2024. július 27. szombat

F1 hírek

Újabb esős hétvége jön Suzukában

Akárcsak Monzában, Szingapúrban és Sepangban, az F1-es mezőny a Japán Nagydíj helyszínén sem ússza meg az égi áldást - bár az esőre a hétvége elején nagyobb az esély.

Vettel: A Mercedesen múlik, nyerünk-e

Öt versenyen a Ferrarinak jóval több pontot kellene szereznie a fő riválisnál, de Sebastian Vettel töretlenül hisz a bajnoki címben. Az üldöző szerint nem fontos, milyen módon tudja visszaelőzni Hamiltont, ha végül sikerrel fog járni.

A Mercedes „félig leigazolta” Verstappent

Semmi kétség afelől, hogy Max Verstappen az F1-es mezőny legtöbbre tartott ifjú tehetsége, ezért nem csoda, hogy hétről hétre újabb és újabb hírek merülnek fel arról, hogy távozik a Red Bulltól.

Alonso tudja, hol szúrta el a Honda

Fernando Alonso viszonya a McLarennel mindig is remek volt az elmúlt három évben, ez a Hondáról nem mondható el. A spanyol elmondta, hol hibázott nagyot a japán gyártó.

Amiben a Vettel-rajongók igazán bízhatnak

Sebastian Vettel nagyon komoly hátrányba került a világbajnoki versengésben részben saját, részben a Ferrari hibájából. Megmutatjuk azonban, miért bízhat a győzelemben a német.

Hamilton nagyon hosszú távra tervezhet

2018 végén lejár Lewis Hamilton szerződése a Mercedes istállónál, ám a csapat egyértelmű akarata újra hosszú távra a csapathoz láncolni a brit világbajnokot. A nyugdíjig is maradhat?

Hamilton: Unalmas, ha minden mindig tökéletes

Az F1-es pontverseny éllovasától távol áll, hogy elbízza magát a a bajnoki címet illetően, sőt, nagyon örül neki, hogy meg kell küzdenie közvetlen riválisaival a győzelemért.

Hamilton nem kér Rosberg taktikájából

2016 bajnoka egy évvel ezelőtt az utolsó futamokon a minimumra törekedve hódította el az elsőséget - a listavezetőnek azonban más tervei vannak, és továbbra is az üldöző szerepét fogja játszani.

Verstappen szerint túl későn van kész az autó

Max Verstappen úgy véli, túlságosan sokáig vár a Red Bull minden évben, hogy elkészüljön az évadbeli új autója, ennek ugyanis hátrányai is vannak. Szíve szerint megváltoztatná ezt a holland.

Többé már nem kérdés Stroll tehetsége

A kanadai versenyző nehéz kezdet után a nyáron belelendült, és meg sem állt: Malajziában kemény csatát vívott Felipe Massával, és újra pontokat szerzett, kivívva az F1 sportszakmai igazgatójának elismerését.

Ricciardo nem félti az ülését

Daniel Ricciardo szerint valóban rendkívül jó a Red Bull kasztnija, nem is félti jövő évi szerződését, annak ellenére, hogy Helmut Marko szerint az ausztrál eladó. Valóban biztos a helye jövőre?

Raikkönen már valóban győzelemre törne

A finn pilótának komoly esélye volt az első helyre Malajziában, azonban önhibáján kívül el sem tudott indulni a futamon- 2007 F1-es bajnoka bízik benne, hogy Suzukában már nem fog ilyen problémák miatt fájni a feje.