DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 28. vasárnap

Újoncok a pole-ban az F2 és az F3 időmérőin

Spielberg után Silverstone-ba is elkísérték az F1 mezőnyét a juniorkategóriák, amelyek már pénteken túlestek a sprintfutam és a főfutam rajtsorrendjét meghatározó időmérőn.

Nem indult jól az F3-as bajnoki összetett harmadik helyén álló Dino Beganovic hétvégéje, miután a Ferrari akadémistája egy technikai probléma miatt nem tudott értékelhető köridőt futni, így mindkét futamon a mezőny végéből kell majd rajtolnia. A Trident erős egykörös tempót mutatott: Leonardo Fornaroli első pole-pozícióját szerezte a szériában, csapattársa, Oliver Goethe pedig mellőle indulhat majd a főfutamon az első sorból. A harmadik Trident-pilóta, a bajnoki éllovas Gabriel Bortoleto ötödik lett. A Campos is elégedett lehet az eredménnyel, a bajnokság második helyezettje, Josep María „Pepe” Martí a harmadik, Christian Mansell pedig a negyedik rajtkockába sorakozhat majd fel vasárnap.

A Formula-3 időmérőjének végeredménye:

 

Hely   No.   Pilóta   Csapat   Idő   Hátrány 
L.Fornaroli Trident 1:45.520    
Oliver Goethe Trident 1:45.646 0.126  
23  Pepe Martí Campos Racing 1:45.874 0.354  
24  C.Mansell Campos Racing 1:45.909 0.389  
G.Bortoleto Trident 1:45.910 0.390  
Paul Aron Prema Racing 1:45.945 0.425  
15  Gabriele Mině Hitech Pulse-Eight 1:46.040 0.520  
16  Luke Browning Hitech Pulse-Eight 1:46.046 0.526  
10  Franco Colapinto MP Motorsport 1:46.064 0.544  
10  27  Taylor Barnard Jenzer Motorsport 1:46.155 0.635  
11  11  Mari Boya MP Motorsport 1:46.163 0.643  
12  12  Jonny Edgar MP Motorsport 1:46.169 0.649  
13  14  S.Montoya Hitech Pulse-Eight 1:46.249 0.729  
14  Grégoire Saucy ART Grand Prix 1:46.270 0.750  
15  25  Hugh Barter Campos Racing 1:46.277 0.757  
16  Zak O:Sullivan Prema Racing 1:46.332 0.812  
17  17  Caio Collet Van Amersfoort Racing 1:46.468 0.948  
18  Kaylen Frederick ART Grand Prix 1:46.620 1.100  
19  26  Nikita Bedrin Jenzer Motorsport 1:46.732 1.212  
20  31  M.Cresswell PHM Racing by Charouz 1:46.906 1.386  
21  18  R.Villagómez Van Amersfoort Racing 1:46.971 1.451  
22  19  Tom Smith Van Amersfoort Racing 1:47.037 1.517  
23  Nikola Tsolov ART Grand Prix 1:47.054 1.534  
24  21  Max Esterson Rodin Carlin 1:46.914 1.394  
25  20  Oliver Gray Rodin Carlin 1:47.270 1.750  
26  22  Ido Cohen Rodin Carlin 1:47.447 1.927  
27  28  Alejandro García Jenzer Motorsport 1:47.560 2.040  
28  29  Sophia Flörsch PHM Racing by Charouz 1:47.613 2.093  
29  30  Roberto Faria PHM Racing by Charouz 1:47.778 2.258  
30  Dino Beganovic Prema Racing 2:45.962 1:00.442  

 

 

A Formula-2-esek nem úszták meg piros zászló nélkül a kvalifikációt, miután Amaury Cordeel csúnyán összeörte a Virtuosit. Az időmérő megszakítása azt jelentette, hogy le kellett rövidíteni a rendelkezésre álló időt, mivel az edzés belelógott volna az F1 második szabadedzésébe, így az utolsó percekben mindenki fejvesztve próbálta összehozni legjobb idejét a kihűlt abroncsokon. Az utolsó körökben két sárga zászló is bezavart, Victor Martins azonban végül megtartotta pole-pozíciós helyét. Kush Maini hatalmas meglepetésre a második helyre hozta be a Campost, míg a bajnoki összetett élmezőnyéből Ayumu Iwasa és Oliver Bearman teljesítettek a legjobban harmadik és ötödik helyükkel. A bajnokságot vezető Frederik Vesti indulhat az élről a holnapi sprintfutamon.

A Formula-2 időmérőjének végeredménye:

 Hely   No.   Pilóta   Csapat   Idő   Hátrány 
Victor Martins ART Grand Prix 1:39.832    
24  Kush Maini Campos Racing 1:39.945 0.113  
11  Ayumu Iwasa DAMS 1:39.952 0.120  
14  Jack Doohan Invicta Virtuosi Racing 1:39.957 0.125  
Oliver Bearman Prema Racing 1:39.989 0.157  
Enzo Fittipaldi Rodin Carlin 1:39.991 0.159  
Zane Maloney Rodin Carlin 1:40.001 0.169  
Théo Pourchaire ART Grand Prix 1:40.019 0.187  
10  Isack Hadjar Hitech Pulse-Eight 1:40.026 0.194  
10  Frederik Vesti Prema Racing 1:40.052 0.220  
11  16  Roy Nissany PHM Racing by Charouz 1:40.135 0.303  
12  12  Arthur Leclerc DAMS 1:40.198 0.366  
13  Jehan Daruvala MP Motorsport 1:40.314 0.482  
14  Dennis Hauger MP Motorsport 1:40.368 0.536  
15  Jak Crawford Hitech Pulse-Eight 1:40.400 0.568  
16  20  Roman Staněk Trident 1:40.526 0.694  
17  22  R.Verschoor Van Amersfoort Racing 1:40.561 0.729  
18  25  Ralph Boschung Campos Racing 1:40.815 0.983  
19  17  Brad Benavides PHM Racing by Charouz 1:40.950 1.118  
20  21  Clément Novalak Trident 1:41.106 1.274  
21  15  Amaury Cordeel Invicta Virtuosi Racing 1:41.457 1.625  
22  23  J.M.Correa Van Amersfoort Racing 1:42.084 2.252  

Visszavette a vezetést Hamilton és a Mercedes – így állnak a vb-tabellák „félidőben”

Bár július elején úgy tűnt, ellépett a Formula-1-es összetettben Max Verstappen és a Red Bull, a Brit és a Magyar Nagydíjak számukra balszerencsés eseményei megfordították a tendenciát, így tizenegy futam után, nagyjából a 23 versenyre tervezett szezon felénél már ismét Lewis Hamilton és a Mercedes vezet – méghozzá Sebastian Vettel kizárása után az eredetinél is nagyobb fórral. Mutatjuk az egyéni és a konstruktőri tabella élmezőnyét:

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés

Bár a dobogóra nem állhatott fel, a pezsgőzést azért bepótolta Sainz

Sebastian Vettel utólagos kizárásával Carlos Sainz a negyedikről a harmadik helyre lépett előre az F1-es Magyar Nagydíjon, ám csak úgy, mint két éve Brazíliában, értelemszerűen most is kimaradt számára a pódiumceremónia. A spanyol pilóta azonban a közösségi oldalára feltöltött videó alapján egy jóízű koccintással ünnepelte második ferraris dobogóját:

 

A csapatmunka diadala: így ünnepelt együtt Ocon és Alonso

A spanyol elképesztően nagyot védekezett Lewis Hamilton ellen, így megőrizhette első helyét a francia csapattárs. A közös öröm:

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés

A koronavírus utóhatása lehet Hamilton rosszulléte?

Hosszú, végtelennek tűnő 70 körös Magyar Nagydíjat teljesített vasárnap a mezőny, és bár a hétvége korábbi részében tapasztalt forróság némileg csökkent, a versenyzőkből így is sokat kivett fizikailag. A legtöbbet talán Lewis Hamiltonból, akin az autóból kiszállva azonnal látszott, hogy nincs minden rendben vele. Esteban Ocon rögtön meg is kérdezte tőle, jól érzi-e magát. A brit csak bólintott, és összeszorított foggal végigcsinálta a pódiumceremóniát is, de a futam utáni sajtótájékoztatóra már késve érkezett meg, egy gyors orvosi ellenőrzés miatt.

A rosszullét még az interjú közben sem múlt teljesen el, és a hétszeres világbajnok nem volt biztos abban, el fog-e, és ha igen, mitől, hiszen nem tudják a kiváltó okot. Egy gyanújuk azonban van: talán Hamilton tavaly év végi koronavírus-fertőzése nem múlt el nyomtalanul. "Nagyon szédültem, és a dobogón is homályosan láttam. Egész évben küzdöttem az egészségemmel azok után, ami tavaly történt, és még mindig harcolok. Szerintem ez lassú lefolyású. Emlékszem, hogy milyen volt, amikor elkaptam, az a fáradtság igazi kihívás volt. Ami a mai napot illeti, ki tudja, mi volt ez. Talán csak a hidratáció, de az biztos, hogy ilyet még sose tapasztaltam. Valami hasonló volt Silverstone-ban, de ez még annál is rosszabb" – mondta el még mindig küszködve Hamilton, aki reméli, edzéssel sikerülhet jobb formába hoznia magát.

f1-hungary-sunday-151

fotó: Ollé Iván

Bottas torpedózásától Ocon bravúrgyőzelméig – ez történt a Magyar Nagydíjon

Több mint hét percbe fért csak bele az idei Magyar Nagydíj lényege - az eseménydús futam videós összefoglalója ezen a linken, vagy a képre kattintva megtekinthető!

pf3_5

Váratlan: Vettelt utólag kizárhatják?

Ugyan a szivárványos eset miatt végül nem kapott komoly büntetést senki, így Sebastian Vettel sem, azonban így is kizárás várhat a Magyar Nagydíjon bravúros második helyet szerző német pilótára. Az Aston Martinból ugyanis elfogyott az üzemanyag a verseny végére és a mintavételnél csak három decilitert találtak a tankban, holott a szabályok szerint egy liternek rendelkezésre kell állnia. A büntetés ilyen esetben alapvetően a kizárás - a csapat egy képviselője éppen magyarázza a helyzetet a versenyfelügyelőknél.

00121023_360

fotó: dppi

A Magyar Nagydíj első és második helyezettjét is behívták a versenyfelügyelők

Összesen öt versenyzőt rendeltek be a stewardok a Magyar Nagydíjat követően. Köztük van a futamgyőztes Esteban Ocon, aki a versenyt követő procedúrákra vonatkozó szabályokat szegte meg. Az Alpine pilótája a levezető kör után nem hajtott rögtön a bokszutcába, hogy megálljon a számára kijelölt helyen, hanem átszelte a célvonalat, melyet követően a bokszkijáratnál húzódott félre.

Sebastian Vettelt a futam előtti, nemzeti himnuszra vonatkozó előírások megszegéséért hívták be a stewardok irodájába: a német a BBC szerint azzal követett el kihágást, hogy a himnusz alatt is viselte szivárványszínű pólóját. Három másik pilótát, Valtteri Bottast, Carlos Sainzt és Lance Strollt szintén a versenyt megelőző procedúrák miatt rendeltek be. Valószínűsíthető, hogy az esetek miatt pénzbírságot osztanak ki, a futam eredménye nem módosul.

Hamilton rosszul lett a futam után

Rosszul lett a Magyar Nagydíjat követően Lewis Hamilton, aki az utolsó helyről a harmadik pozícióig kapaszkodott fel a verseny során. Már a dobogóra felállva is látni lehetett rajta, hogy valami nincs rendben, Esteban Ocon komor arccal meg is kérdezte tőle, hogy mi a gond, a brit nagyon nehezen vette a levegőt - nem sokkal később pedig a Formula.hu azt tudta meg, hogy Hamilton annyira rosszul van, hogy ki is hagyja a szokásos sajtótájékoztatót. Pontos indokot nem közöltek, csak annyit, hogy a kimerültség miatt rosszul érzi magát, szédül.

FRISSÍTÉS: A csapat tájékoztatása ellenére Hamilton végül mégis megjelent, igaz, látható rajta a kimerültség.

hammer_2

fotó: dppi

Világsztár színésznőt is láthattunk a Magyar Nagydíj nézőterén

A Super Gold tribünön tűnt fel Alexandra Daddario, amerikai színésznő, aki olyan filmekben szerepelt, mint a Texasi láncfűrészes - az örökség, a Villámtolvaj – Percy Jackson és az olimposziak, a Percy Jackson: Szörnyek tengere, vagy a Törésvonal.

a

Bottast megbüntették a rajtbaleset miatt

Komoly lavinát indított el a Magyar Nagydíj első körében Valtteri Bottas, aki az első féktávon belerongyolt Lando Norrisba és vele együtt kilökte Max Verstappent, valamint Sergio Perezt is. Bottas hibája miatt az említettek mind kiestek, kivéve Verstappent, aki a sérült autóval végül egyetlen pontot megmentett. A versenyfelügyelők nem hagyták büntetlenül a finn tettét, akinek kiosztottak egy öt rajthelyes büntetést, amit a következő futamon, a Belga Nagydíjon kell majd letöltenie.

bot2

fotó: dppi

TCR Europe: Leiskolázta a mezőnyt a Zengő WTCR-pilótája Belgiumban

A spái 24 órás verseny (amelyet ITT lehet élőben követni vasárnap délutánig) betéteseményeként rendezték meg a hétvégén a TCR Európa-kupa aktuális fordulóját, amely egyetlen versenyzőről szólt: Mikel Azconáról. A spanyol ebben a szériában nem világkupás alakulatával, a Zengő Motorsporttal, hanem a Volcano Motorsporttal vesz részt, de ugyanúgy Cuprát vezet, mint a WTCR-ben.

A pénteki első futamon a harmadik helyről rajtolhatott, de már az Eau Rouge-hoz elsőként érkezett, s onnan domináns győzelmet aratott, míg szombaton a második versenyen a vizes-száradó aszfalton remekül ráérezve a tapadási viszonyokra a hetedik pozícióból startolva tudott nyerni. Azcona ezzel a duplával ráadásul a bajnoki pontversenyben is az élre állt – mindezt úgy, hogy az ezt megelőző zandvoorti fordulót ki is hagyta!

Az alábbi videókban vissza is nézhetők a TCR Europe belgiumi futamai:

Motorcsere Verstappen autójában a vasárnapi futam előtt

Egy szombati napot követően észlelt probléma után Max Verstappen Red Bulljába friss erőforrást szerelt a Honda: a holland pilóta ezzel a harmadik, azaz utolsó büntetés nélkül használható egységét kapta meg.

Verstappen a Magyar Nagydíj hétvégéjét azzal az erőforrással kezdte meg, amely az 51 G erejű silverstone-i becsapódás során volt az autóban: a motort Japánban, a sakurai Honda-központban vizsgálták át és versenyzésre alkalmasnak nyilvánították. A motorgyártó tájékoztatása szerint az időmérőt követő ellenőrzés folytán felfedeztek egy problémát, amely a baleset következménye is lehet. Verstappen ezért azonos specifikációjú motort kapott, amelyért nem jár rajtbüntetés – a következő csere azonban már szankciót von maga után.

A Magyar Nagydíj harmadik rajtkockájába kvalifikáló Verstappen kipufogórendszerét pénteken cserélték, míg szombaton új vezérlőelektronikát kapott. A vasárnapi csere a belsőégésű motort, turbót, MGU-H-t, MGU-K-t és kipufogórendszert érintette.

Esős záróversenyt nyert az F3 éllovasa, Tóth a végén esett ki

A pénteki és a szombati hőséggel ellentétben vasárnap délelőtt kiadós égi áldás fogadta a Formula-3 mezőnyét a Hungaroringen. Az időjárás következtében az FIA úgy döntött, a hétvége harmadik és egyben utolsó versenyén a biztonsági autót követve teljesítik a felvezető kört, ezután pedig repülőrajt lesz. Bernd Mayländer végül három kör után állt ki a pilóták elől.

Az indítás után az élen változatlan volt a helyzet, a pole-pozícióból induló Arthur Leclerc elöl maradt, őt csapattársa, a bajnoki éllovas Dennis Hauger és Jack Doohan követte. Alig három kör telt el, amikor ismét a pályára hajthatott a biztonsági autó, Victor Martins ugyanis összeért Oliver Rasmussennel, és jó ideig a bukótérben álldogált. Egyetlen kör után azonban folytatódhatott a viadal, mely ezúttal leginkább a dobogós helyeken hozott csatát. Hauger addig-addig támadta csapattársát, míg végül a 9. körben sikerült megelőznie, és ezután ki sem engedte a kezéből a győzelmet.

A felszáradó pálya csak a verseny legvégén tréfált meg több versenyzőt, három körrel a leintés előtt két ütközés is történt. Előbb Amaury Cordeel és Roman Stanek értek össze és pördültek ki a kanyarból, majd Ido Cohen és Rafael Villagomez karambolozott. Cohen autóját a mögötte haladó Tóth László nem tudta elkerülni, így ellenfelére felugratva ő is az incidens elszenvedőjévé vált. A futam végül úgy fejeződött be, ahogy elkezdődött: Hauger előnyét tovább növelve megnyerte a záróversenyt, a pódiumra pedig Leclerc és Doohan tartott vele.

Günther Steiner most már Mick Schumacherre is kiakadt

Mick Schumacher szombaton a harmadik szabadedzésen törte össze a Haast, amely miatt ki kellett hagynia az időmérőt és jelentős pluszmunkát adott csapatának, arról nem is beszélve, hogy anyagilag sem érintette jól az istállót a baleset. Günther Steiner csapatfőnök most már ki is akadt emiatt: mint mondta, Schumacher az utóbbi öt futam során több nagy balesetet is okozott, amelyek elég sok pénzbe kerültek, méghozzá különösebb ok nélkül. Hozzátette, hogy hibázni lehet, mondjuk meg lehet forogni, de ezek az ütközések nagyon nagyok voltak és túl gyakran fordulnak elő - ez most még belefér a költségvetésbe, de sokáig nem marad így, hamarosan kifutnak a pénzből.

Azt is kiemelte, hogy hiába mutogatnak sokan Nikita Mazepinre, az utóbbi versenyeken éppen ő volt az, aki kevesebbet hibázott és "jól viselkedett", nem csinált kárt, ellentétben Schumacherrel. Steiner szerint le kell ülniük átbeszélni a dolgokat, mert egy harmadik szabadedzésen semmi értelme kockáztatni...

st

fotó: dppi

Ezzel a körrel szerezte meg az első rajtkockát Hamilton - videó

Nagy kört autózott a Magyar Nagydíj időmérőjén Lewis Hamilton, az első Q3-as próbálkozása olyan tökéletesre sikerült, hogy Max Verstappen később bevallotta: ő nem talált volna ennyit másodjára akkor sem, ha optimálisan sikerül a felvezető köre. Nézzük meg Hamilton pole-t érő futását - a videó ezen a linken, vagy a képre kattintva megtekinthető!

pf1_11

Sainz balesetétől Hamilton pole-jáig – ez történt a magyar időmérőn

Megérkezett a hungaroringi kvalifikáció videós összefoglalója, amelyet IDE vagy a képre kattintva lehet megnézni:

kvali-video-1

Jön a 36. F1-es Magyar Nagydíj, de nem az M4 Sporton – itt a vasárnapi menetrend

Augusztus első napjának csúcspontja egyértelműen a Formula-1-es futam – figyelem: az olimpia miatt ezt is a Duna közvetíti!

Vasárnap (augusztus 1.)  
10:45 Formula-3, 3. futam (tv: M4 Sport, 22:15, felv.)
12:10 Porsche Szuperkupa, Futam  
15:00 Formula-1, Futam (tv: Duna, élő)

f1-hungary-friday-205

Fotó: Ollé Iván

 

 

Még egy új győztes az F3-ban, Tóth versenye jobban sikerült

A mogyoródi naplementében kezdték meg második versenyüket az F3 fiataljai, és akárcsak a többi program, Carlos Sainz időmérős balesete miatt az ő startjuk is csúszott tíz percet. Nemcsak ez volt az egyetlen érdekes történés a lámpák kialvása előtt; a délelőtti első verseny végeredménye ugyanis változott, Lorenzo Colombo öt másodperces büntetését követően elvesztette győzelmét.

Az élről ezúttal Enzo Fittipaldi indult, mögötte Roman Stanek és Matteo Nannini sorakozott fel. A rajt után Nannini rögtön meg is előzte Staneket, majd Fittipaldit vette célba, és a negyedik körben sikerült rajta is áthámoznia magát. Az első kör ismét lezajlott komolyabb incidensek nélkül, Oliver Rasmussen és Olli Caldwell lökdösődését ugyan vizsgálatra méltónak találták, de nagyrészt tiszta verseny folyt.

Előzési rekord ezúttal sem dőlt. Az élen Nannini hamar jelentős előnyt épített ki, és az egyetlen, ami miatt aggódnia kellett, a többszöri figyelmeztetés az FIA-tól a pályahatárok be nem tartása miatt. Az akció fő felelőse délelőtthöz hasonlóan ezúttal is a bajnoki éllovas Dennis Hauger volt, aki a nyolcadik helyről indulva végül az ötödikig küzdötte fel magát, többek között egyik legnagyobb kihívóját, Jack Doohant is maga mögé utasítva.

Mindeközben Nannini magabiztosan nyerte a versenyt, és ezzel ismét egy új nevet köszönthetünk idén a győztesek listáján. A dobogóra még Fittipaldi és Stanek fért fel. Hauger remek versenyzésével tovább növelte előnyét a bajnoki tabellán, honfitársunk, Tóth László pedig a délelőttinél jobb versenyt zárva a 23. helyen ért célba.

Hatalmas baleset Spában, Aitken és Rigon kórházban

Még az első órájában jártunk a spái 24 órás futamnak, amikor komoly incidens történt a Radillion-kanyarnál: összesen négy autó volt érintett a balesetben, mindegyik pilótát a belga pálya orvosi központjába szállították. A szervezők közlése szerint Kevin Estrét és Franck Pererát már ki is engedték onnan, ellenben Jack Aitkent – aki tavaly az F1-ben is szerepelt beugróként – és Davide Rigont kórházba vitték, de szerencsére ők sem szenvedtek életveszélyes sérüléseket.

A balesetet, amely miatt több mint egy órán át teljes pályás sárga volt érvényben, nem mutatták a tv-közvetítésben sem élőben, sem később ismétlésben, így csak egy amatőr felvételt lehet fellelni az interneten:

W Series: Győzött és élre állt a címvédő

A Formula-3 mellett a női formulaautós széria kísérte el a Formula-1-et a Hungaroringre, szombat délután pedig már meg is rendezték a bajnokság idei negyedik futamát. A pole-ból a 2019-es kiírás győztese, Jamie Chadwick startolhatott, s a címvédő sikerét egy pillanatra sem fenyegette senki és semmi a versenyen, így megszerezte idei második győzelmét. A szintén két sikernél járó Alicia Powell lett a második, Chadwick azonban egy ponttal így is megelőzte brit riválisát a tabellán, így immár ő vezeti az összetettet. A hungaroringi dobogóra egyébként a spanyol Nerea Marti állhatott még fel, aki a bajnokságban is felzárkózott ezzel a harmadik pozícióba.

chadwick-hring-wseries-1