F2/F3

A sérült Correa csapattársa szerezte meg első pole-ját Monzában

A fekete belga hétvége mindkettő Formula-2-es futamát törölték, hat nappal társuk elvesztése után azonban újra versenyeznek a kategória fiataljai. Callum Ilott először az F2 első rajtkockájában.

A belgiumi tragikus baleset túlélője, a láb- és gerincsérüléseket elszenvedett Juan Manuel Correa csapattársa, Callum Ilott első Formula-2-es pole-pozícióját szerezte Olaszországban, a pénteki időmérő edzésen. Ilott a Charouz/Sauber Junior Team egyetlen versenyzője Monzában. A csapat egy autót készít fel a hétvégén, akárcsak az Arden, az elhunyt Anthoine Hubert istállója, valamint a Trident, amelynek a balesetben érintett versenygépét lefoglalta a belga rendőrség.

A csonka, 17 fős mezőny további sorrendje sem a szokásos: a kínai Guanyu Zhou a második, az orosz Nyikita Mazepin a harmadik rajtkockát szerezte. A bajnoki éllovas Nyck de Vries negyedik helyre kvalifikált: az utolsó percben úgy tűnt, a száradó pályán Ilott elé kerülhet, de előbb vezetői hibát követett el, majd ART-je lelassult. Így is üldözői előtt végzett: a tabella második helyezettje, Nicholas Latifi a hetedik, a harmadik Sergio Sette Camara az ötödik helyen zárta az időmérőt a DAMS-szel. Mick Schumacher ezúttal a mezőny közepén végzett, a kilencedik pozícióban.

Az edzésen két versenyző kicsúszott: Nobuharu Matsushita és Tatiana Calderon, az Arden egyetlen pilótája. A japán hibája miatt piros zászló szakította meg a tréninget, amely 10 percre indult újra. A Formula-2 főfutama szombaton 16:45-kor, a fordított rajtrácsos sprintverseny vasárnap 10:50-kor kezdődik.