek számára is kezelhető, megbízható pályaautókká váljanak. Kaptak önindító motort és extra hűtőventillátorokat, a 2,4 literes V8-as erőforrásokat pedig kisebb, 1,73 literes turbófeltöltősökre cserélték, amelyek maximális fordulatszáma 9000/perc. 

A cég szerint az autók karosszériái érintetlenek, és a nyitható hátsó szárny is működik rajtuk.

Padlógázzal esett le az útról, az első versenyen rommá törte autóját a WRC világbajnoka - videó

Hatalmaset esett a szezonnyitó Monte-Carlo Rali negyedik gyorsasági szakaszán Ott Tanak: a világbajnoki címvédő borzasztóan összetörte új autóját, a Hyundai i20 WRC-t. Szerencsére a versenyzők épségben kiszálltak az autóból, viszont a futamon eddig harmadik helyen álló Tanak ezzel az óriási bukással debütált új csapatában:

Már sütik a Mercedes W11-et

Nem tévedés, a 2020-as versenygép karosszériájának fontos elemei valóban ebben a hatalmas kemencében készülnek. A szénszálból készült komponenseket magas nyomás alatt, körülbelül 180 Celsius-fokon hőkezelik.

Ez volt a WTCR szezonja dióhéjban

Közel ötperces videót tett közzé a széria a YouTube-on, amely a szezon legemlékezetesebb történéseit tartalmazza – nagy hangsúllyal az eseménydús sepangi szezonzárón.

A magyar csapattulajdonos, aki a Toyota új WRC-pilótájának adott autót

Az Autósport és Formula Magazin műsorában Topp Zoltán, a Topp Cars tulajdonosa szerepelt – az ő R5-ös Skodájával nyerte a Szilveszter Ralit a hétvégén már Monte-Carlo Ralin vitézkedő finn Kalle Rovanpera, ez azonban csak egy apró epizód az alakulat eredménydús történetében.

Mennyire ismered jól a Schumacher testvérek történetét?

Mindent tudsz Michael és Ralf Schumacher pályafutásáról? Teszteld tudásod a Formula.hu kvízjátékával - a kérdéssor erre a linkre kattintva kitölthető!

 

dppi_6

fotó: dppi

Így dobja fel a szezon előtti edzést Daniel Ricciardo

Hamisítatlan ricciardós stílus...

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

When the sessions going good you just gotta let natural causes take place. Panic not my friends. Panic not.

Daniel Ricciardo (@danielricciardo) által megosztott bejegyzés,

Már túl vagyunk az F1-es téli szünet felén

Az F1 Instagram oldala tett közzé egy szerkesztett képen, amin az látható, hogy a 104 napos téli szünet 53. napjánál tartunk, úgyhogy túl vagyunk a felén - igaz, a felirat szerint "Vizsgálat alatt" van ez a szünet, mert "túl hosszú". A kép alá aztán meg is érkeztek az érintettek: Carlos Sainz rögtön megjelölte Lando Norrist és beírta, hogy "Higgy nekem, nem ilyen lenne az arcod, ha második lennél", mire jött Norris válasza, hogy "Szó szerint így nézek ki most". De megérkezett a Racing Point is, a csapat oldalának kezelője annak örvendezett, hogy dupla pontszerzés van kilátásban a tabella szerint...

 

Hamiltont egy McLaren F1-ben szúrták ki Los Angelesben

A brit F1-es világbajnokot egy elképesztő(en drága) hiperautóban vette észre egy gyalogos Los Angeles elitnegyedében, Beverly Hillsben. Ha igaza van a szemfüles személynek, és a szóban forgó gép a 44-es alvázszámmal rendelkezik, akkor a videóban egészen pontosan ebben a kocsiban ül Lewis Hamilton, ami egy 2017-es árverésen 4,7 milliárd forintért cserélt gazdát. 

A típusból mindössze 69 darab utcai változatot gyártottak, és hosszú ideig ez számított a világ leggyorsabb közúti autójának. Egyik szembetűnő jellegzetessége, hogy a vezető az együléses versenyautók mintájára középen foglal helyet.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

I was walking in Beverly Hills and stumbled across @lewishamilton in a Mclaren F1. Seriously legendary #mclaren #F1 #lewishamilton #racecar #rare #beverlyhills #cars #racing

991.2 GT3RS & M4 (@carmodification) által megosztott bejegyzés,