DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. július 20. szombat
F1

Az F1-es Osztrák Nagydíj teljes menetrendje

Az idei harmadik sprintes hétvége jön a Formula-1-ben, de közben folytatódik a MotoGP, a WRC és a Formula-E szezonja is – mutatjuk a programot a közvetítésekkel.

Az Osztrák Nagydíj a tripla forduló középső állomása, ám ami igazán különlegessé teszi, hogy ez lesz az idei harmadik sprinthétvége a Formula-1-ben, így végre európai időrend szerint tapasztalhatjuk, hogyan működik az idei formátum. Emlékeztetőül: pénteken az egyetlen szabadedzés után a sprintidőmérő jön, szombaton délben rendezik a sprintet, a „rendes” kvalifikációt és a vasárnapi nagydíjat pedig már a jól megszokott időpontban.

f1-spielberg-start-2023



Az F1 mellett a Formula-2, a Formula-3 és a Porsche Szuperkupa is versenyezni fog a Red Bull Ringen. Emellett a MotoGP szezonja Assenben folytatódik a rövid szünet után – a táblázatban a betétszériák futamait is feltüntettünk –, a WRC-ben jön a Lengyel Rali, a Formula-E-ben Portlandben rendezik az utolsó előtti dupla fordulót, míg a NASCAR Nashville-be látogat. Íme, a program a közvetítésekkel együtt:

Csütörtök (június 27.)  
10:01 WRC, Shakedown  
19:05 WRC, 1. szakasz (Rally.tv online, előfizetés után élő)
     
Péntek (június 28.)  
08:45-19:00 WRC, 2-8. szakasz (Rally.tv online, előfizetés után élő)
08:55-09:40 Formula-3, Szabadedzés  
10:05-10:50 Formula-2, Szabadedzés  
10:45-11:30 MotoGP, 1. szabadedzés (tv: Aréna4, élő)
12:30-13:30 Formula-1, Szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
14:00-14:30 Formula-3, Időmérő (tv: M4 Sport, élő)
14:55-15:25 Formula-2, Időmérő (tv: M4 Sport, élő)
15:00-16:00 MotoGP, Edzés (tv: Aréna4, élő)
16:30-17:14 Formula-1, Sprintidőmérő (tv: M4 Sport, élő)
     
Szombat (június 29.)  
01:55-02:45 Formula-E, 1. szabadedzés  
02:00 NASCAR Truck Series, Futam (tv: Match4, élő)
08:30-18:05 WRC, 9-15. szakasz (Rally.tv online, előfizetés után élő)
09:30 Formula-3, Sprintfutam (tv: M4 Sport, élő)
10:10-10:40 MotoGP, 2. szabadedzés (tv: Aréna4, élő)
10:50-11:30 MotoGP, Időmérő (tv: Aréna4, élő)
12:00 Formula-1, Sprint (tv: M4 Sport, élő)
12:15 MotoE, 1. futam (tv: Aréna4, élő)
13:30 Formula-2, Sprintfutam (tv: M4 Sport, élő)
15:00 MotoGP, Sprint (tv: Aréna4, élő)
16:00-17:00 Formula-1, Időmérő (tv: M4 Sport, élő)
16:10 MotoE, 2. futam (tv: Aréna4, élő)
16:25-17:15 Formula-E, 2. szabadedzés  
18:40-20:05 Formula-E, 1. időmérő  
23:00 Formula-E, 1. futam (tv: Eurosport 1, élő)
23:00 NASCAR Xfinity Series, Futam (tv: Match4, élő)
     
Vasárnap (június 30.)  
08:30 Formula-3, Főfutam (tv: M4 Sport, élő)
09:00-12:20 WRC, 16-18. szakasz (Rally.tv online, előfizetés után élő)
09:40-09:50 MotoGP, Warm up (NET4+ online, előfizetés után élő)
10:00 Formula-2, Főfutam (tv: M4 Sport, élő)
11:00 Moto3, Futam (tv: Aréna4, élő)
11:45 Porsche Szuperkupa, Futam (tv: Eurosport 2, élő)
12:15 Moto2, Futam (tv: Aréna4, élő)
14:00 MotoGP, Futam (tv: Aréna4, élő)
14:15 WRC, 19. szakasz (Power Stage) (Rally.tv online, előfizetés után élő)
15:00 Formula-1, Futam (tv: M4 Sport, élő)
16:25-17:15 Formula-E, 3. szabadedzés  
18:40-20:05 Formula-E, 2. időmérő  
21:30 NASCAR Cup Series, Futam (tv: Match4, élő)
23:00 Formula-E, 2. futam (tv: Eurosport 1, élő)

Az F1-es Osztrák Nagydíj beharangozója megtekinthető a YouTube-csatornánkon:

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: