Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|
Nyíregyházi polgárőrként állt munkába a rali-Eb bajnokesélyesehttps://formula.hu/parc-ferme/23628
Chris Ingram komoly előnnyel érkezik meg a hétvégén Nyíregyháza környékén megrendezésre kerülő Rally Hungaryre, ami a rali-Eb szezonzárója és bajnoki döntője lesz egyben. Ingramet azonban a ciprusi futamon gyorshajtáson kapták etapon, ezért közmunkára ítélték, amit most, Magyarországon kellett letöltenie. Ezen alkalomból kedden a nyíregyházi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola diákjait kísérgette át a zebrán - emiatt tiszteletbeli nyíregyházi polgárőrnek nevezték ki, a helyiek pedig minden bizonnyal neki fognak szurkolni a hétvégén. A szon.hu fotógalériája ezen a linken megtekinthető!
fotó: Dodó Ferenc / szon.hu Hamilton ünnepel, Norris énekel: így szólt a csapatrádió Austinbanhttps://formula.hu/parc-ferme/23626
Az USA Nagydíj legjobb rádióbeszélgetéseit összeválogató videó ezen a linken, vagy a Youtube-ra áttkattintva megtekinthető! Másfél hónapra bezárják a COTA-t, hogy kezeljék a problémákathttps://formula.hu/parc-ferme/23627
Komoly kritikákat kapott az austini versenypálya a Formula-1-es hétvégén, hiszen olyan dobálós volt az aszfalt, hogy főleg az első szektorban alig lehetett a pályán tartani az autókat az eredeti beállításokkal, Lewis Hamiltonnak még a feje is belefájdult a rázkódásba. A pályát üzemeltető cég akkor nem nagyon tudott ezzel mit kezdeni, a tél folyamán viszont komoly változásokat ígérnek. Bobby Epstein, a COTA főnöke elmondta az Autosportnak, hogy decemberben végig, januárban pedig félig be lesz zárva az egész létesítmény annak érdekében, hogy a szükséges munkálatokat el tudják végezni, különös tekintettel a bokszutca kijáratára. Ezen felül az egyes kanyart, a hátsó egyenest, a kilences kanyart és a 18-19-es kombinációt is rendbe fogják tenni - Epstein szerint a munka egy részét megcsinálták már tavaly a MotoGP itteni futama előtt, úgyhogy az egész pályát nem most kell felújítani.
fotó: dppi Hamiltonnál a legtöbb közepes gumi Brazíliábanhttps://formula.hu/parc-ferme/23625
A hangsúly szokás szerint a lágy keverékeken a jövő hétvégi Brazil Nagydíjon: a Pirelli infografikájából kiderül, hogy számos csapat tíz szettet is rendelt a piros jelölésű abroncsból, bízik a puhákban a Ferrari és a Red Bull is. A Mercedes gumitaktikája viszont eltér a másik két topcsapatétól: a két versenyzőnek csak nyolc-nyolc garnitúra lágyat kértek. Hamiltonnál ráadásul négy közepest is betáraztak, ami a legtöbb a teljes mezőnyben: vele szemben Bottas három, a ferrarisok és Red Bull-osok fejenként két szettel gazdálkodhatnak az interlagosi hétvégén.
Fia született Talmácsi Gábornakhttps://formula.hu/parc-ferme/23624
Hazánk egyetlen gyorsasági motoros világbajnoka Facebookon jelentette be, hogy október végén párja egy fiúnak, Márknak adott életet. Van ennél jobb hullámvasút Texasban?https://formula.hu/parc-ferme/23623
Az F1 szerint húszból húsz versenyző a COTA-ra esküszik.
Kutyamenhelynek nyújtott segítséget Kiss Norbihttps://formula.hu/parc-ferme/23622
Hazánk legnépszerűbb kamionversenyzőjéről köztudott, hogy nagy állatbarát. Kétségkívül a macskák állnak hozzá a legközelebb, ám Sárospatakon bebizonyította, hogy a kutyákat is hasonlóan közel érzi magához. A Zemplén Rally Historic Regularity versenyére érkezve Kiss meglátogatta a város mellett található menhelyet, amelynek működését tetemes mennyiségű állateledellel támogatta. Raikkönen Hamilton sikeréről: Öh, gratulálokhttps://formula.hu/parc-ferme/23621
Az USA Nagydíj leintését követően az F1-es mezőny nagy részét megkérték, kommentálja Lewis Hamilton hatodik világbajnoki címét. Természetesen a finnek volt a legközömbösebb reakciója. Raikkönen volt a rajt lesipuskásahttps://formula.hu/parc-ferme/23620
Szűk, de használható rést talált az USA Nagydíj rajta során tülekedő mezőnyben Kimi Raikkönen, aki a szörnyen sikerült időmérő edzést követően a tizenhetedik pozícióból indulva hamar a tizenegyediken találta magát. Fotó: DPPI
Ez volt eddig a top 10 Verstappen-ütközés ebben a szezonbanhttps://formula.hu/parc-ferme/23619
Nem mindegyiknél volt ő a hibás, de ha valakiről készül egy "top 10 ütközés ebben a szezonban" videó, az már jelent valamit. Michelisz szerint akár magyar pilóta is nyerheti a hétvégi nyíregyházi ERC-futamothttps://formula.hu/parc-ferme/23617
Péntektől vasárnapig rendezik a magyar és az Európa-bajnokság közös ralis szezonzáróját, a nyíregyházi Rally Hungaryt, ezzel kapcsolatban pedig Michelisz Norbert, hazánk talán legmagasabban jegyzett autóversenyzője is megszólalt. Michelisz szerint a pályaismeret kiemelten fontos ebben a szakágban, ez pedig komoly esélyt ad a magyar pilótáknak és szerinte elképzelhető az is, hogy akár valamelyikük megnyerje az Európa-bajnoki megmérettetést - ahol a nemzetközi mezőny sztárjai is itt lesznek, hiszen az ERC bajnoki címe most dől el. "Tudom, hogy fontos számukra ez a futam, tudom, hogy nagyon jó pilóták, úgyhogy meglepetést várok. Sok szerencsét nekik" - idézi Michelisz szavait az ERC hivatalos honlapja. "Én a hazai raliversenyemen, a Mecsek Ralin ott voltam, nagyon élveztem. Fiatal koromban foglalkoztatott, hogy raliversenyző legyek, mert a nagybátyám ralikrosszozott és ralizott, de aztán az élet nekem mást hozott. Nem tervezem, hogy a közeljövőben ralira váltok, de ha adódik később egy lehetőség, miért ne?"
fotó: dppi Schumacher vs. Hamilton: csak idő kérdése, hogy mást hívunk mindenidők legjobbjának?https://formula.hu/parc-ferme/23618
A Hétszeres és a Hatszoros összevetése, jelenlegi állás.
Mit mondott Vettel Hamiltonnak a pódiumceremónia előtt?https://formula.hu/parc-ferme/23616
Az USA Nagydíjról kieső Sebastian Vettel az elsők között gratulált Lewis Hamiltonnak a brit hatodik világbajnoki címéért. A mikrofonok túl távol voltak a párostól ahhoz, hogy halljuk, miről beszélgettek, ám a német utólag elárulta, az elismerésen túl mi hangzott még el. "Itt az idő, hogy minél több jó dolgot írj magadról" - utalt Hamilton nagy visszhangot keltő negatív Instagram-bejegyzésére. "Mindent megérdemel az, aki hatodszorra szerzi meg a címet. Ezt mondtam neki. Örülök a sikerének. El kell ismerni, hogy mit ért el a csapatával, hogy mennyire erős volt" - hangzottak Vettel szavai.
Hivatalos: Elveszítette üzemanyagpartnerét a McLarenhttps://formula.hu/parc-ferme/23615
A wokingi F1-es csapat bejelentette a hírt, amire az utóbbi hetekben számítani lehetett: azonnali hatállyal felbontásra került a Petrobras olajtársasággal kötött együttműködés, amely üzemanyag mellett különböző kenőanyagokkal is ellátta a McLarent. A logók épp a cég hazai futamára, a Brazil Nagydíjra kerülnek le az autókról, ugyanis a Petrobras 64%-ban a brazil kormány kezében van. A vezetőség kihangsúlyozta, nem az istálló teljesítménye miatt léptek ki az eredetileg öt évre aláírt szerződésből. A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown az USA Nagydíj hétvégéjén elárulta, 2020-ban új támogatók bejelentésére készülnek. Hogy melyik társaság váltja a Petrobrast, arról hivatalos hírek egyelőre nem szólnak, pletykák azonban igen.
Norris egyben megette Vettelt és Ricciardóthttps://formula.hu/parc-ferme/23614
Nagy első kört teljesített Lando Norris az USA-ban: Daniel Ricciardót, majd Sebastian Vettelt – akit már ekkor hátráltatott a felfüggesztés, amely kiesését okozta – két egymást követő kanyarban előzte meg. A nyolcadik rajthelyről induló brit már ekkor ötödik volt, végül a hetedik pozícióban ért célba.
Videón az USA Nagydíj legjobb pillanataihttps://formula.hu/parc-ferme/23613
Albon ugratása, Vettel rodeózása, Hamilton ünneplése - ha bármiről lemaradtál a vasárnapi futamon, az F1 összefoglalójában most visszanézheted. (A videó átkattintás után indul el.) Hülkenberg: Köszönöm, szép fake news!https://formula.hu/parc-ferme/23612
Egy német lap, a Motorsport-Total „Forró pletyka: Nico Hülkenberg a DTM-re vált a BMW-vel” címmel számolt be arról, hogy a német kedden bejelentést tesz 2020-as terveiről. Bár a hírt egy olasz forrástól vették át, Hülkenberg azonban hazája sajtótermékére fakadt ki. „Köszönöm, Motorsport-Total, hogy tájékoztatsz a jövőmről!” – posztolta a közösségi médiában a dühös német. „Legközelebb talán kicsit kevesebb kattintásvadászat?! #FakeNews” Az USA Nagydíjon tartózkodó kollégánk úgy értesült, Hülkenberg tényleg nem a DTM-be megy, hanem F1-es lehetőség híján az IndyCarban folytatja, ahol az utcai pályákon fog szerepelni. Úgy tűnik, a mi hírünk még nem jutott Hülkenberg fülébe…
A két kiállás volt a nyerő, de még hárommal is kaszáltak nagyot az USA Nagydíjonhttps://formula.hu/parc-ferme/23611
A két kiállás bizonyult a kifizetődő taktikának Austinban: Valtteri Bottas közepes-kemény-közepes kombinációval előzte meg az egyszer kiálló, közepest és keményt használó Lewis Hamiltont. A brithez hasonlóan egyszer cserélt, és nyerte meg a középmezőny különversenyét Daniel Ricciardo. Alexander Albon pedig három kiállásával zárkózott fel a sor végéről az ötödik helyig, több alkalommal is végigelőzve mindenkit: igaz, az első bokszlátogatást kényszerből teljesítette, miután az első kanyarban ütközött.
Rosberg: Úton vagy afelé, hogy a LEGJOBB legyélhttps://formula.hu/parc-ferme/23610
Az egykori csapattársak közti, barátinak éppenséggel nem nevezhető kapcsolat ismeretében igencsak hízelgő a poszt, amelyet a 2016-os világbajnok, Nico Rosberg közzétett a közösségi médiában. „Amikor együtt gokartoztunk, ki hitte volna, hogy egy napon mindketten F1-es világbajnokok leszünk? Te pedig? Már hatodik alkalommal sikerült: úton vagy afelé, hogy a LEGJOBB legyél. Meggyőző! Legnagyobb tiszteletem jár neked: élvezd ezeket a pillanatokat és ünnepelj. Megérdemelted, Lewis Hamilton” – olvasható a Twitteren.
Vettel igazi úriemberként állt Hamilton eléhttps://formula.hu/parc-ferme/23609
Emelt fővel viselte az idei vereséget Sebastian Vettel, aki a vasárnapi versenyből kiesve hamar elhagyhatta volna a pályát, ám ehelyett már a pódiumceremónia előtt felkereste Lewis Hamiltont, és az elsők között gratulált neki hatodik világbajnoki címéért.
|







