DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. február 15. vasárnap

Mészáros Sándorral sétálták körbe a Magyar Nagydíj helyszínét az F1-rajongók

A Formula.hu munkatársát, Mészáros Sándort kérte fel a Hungaroring, hogy július 4-én, kedden az F1-rajongókkal együtt sétálja körbe a Magyar Nagydíj helyszínéül szolgáló pályát. Az esemény remek hangulatban zajlott, sok témát érintettek a megjelentek, Sanyi pedig igyekezett sok éves helyszíni tapasztalatát segítségül hívva minden kérdésre válaszolni. Előbb jöjjön a hétvégi Brit Nagydíj (amelynek menetrendje itt olvasható), aztán találkozzunk a Magyar Nagydíjon!

 

Herczigék pontszerző helyen zárták a Ciprus Ralit

A hétvégén rendezték a Rali Európa-bajnokság (ERC) hetedik fordulóját, ahol ismét több magyar versenyzőnek szoríthattunk. A MOL Racing Team párosa, Herczig Norbert és Ferencz Ramón a tizedik, pontszerző helyen zárta a versenyt, míg ifj. Érdi Tibor és Kovács Szabolcs 12. lett. Folytatás és egyben zárás november második hétvégéjén itthon, Nyíregyházán. (A Ciprus Rali teljes végeredménye ITT érhető el.)

herczig-erc-ciprus-1

Lemaradtál az Orosz Nagydíjról? Mutatjuk a lényeget!

A futam hivatalos összefoglalója a YouTube-ra átkattintva tekinthető meg!

 

Hallgasd vissza a Ferrari rádiódrámáját Szocsiból!

A beszélgetés leiratát ITT olvashatjátok, de mutatjuk audiovizuális formában is mindezt (a videó a YouTube-ra átkattintva indul!):

 

Vettel: „Hozzátok vissza a kib*szott V12-eseket!”

Az F1-es Orosz Nagydíjat a verseny elején vezető Sebastian Vettel számára közvetlenül a kerékcserék után vált rémálommá a futam: nem elég, hogy Charles Leclerc – vélhetően a csapat szándékának megfelelően – visszakerült elé, autójában meghibásodott az MGU-K, így kénytelen volt kiállni. A német érthetően frusztrált volt, a csapatrádión kifakadva a kevésbé összetett V12-es erőforrások visszahozását követelte egy kisípolt jelzővel ellátva:

 

Verseny nélkül veszített egy pontot az előnyéből Michelisz

Ez persze benne volt a pakliban, hiszen lassan három hónapja tudni lehetett, hogy az Audi fellebbezett a Vila Real-i kizárásaik ellen. Jean-Karl Vernay-t és Frederic Vervischt azért diszkvalifikálták Portugáliában, mert a turbónyomásuk átlépte a BoP által megengedett értéket. A fellebbezés azonban sikeresnek bizonyult, miután az Audi rámutatott: az FIA és a TCR-promóter WSC Ltd. mérési módszerei nem egyeznek meg. Így a pilóták visszakapták a helyezéseiket, s ennek Vernay esetén volt jelentősége, hiszen ő egy ötödik és egy tizedik pozícióval gazdadogott.

Mindez pedig Michelisz Norbertre is hatással van, mivel a harmadik Vila Real-i futamon így nem a kilencedik, hanem a tizedik helyen végzett hivatalosan. Ez pedig azt jelenti, hogy mivel Esteban Guerrieri nem szerzett pontot, Yvan Muller pedig Vernay előtt futott be, mindkét riválisával szemben egy pontot bukott az előnyéből a BRC Hyundai magyarja, így Norbi 15, illetve 16 egységnyi fórral várhatja a suzukai folytatást.

michelisz-vilareal-1

michelisz-polo-1

Öt kategóriában lesz magyar nevező az Autósport Játékokon

Október végén első ízben rendezi meg az FIA az olimpiára hajazó Autósport Játékokat, amelyre már húsz nemzet, köztük Magyarország is leadta a nevezését. Hazánk a hatból öt kategóriában képviselteti majd magát: a túraautó, Formula-4, drift, gokart és szimulátoros kategóriákban. A magyar csapat pontos névsorát október 9-én ismerteti majd az MNASZ – minderről Oláh Gyárfás elnök számolt be a Facebook-oldalán.

Hogy mi? A Mercedes lassult a legtöbbet tavalyhoz képest

Durva statisztikát írt össze a Racefans: a szaklap az idei mezőny szombaton produkált tempóját a tavalyi Orosz Nagydíj időmérőjével vetette össze, és arra jutott, hogy a tíz csapat közül a Mercedes mindenkinél többet, 0,643 másodpercet lassult 2018-hoz képest. Rajtuk kívül az Alfao Romeo (+0,618 másodperc), a Racing Point (+0,545) és a Haas (+0,336) gyengült még.

ham-szocsi-action1

Fotó: DPPI

Az erősödők között nagyobb eltérések mutatkoznak. Ide tartozik a Williams (-0,256), a Ferrari (-0,315), a Toro Rosso (-0,433) és a Red Bull (-0,738), de az igazán nagyot a Renault (-1,337) valamint a McLaren (-2,282) javult.

Ez volt Charles Leclerc eddigi tíz legszebb F1-es előzése

Legalábbis az alábbi videó készítője szerint - alig másfél szezon alatt is összegyűlt már jópár szép jelenet és ezt végignézve kijelenthetjük, hogy Pierre Gasly lehet a kedvenc ellenfele...

Futamok az F1-ben, F2-ben, F3-ban és a Superbike-ban: íme a vasárnapi program és a tv-közvetítések

Vasárnap

8:55-9:40 Formula-3, második futam (M4 Sport)

10:20-11:10 Formula-2, második futam (M4 Sport)

11:00-11:20 Superbike, második futam (Spíler 1)

13:10-15:10 Formula-1, futam (M4 Sport)

14:00-14:40 Superbike, harmadik futam (Spíler 1)

pf1_10

fotó: dppi

Videó: Ezzel a körrel verte rommá a mezőnyt Leclerc

A Ferrari monacói Formula-1-es pilótája közel fél másodpercet osztott ki a második helyre befutó Lewis Hamiltonnak, valamint csapattársának Sebastian Vettelnek is - sorozatban negyedszer húzta be a pole-pozícióz, idén már hatodszor indulhat az élről. Ez a kör volt a "tettes":

Albon a falban, menetrendszerű Leclerc-bravúr (videó)

6 perc és 12 másodperc válogatás a mai kvalifikációról: aki lemaradt róla, mindenképpen nézze meg a legfontosabb pillanatok összefoglaló videóját, itt pedig olvassa el az időmérő krónikáját.

(A videó a YouTube-ra átkattintás után indul.)

Jean Todtot Schumacherre emlékezteti Leclerc sikere

„Negyedik pole-pozíció zsinórban, Michael Schumacher jut eszembe 2001-ből. Szép munka, Charles Leclerc és Scuderia Ferrari!” – posztolta az FIA elnöke és Ferrari egykori csapatfőnöke a közösségi médiában. Az orosz rajtelsőség kapcsán sűrűn emlegetett statisztikai adat, hogy utoljára Michael Schumacher szerzett egymás után négy pole-t a csapat színeiben.

Egybeesés: A McLaren-Mercedes legsikeresebb versenyzőjének épp ma van a születésnapja

A McLaren és Mercedes újbóli szövetségre lépéséről szóló cikkünkben megemlítettük Mika Hakkinen nevét, aki két világbajnoki címet szerzett a kombinációval – Mercedes-motoros McLarennel rajta kívül csak Lewis Hamilton nyerte meg a vb-t, egy alkalommal. Ráadás – bár kételkedünk benne, hogy szándékos az egybeesés –, hogy Hakkinen éppen ma ünnepli 51. születésnapját!

Lance Stroll frizuráján nevetnek a Red Bullnál

A csapat Twitterére humorosnak szánt posztokat publikáló „Spy” (Kém) Stroll hétvégi frizuráját pécézte ki, melyet egy usánkához hasonlított: „Jó, hogy Lance tradicionális orosz szőrmesapkát visel ezen a hétvégén a fotósok kedvéért, de inkább olyan verzió kellene neki, amelyik a füleket is fedi.”

Orosz Ferrari-akadémista lett a Formula-3 bajnoka

Hazai pályán szerezte meg a nemzetközi Formula-3-as bajnoki címet Robert Svarcman. A Prema versenyzője – egyben a Ferrari pilótaakadémiájának tagja – stabil teljesítményével emelkedett ki a mezőnyből 2019-ben: a Hungaroringet leszámítva minden helyszínen szerzett legalább egy dobogós pozíciót, beleértve három futamgyőzelmet. A szezonzárón, Szocsiban így már a főfutamon révbe ért pole-pozíciójával és második helyezésével szerzett pontjaival.

A 20 éves Svarcman az olasz Formula-4-ben és Formula Renault 2.0-ban nevelkedett, tavaly pedig a Formula-3-as Európa-bajnokságon ért el bronzérmet Mick Schumacher és Dan Ticktum mögött. A jelenlegi F3-as széria azonban a GP3 jogutódja, így újoncként sikerült a bravúr.

A bajnoki második hely sorsa még nyitott: a Prema két másik versenyzője, Jehan Daruvala és a mai futamot megnyerő Marcus Armstrong szerezheti meg a pozíciót, bár az indiai jóval kedvezőbb helyzetben van. Szocsiban David Schumacher, Ralf fia is bemutatkozott a szériában egy 22. helyezéssel.

Videó: ilyen az F3-as pole most az orosz pályán

Érdemes lesz majd mellétenni az F1-est is - a "harmadosztályban" ez ért pole-t pénteken:

(a videó ezen a linken, vagy alább a Youtube-ra átkattintva indul)

Ne maradj le semmiről: íme a szombati program

Szombat

9:00-9:20 Superbike, harmadik szabadedzés

9:15-10:00 Formula-3, első futam (M4 Sport)

11:00-11:25 Superbike, Super Pole (Eurosport 1)

11:00-12:00 Formula-1, harmadik szabadedzés (M4 Sport)

14:00-15:00 Formula-1, időmérő (M4 Sport)

14:00-14:40 Superbike, első futam (17:05-től Eurosport 1)

15:45-16:50 Formula-2, első futam (vasárnap 3:15-től, majd 6:45-től M4 Sport)

f1_10

fotó: dppi

 

Egészen szokatlan dologért büntették meg a magyar raliversenyzőt az Eb-futamon

Herczig Norberték parádésan kezdtek a ciprusi ERC-futamon, a kvalifikáción a harmadik időt autózták, többet között a korábbi vb-ezüstérmes Mikko Hirvonent is megelőzve. Aztán egy szinte sosem látott csapathiba miatt két perces büntetést kaptak, amivel kis túlzással el is úszott a jó eredményük már azelőtt, hogy elkezdődött volna a futam. Herczig Norbert beszámolója:

 

Egyforma sisakkal tisztelegnek Hubert előtt a Renault akadémistái

Öt szinte teljesen egyforma, rózsaszín sisakot találunk a Formula-2-es és Formula-3-as mezőnyben ezen a hétvégén Szocsiban. A Renault mind az öt akadémistája ezt a dizájnt viseli társuk, a Spában elhunyt Anthoine Hubert emlékére.

Vértestvére történetével inspirálja rajongóit Hamilton

Az ötszörös világbajnok hosszabb hangvételű posztot tett közzé a közösségi médiában, egy fotó kíséretében, amelyen évekkel ezelőtt – még McLaren-csapatruhában – látható öccse, Nicolas társaságában.

„Ez az én vértestvérem, a testvérem azóta a nap óta, hogy megszületett, és az első számú támogatóm attól fogva. Örökké hálás leszek, hogy részesültem a kiváltságban, hogy egy ilyen különleges személy fejlődését figyelhettem a születése óta. Aki esetleg nem tudná közületek, a testvérem újszülöttkori agysérüléssel született, és azt mondták, hogy talán sosem tud lábra állni.”

„Ő nem adta fel soha, egyre magasabbra emelkedik, és a brit túraautó-bajnokságban versenyez, mint első és egyetlen mozgássérült versenyző, valamint első és egyetlen fekete versenyző egy olyan sportban, amely mostanáig elérhetetlen volt a kisebbségek és sérült emberek számára. Nagyon büszke vagyok rá, és izgatott vagyok, vajon mi következik számára. A Ham-tesók, ahogy ő mondja, sosem adják fel! Nektek sem szabad” – posztolta inspiráló monológját az Instagramra Lewis Hamilton.

Ugyanezt a fotót hetekkel korábban Nicolas Hamilton is megosztotta, más jellegű leírással: „Gyűlöltem azt a kerekesszéket, de mindig jól szórakoztunk, tesó! És hova jutottunk el azóta!”