DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. február 28. szerda
F1

Az F1-es Holland Nagydíj teljes menetrendje

Véget ér a nyári szünet, Zandvoortban folytatódik az F1-es idény, de emellett ismét lesz TCR és indul a véghajrá az IndyCarban – mutatjuk a programot.

Végéhez ér a négyhetes vakáció a Formula-1-esek számára, a nyár utolsó hétvégéjén folytatódik a 2023-as szezon. Méghozzá ezúttal nem a már a szünet előtt sorra került spái futammal, hanem a Holland Nagydíjjal Zandvoortban, ahova a Formula-2 (és a dupla versenyt teljesítő Porsche Szuperkupa) kíséri el a száguldó cirkuszt. A pénteki és szombati F1-es program a szokottnál egy órával korábbi időpontra került, a közvetítéseket illetően pedig a szokásosnál kevesebb eseményt láthatunk élőben a tv-ben nagyrészt a hazai atlétikai-vb-nek köszönhetően.

De persze nem csak F1 lesz a hétvégén: Argentínába látogat Michelisz Norbert és a TCR Világsorozat mezőnye; az IndyCar a Gateway Raceway-en kezdi meg tripla fordulós hajráját; a NASCAR az alapszakasz utolsó állomását rendezi Daytonában; a Kiss Norbert által dominált Kamion-Eb pedig a csehországi Mostban tér vissza a nyári szünetről.

Péntek (augusztus 25.)  
10:05-10:50 Formula-2, Szabadedzés  
12:30-13:30 Formula-1, 1. szabadedzés  
14:00-14:30 Formula-2, Időmérő  
16:00-17:00 Formula-1, 2. szabadedzés (tv: M4 Sport, élő)
22:20-22:50 TCR Világsorozat, 1. szabadedzés  
     
Szombat (augusztus 26.)  
01:30 NASCAR Xfinity Series, Futam (tv: Aréna4, élő)
11:30-12:30 Formula-1, 3. szabadedzés (tv: M4 Sport, 13:30, felv.)
11:35 Kamion-Eb, 1. futam  
13:15 Formula-2, Sprintfutam (tv: M4 Sport, 16:30, felv.)
13:30-14:00 TCR Világsorozat, 2. szabadedzés  
15:00-16:00 Formula-1, Időmérő (tv: M4 Sport, élő)
15:30 Kamion-Eb, 2. futam  
16:05-16:45 TCR Világsorozat, Időmérő  
17:00 Porsche Szuperkupa, 1. futam (tv: Eurosport 2, élő)
17:00-18:00 IndyCar, Szabadedzés  
20:00-21:00 IndyCar, Időmérő (tv: Match4, élő)
20:10 TCR Világsorozat, 1. futam  
23:45-00:45 IndyCar, Utolsó edzés  
     
Vasárnap (augusztus 27.)  
01:00 NASCAR Cup Series, Futam (tv: Aréna4, élő)
10:00 Formula-2, Főfutam (tv: M4 Sport, 13:00, felv.)
11:55 Porsche Szuperkupa, 2. futam (tv: Eurosport 1, élő)
13:10 Kamion-Eb, 3. futam  
15:00 Formula-1, Futam (tv: M4 Sport, élő)
16:40 Kamion-Eb, 4. futam  
17:10 TCR Világsorozat, 2. futam  
21:30 IndyCar, Futam (tv: Match4, élő)
22:00 NASCAR Truck Series, Futam (tv: Aréna4, élő)


f1-zandvoort-start-2022

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: